Strony internetowe www Lasów Państwowych

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77795
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Strony internetowe www Lasów Państwowych

Post autor: drwalnik »

... korzystając trochę z wolnego czasu wczoraj połaziłem sobie po różnych stronach www rdlpów oraz nadleśnictw i jestem lekko przerażony różnorodnością rozwiązań (nie zawsze korzystnych dla użytkowników) oraz zawartością (niektóre nieaktualizowane od wielu miesięcy), wygląda to trochę jakby twórcy i administratorzy tych stron nie bardzo rozumieli po co one są, że jest to wizytówka każdej jednostki, rozumiem też, że w przeważającej większości są to dodatkowe (nieodpłatne) obowiązki konkretnych osób, ale coś warto z tym zrobić ... a jakie są Wasze wrażenia? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Dokładnie takie same. Wydaje mi się jednak, że dopuki administracja strony internetowej i edukacja leśna nie zostaną oderwane od secjalistów ds. marketingu, pozyskania, ochrony, stanu posiadania, hodowli, bhp, LN... itd. (wybierz właściwe). Doputy będą to coraz bardziej kulejące dziedziny. Właście dochodzą LMN, BIP, niektórym SODiS a pracowników ilu było, tylu jest.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
duriel73
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 288
Rejestracja: wtorek 06 gru 2005, 10:50

Post autor: duriel73 »

Jaźwiec pisze:Właście dochodzą LMN, BIP, niektórym SODiS a pracowników ilu było, tylu jest.
Czyli nadal zbyt wielu, zwłaszcza w nadleśnictwach ;):) :D :lol:
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

duriel73 pisze:Czyli nadal zbyt wielu
Oczywiście, że w nadleśnictwach! No przecież nie w starostwach, gminach, urzedach miejskich, wiejskich, woiewódzkich, sejmie, senacie, ministerstwach, agencjach rządowych o RDLP i DGLP nie wspominając... :evil:
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

drwalnik pisze:jestem lekko przerażony różnorodnością rozwiązań (nie zawsze korzystnych dla użytkowników)
... istotnie, ale w kilku znanych mi przypadkach, na przestrzeni ostanich lat, poczyniono znaczne postępy w tej dziedzinie, niemniej sporo pozostaje do zmian i to prędkich ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Wiedźma
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: środa 18 paź 2006, 19:01
Lokalizacja: z bagien

Post autor: Wiedźma »

Tak.
Wiem jak to jest z moją stroną - tzn mojego ntwa.
Moją bo się z nią utożsamiam.
Ostatnimi czasy aktualizuję ją w domu zwykle wieczorem...
Zdjęcia w lesie robię wówczas kiedy mi się uda wyrwać z biura - jest to nieomal święto lasu.
Wówczas mogę coś dodać.
Ambicje co do treści owszem mam. Brak mi jednej rzeczy czasu.
Aha uzupełnię: mój dział to "tylko" edukacja, ochrona przyrody i udostępnianie lasu wraz z informacją. Tyle a może aż tyle...
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36384
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Ja sobie te strony od czsu do czasu pooglądam i zaraz reumatyzm daje znać o sobie :lol: Niesamowite :shock: niby moda na firanki w różnych regionach :wink:
Oj co za wzory i wzorki < a nie jest to przypadkiem Państwowe Gospodarstwo leśne w całości ? No chyba nie , bo co dwór ( czytaj n-ctwo) to inne obyczaje przerastające nawet księciów ( czyt. rdlp) i króla ( czyta. dglp) :510:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Może jakieś pozytywne przykłady :|

Można gdzieś w Polsce kupić drewno do kominka częściowo chociaż wykorzystując informacje ze strony Nadleśnictwa (cennik, informacja jak tego dokonać :help: )
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Glaca pisze:Można gdzieś w Polsce kupić drewno do kominka częściowo chociaż wykorzystując informacje ze strony Nadleśnictwa (cennik, informacja jak tego dokonać :help: )
Prędzej na stronach BIP-owych znajdziesz tą informację.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Ja patrzę na to z punktu widzenia tzw. "drobnego nabywcy".

Jedyne wyjście to dzwonić po leśniczych i wypytywać po ile, kiedy wykup, kiedy wywóz...

Internet tu nieprzydatny :|


Ps.

Ciekawe, po ile poszła by przyczepa opału brzozowego loco las wystawiona na Allegro...
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Glaca pisze:Ja patrzę na to z punktu widzenia tzw. "drobnego nabywcy".
Drobny nabywca zazwyczaj zna "swojego" leśniczego.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Zgadza się.
I żeby nie jechać w czwartek rano (termin wykupu określony zarządzeniem) wpłaca mi kilkaset zł na prywatne konto, a ja podrabiam jego podpis na AS...
Rewelacja to nie jest.
Tajemnicze operacje na prywatnym koncie nie moją kasą i poświadczenie nieprawdy na AS :?
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

No widzisz, a wszystkie zarządzenia, wytyczne, kontrole są właśnie po to, aby takich przypadków nie było, zamiast zmienić nieco system.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Tak po namyśle - trzeba by być bardzo ograniczonym umysłowo, aby za ukradzione z lasu drewno przyjmowac kasę przelewami na konto od paserów :lol:

Piękna historia "działalności" dla prokuratora :spoko:
Z adresami oczywiście :wink:


A tak wracając do tematu - na stronie każdego N-ctwa powinny być poza samochwalstwem miniprzewodniki dla własnie "drobnych nabywców", wędkarzy, grzybiarzy ( mapa z drogami publicznymi do wydrukowania, parkingi) turystów, zmotoryzowanych...

Bedę wdzieczny za linki do kilku ciekawie zrobinych stron.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Wiele rzeczy, które nam się wydają czymś normalnym, życiowym, prostym, takim dla niektórych nie jest.
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36384
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Glaca pisze:A tak wracając do tematu - na stronie każdego N-ctwa powinny być poza samochwalstwem miniprzewodniki dla własnie "drobnych nabywców", wędkarzy, grzybiarzy ( mapa z drogami publicznymi do wydrukowania, parkingi) turystów, zmotoryzowanych...
i szlabanami oraz wysokością mandatów :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

skumbria pisze: i szlabanami
Ja akurat mam eldorado grzybowe, więc lobby grzybowe na pewno by doceniło zakładkę adresowaną specjalnie do nich ( może dostep do mapy płatny SMS-m :wink: )

A przewodnik pt. "jak kupic drewno do kominka" też miał by wzięcie ( w Poznaniu ten sam opał jest o 150 % droższy).



Nadal jestem zainteresowany linkiem do jakiejś super stronki N-ctwa...
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Glaca pisze:A przewodnik pt. "jak kupic drewno do kominka" też miał by wzięcie ( w Poznaniu ten sam opał jest o 150 % droższy).
Za to całkiem tanio (za pół ceny) można kupić z gdańskich i mazurskich zadrzewień, ciętych na potęgę, bez ograniczeń... :evil:
Awatar użytkownika
das0
leśniczy
leśniczy
Posty: 867
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 22:50
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: das0 »

A lasy sumią i szumią.
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.
[Oscar Widle]
Awatar użytkownika
Barneej
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 08:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barneej »

Ja tam nie bardzo pojmuję ideę prowadzenia niektórych stron w LP. Często, gęsto te same informacje pojawiają się na stronie RDLP, Nadleśnictw i DGLP. Rozumiem, że to ważne, ale po co w tylu miejscach na raz? Coby pooglądać siebie na innych stronkach?
Brak też informacji naprawdę pożytecznych i potrzebnych, za dużo natomiast ganiania od zakładki do zakładki. Wierzę, że nikt nie ma czasu zajmować się takimi sprawami jak strona w internecie, ale na Wielkiego Manitou, żyjemy w XXi (bo tak nie do końca w XXI) wieku!!! Nawet redakcję gazety można "z komputera i komóry" prowadzić... :twisted:

A fajne stronki w LP są tylko pokazowe. Amen
Jeśli coś Cię swędzi - drap.
Inaczej będziesz się musiał umyć...

BSz
ODPOWIEDZ