Łączność radiowa

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sit
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 22:03
Lokalizacja: z drzewa

Łączność radiowa

Post autor: Sit »

Witajcie. Jak u was działa łączność radiowa. Czy macie jakieś pomysły odnośnie łączności, potrzeby ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170016
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Już niedługo ma być łączność cyfrowa, jak słyszałem. Kilka dyrekcji testuje.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:niedługo ma być łączność cyfrowa
Odkąd mam cyfrową telewizję wiem co to znaczy "brak sygnału" i związana z tym przerwa w transmisji. Na analogu nigdy opady śniegu nie wyłączały mi filmu w połowie oglądania...
Jakie zalety ma mieć ta cyfrowa łączność radiowa w LP w stosunku do obecnie stosowanych rozwiązań?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170016
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To już nie do mnie pytanie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5595
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Dostałem Motorolę parę lat temu, jeszcze nie wyszła z biura :evil: .......bo nie ma z nikim zasięgu :lol: znaczy brak odbiorcy w zasięgu :roll:
RCMP
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 29 mar 2009, 16:58
Lokalizacja: deep forest

Post autor: RCMP »

Z tego co słyszałem nowy projekt na dzień dzisiejszy upadł. Przedłużone ma być pozwolenie na obecną częstotliwość. Ale może to plota.
Moim zdaniem dużo zależy od ukształtowania terenu. Uważam że cyfrowa łączność pogorszy porozumiewanie się. Korzystałem z częstotliwości straży pożarnej i z tą porozumiewaliśmy się bez problemu, a z tego samego miejsca, z bliżej położonym nadleśnictwem już niekoniecznie. Dobry serwis i ujednolicenie zestawów oraz wytycznych co do programowania częstotliwości - to byłby duży krok naprzód. A mimo posiadania odpowiednich częstotliwości i wielu radiotelefonów, nie można było się porozumieć radiowo podczas akcji straży leśnej na terenie Puszczy Białowieskiej (z wykorzystaniem częstotliwości p-poż.)
ODPOWIEDZ