Pozycjonowanie drewna nadmiarowego i kontrole

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

borowiak

Post autor: borowiak »

Powiedzmy, że przez 17 lat bycia leśniczym nie zdarzyło mi się to...... ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bo to raczej niemożliwe. Na ogół (nie mówię, ze zawsze!) stos przy przełożeniu "przyrasta". Niezależnie czy jest przekładany ręcznie czy mechanicznie, choć przy mechanicznym chyba bardziej.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66919
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

W dawnych czasach chłopaki ręcznie ładowali S2b na auto. Kurcze szpiki byś nie wetknął między wałki. Zawsze drewna brakowało, a ładowali niewiele wolniej niż teraz żurawiem. Tyle, że to górale byli... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fakt. Gdy stos na gruncie postawili było podobnie ściśle ułożone. A na dodatek jarzemkami spięte...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kos
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 19:16
Lokalizacja: ziemia obiecana

Post autor: kos »

Piotrek pisze:Bo to raczej niemożliwe. Na ogół (nie mówię, ze zawsze!) stos przy przełożeniu "przyrasta". Niezależnie czy jest przekładany ręcznie czy mechanicznie, choć przy mechanicznym chyba bardziej.
ułożony ręcznie- przełożony mechanicznie - na ogół masz rację
ułożony mechanicznie- przełożony mechanicznie - można się zdziwić
borowiak pisze:Powiedzmy, że przez 17 lat bycia leśniczym nie zdarzyło mi się to...... ;)
Jeżeli w tym czasie nikt Tobie nie udowadniał jak to nie potrafisz odebrać poprawnie drewna a robiłeś to poprawnie i z "głową" to wcale się nie dziwię ;)
'Bogu na chwałę, bliźnim na pożytek'
borowiak

Post autor: borowiak »

kos pisze:Jeżeli w tym czasie nikt Tobie nie udowadniał jak to nie potrafisz odebrać poprawnie drewna a robiłeś to poprawnie i z "głową" to wcale się nie dziwię ;)
Oj chcieli udowadniać, a bywały stosy po 200 m3. I nic z tego ;) Ale nie o to chodzi, sam osobiście wielokrotnie sprawdzałem wiele stosów będąc IN, sprawdzam wyrywkowo i obecnie. Ustaliliśmy razem z współpracownikami z terenu pewne zasady, wprowadziliśmy je w życie i jakoś spokojnie wszystko się kręci. I Oni i ja spokojnie śpimy :)
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

borowiak pisze:I Oni i ja spokojnie śpimy :)
Do czasu. Bo jak mówią, niezbadane są wyroki... .
borowiak

Post autor: borowiak »

Do czasu. Bo jak mówią, niezbadane są wyroki... .
Jak zawsze pocieszacie.....
KapitanTytan
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 mar 2016, 11:26

Post autor: KapitanTytan »

Cytowaliście Gazetę Leśną lub inne wypisywanki rozpierzchniętej w ostatnim czasie izby.
Fovea mierzy z jednej strony? Czyli niezgodnie z metodyką a wychodzi tak samo albo dobrze? To po co ta metodyka?
I nie mówmy o Fovei...jednemu Panu dano takie coś, żeby lobbował tak to z mojej strony wygląda...

Czy w metodyce kontroli dalej jest do 5% różnicy przy kontroli to dobrze?
ODPOWIEDZ