Cyrki czas zaczynac....

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Pismo idealnie wręcz wpisujące się w temat:

https://www.pzlow.pl/palio/html.run?_In ... -510940173
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

No jak widać już się ktoś dostał bolesnej obstrukcji, ciekawe kiedy przyjadą New Hollandami z gnojem na wiejską :twisted:
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3759
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Najpierw spłonie parę kukieł wójtów i sołtysów...
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3759
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

To było pewne. Komisja się zbiera i rozchodzi. A sołtys nadal pozostaje wśród sąsiadów...
Poza tym troszkę mnie zaniepokoiła wiedza MŚ "objawiona" w tym zdaniu:
... oczywiste jest, że sołtysem nie zostają wyłącznie rolnicy, a wręcz przeciwnie, są to głównie osoby z tą gałęzią gospodarki niezwiązane ...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotrek pisze: Poza tym troszkę mnie zaniepokoiła wiedza MŚ...
Ale z Ciebie detalista. Ciekawszym jest jak obecny minister zabiera się do zjedzenia tej żaby po poprzedniku. Na razie gra na czas licząc, że koszmarna cyfra jaką tworzą szkody w całym kraju rozejdzie się po kościach pojedynczych rolników.
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

kolorowe kredki pisze:tej żaby po poprzedniku
O ile wiem, to poprzednik złożył do sejmu w projekcie ustawy całkiem inne rozwiązanie kwestii organizacji szacowania i finansowania odszkodowań. Tekst uchwalonej ustawy to efekt pracy sejmu, w tym autopoprawek obecnego ministra.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Życie stara się ominąć rafy biurokracji jeśli tylko się to da. W tym przypadku też.
Ponieważ ugoda jest możliwa na każdym etapie postępowania, również przed jego wszczęciem, Koła Łowieckie już mają druki na których można zawrzeć ugodę o wysokości odszkodowania przed jej oszacowaniem przez Wysoką Komisję Gminną. W wielu przypadkach rolnicy ponoć wybierają taką drogę jako łatwiejszą i pewniejszą niż liczenie na profesjonalizm organu wykonawczego gminy właściwej ze względu na miejsce wystąpienia szkody i ewentualną łaskę nadleśniczego od decyzji którego nie można się odwołać a jedynie zaskarżyć ją do sądu, i to powszechnego. Napisałem "ponoć" bo ten problem mnie akurat niemal wcale nie dotyczy, a jeśliby nawet znalazł się pokrzywdzony rolnik, to jego odwołanie będzie kłopotem regionalnego dyrektora LP.
Zdaje się że minister nie wydał jeszcze do tej ustawy żadnego rozporządzenie, czyli obowiązują te do starej ustawy, co pogłębia schizofrenię sytuacji.
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

Toć każden jeden sołtys winien wskazać na okoliczność, że należy wyłączyć go z postępowania o odszkodowanie ze względu na okoliczności formalne i prawne. Mianowicie zbyt często wali pod sklepem browary z poszkodowanym, aby móc być bezstronnym i obiektywnym.
To samo tyczy szpecjalistów od łowiectwa z lasów - zbyt często z myśliwymi przesiaduję na ambonach, aby być bezstronnym i obiektywnym. Nie mogę szacować.
Inna okoliczność to fakt, że wielu rolników ma chęć "przy...lić" lasom za wykolegowanie ich z dzierżaw, które poszły w ręce kolegów leśników. Koledzy leśnicy nagle stali się beneficjentami dopłat, rolnik jeśli chce siana, to "dogaduje się " z leśnikiem, że będzie kosił, uprawiał itd., i sianko odkupi taniej (a jeśli leśnik ma gest to zbiera za darmo). Tylko fakturki za paliwo, żeby o zwrot akcyzy wystąpić mają być zbierane. I tu nieuchronnie nawiązujemy łączność z tematem - dlaczego leśnik lubi diesla i dlaczego może palić jak smok.
Cały temat szacowania to mina. Rolnicy nie wybaczają.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

mrówka ma ciekawe doświadczenia albo wybujałą wyobraźnię.
Ale moje zdanie się nie liczy, bo ja jeżdżę na benzynie lub na gazie. :]
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

mrówka pisze:Koledzy leśnicy nagle stali się beneficjentami dopłat
Hmmm... Nie są rolnikami...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

gb napsal :
Napisałem "ponoć" bo ten problem mnie akurat niemal wcale nie dotyczy, a jeśliby nawet znalazł się pokrzywdzony rolnik, to jego odwołanie będzie kłopotem regionalnego dyrektora LP.

Gieniusz tego rozwiazania - ( za podszeptem z Grojeckiej do ucha ministerialnego - ?) - polega na tym ze pozycja rolnika na terenie OHZtu przypomina barana, ktory bedac w sporze z czlonkiem watahy moze sie odwolywac do basiora alfa.


Niezaleznie od tego, przyjrzenie sie kulisom TZW rogami jelenimi moze uswiadomic jeden z cudow polskiej gospodarki mysliffskiej. LP wodarza na ok 700 000 ziemi nieswojej. Polach rolnikow indywidualnych lezacych w granicach OHZtow - Osrodkow Handlu Odstrzalami Polskiego Gospodarstwa Lesnego Lasy Partyjne, zwanych nie wiadomo dlaczego "Osrodkami Hodowli". Wzorcowa gospodarka mysliffska prowadzona przez LP generuje horrendalne szkody i horrendalna wysokosc oszkodowana na tych obszarach . W przeliczeniu na jeden hektar powierzchni upraw rolnych w ich OHZtach LP placa 20 - 25 zlotych odszkodowan za powierzone ich pieczy lesne zwierzatka. 3-5 razy wiecej niz na polach w pieczy odrazajacych zlych i w zielonych kapelusikach z piorkami. (wlasciwie niektore OHZ ty moglyby sobie kupic te pola zamiast wyplacac permanentnie wysokie odszkodowania - perspektywicznie wyszloby taniej....) W ogolnym bilansie szkod OHZ-ty LP zajmuja wiodaca przewodnia role........Niezaleznie od zlozonosci problematyki i wielorakich uwarunkowan , fakt ten - niekoniecznie godny nasladowania - zdecydowanie godny jest upowszechnienia. Ku chwale TZW oczywiscie... :roll: BUK. HUMOR, DZICZYZNA !!!
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

DAKa w każdym łowieckim temacie potrafi głosić jedyną i niepodważalną prawdę. Zazdraszczam, też bym tak chciał...
Ale co ja poradzę, że po akcji Wisła w mojej okolicy rolników ubyło tak znacznie, że aż stali się niezauważalni. Przez jakiś czas można było spotkać okresowo napływających i odpływających rolników zwanych potocznie juhasami, ale i tych wolny rynek zredukował do ilości którą w rozważaniu szkód można pominąć. Owszem, ekoturolników w ewidencjach gminnych jest niemało, ale to jest rolnictwo pasjonatów zafascynowanych KRUSem. Ci szkód żadnych nie zgłaszają, bo niby jak mieliby zgłaszać skoro nie wiedzę nawet gdzie te ich morgi leżą.
DAKa pisze:Wzorcowa gospodarka mysliffska prowadzona przez LP generuje horrendalne szkody
Czyli DAKa, ha-ha-ha.
DAKa pisze:W ogolnym bilansie szkod OHZ-ty LP zajmuja wiodaca przewodnia role....
W ogólnym bilansie to DAKa musi z tego przerażającego monidła które powyżej nabazgrolił wymazać te dwa, najlepiej mi znane OHZty. Pewnie i sporo innych również. :wink:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

mrówka - u nas jest inaczej. Sporo gruntów czeka na chętnego do dzierżawy, bądź wzięcia w deputat...

DAKa - u nas jest inaczej. Znaczy się zwierzyna ze znanego mi OHZ bytuje w lesie w obwodzie wyłączonym. Za to szkody robi na polach w obwodach sąsiednich...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

j24 pisze:mrówka - u nas jest inaczej

DAKa - u nas jest inaczej
Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek po pracy odniosę się do niej...
ODPOWIEDZ