Dopłaty bezpośrednie, a dzierżawa gruntów rolnych

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
oper4
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 16:46

Dopłaty bezpośrednie, a dzierżawa gruntów rolnych

Post autor: oper4 »

Czy ktoś spotkał się w jakimś n-ctwie z powiązaniem stawek czynszu za dzierżawę gruntów rolnych z dopłatami bezpośrednimi ARiMR? Mam za zadanie zmienić w zarządzeniu n-ctwa zasady naliczania rocznych stawek czynszu netto za dzierżawę gruntów rolnych i ma to byc jakoś powiązane z wysokością dopłat. Na razie wykoncypowałem tylko, że będzie można brać pod uwagę tylko jednolitą płatność obszarową oraz zazielenienie, bo pobierają to wszyscy ubiegający się o dopłaty.
Z góry dziękuję za namiary na n-ctwo, które w swoim zarządzeniu odnosi się w jakiś sposób do dopłat
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przejrzyj strony BIP nadleśnictw. Może znajdziesz takie zarządzenie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A ja cały czas pytam o podstawę prawną takiego uzależnienia czynszów i dopłat? Co ma piernik do wiatraka?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:A ja cały czas pytam o podstawę prawną takiego uzależnienia czynszów i dopłat? Co ma piernik do wiatraka?
A zapytam inaczej: czy można czynsz uzależnić od gusowskiej ceny żyta? A od przeciętnej czterech zbóż? A od gusowskiej dochodowości z hektara przeliczeniowego? A od ceny drewna gusowskiej? A od przeciętnej płacy w przemyśle ciężkim? To czemu nie od dopłat bezpośrednich?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

poreba pisze:To czemu nie od dopłat bezpośrednich?
Bo w rozporządzeniach na temat ustalania wysokości czynszu o cenie zbóż ogłaszanej przez GUS napisano, a o dopłatach nie. Nie wiem tylko czy nie pokazało się jakieś rozporządzenie, które to zmienia i dlatego pytam na jakiej podstawie wolno.
A tak w ogóle, ponieważ nie wszyscy dopłaty otrzymują, to niby jak to uzależnienie będzie się objawiało? Ten co dostaje zapłaci więcej czy mniej od takiego który nie dostaje?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:
poreba pisze:To czemu nie od dopłat bezpośrednich?
Bo w rozporządzeniach na temat ustalania wysokości czynszu o cenie zbóż ogłaszanej przez GUS napisano, a o dopłatach nie.
Zarządzenie JIM GDLP uzależniające wysokość czynszu dzierżawnego od opłaty eksploatacyjnej dla złóż kopalnych znam, jest jakiś akt prawny, powszechnie obowiązujący, nakazujący powiązanie czynszu od ceny zbóż?
Na LDL ktoś przytomnie przypomniał światły okólnik, wytykający możliwość pobierania przez dzierżawców dopłat jako prawdopodobne źródło zaleceń dla naszego OP.
Ja "powiązanie czynszu z dopłatami bezpośrednimi" rozumiem nie jako bezpośrednie powiązanie z ew. dopłatami dla dz. nr 1500/3900, ale jako np. 0,987 od dopłat z 1 ha gruntów RVI obsianych pszenżytem w danym roku (jeżeli dopłaty tak są naliczane). W sensie: parametryczne, jako mechanizm waloryzacji.
ODPOWIEDZ