ogólny ubaw z danych serwowanych przez korpo leśne

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

Na Facebooku i Twitterze widzę ogólny ubaw z danych serwowanych przez korpo leśne. Zaczęło się od tego http://www.polskiwilk.org.pl/liczenie-d ... dlp-krosno , a potem różne memy i infografiki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105213
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Psy szczekają, karawana idzie dalej...
dreptacz, czy autorzy tych "odkrywczych myśli" wiedzą jak przeprowadzić liczenie z wykorzystaniem preferowanej metody genetycznej? I czy wiesz na czym owa metoda polega? Bo jako już nieczynny leśnik chciałbym się dokształcić...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Piotrek Ależ to bajecznie proste. Trzeba drapieżnika uchwycić, pobrać próbkę tkanki, i zbadać kod genetyczny. Po roku operację powtórzyć i wyjdzie ile przybyło/ubyło :lol: Choć prościej byłoby drapieżnika zakolczykować ,np... :D Dla dreptacza to kaszka z mlekiem...
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17317
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Wilków nie przybyło tylko jakieś takie ciekawe świata się zrobiły i biegają a to do Piotrkowa a to pod Bydgoszcz. A owieczki z nudów wzajemnie d... sobie wygryzają.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67330
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie kaszka i nie mleko tylko pieniądze. Takie "polowanie" na zwierzaki za potężne pieniądze to coś, co dreptacze lubią najbardziej. Zwłaszcza gdy te pieniądze dostaną od kogoś, a w dodatku będą musieli dostać ponownie na ich kolejne zabawy i tak co roku... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

Wiem, ja to się robi, jednak dam parę dni na Wasz popis wiedzy w tym temacie. Parę tysięcy użytkowników forum leśników i myśliwych nie każe pewnie długo czekać. No już :prosze:
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105213
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wszyscy wiemy, że w całej tej aferze z liczeniem chodzi właśnie o to, że lasy robią to własnymi siłami. A powinny wynająć wyspecjalizowana firmę zewnętrzną (najlepiej opartą o jakąś Fundację chroniącą wilka, rysia czy niedźwiedzia) i zasilić jej konto.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105213
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dreptacz pisze:Wiem, ja to się robi, jednak dam parę dni
ROTFL
Zbieraj, zbieraj materiały. :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

Jak się nie umi, to trzeba bulić, trudno :P
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67330
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jak chcesz lepszych danych to je sobie sama zrób. Za swoje... :smiech:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotrek pisze:Wszyscy wiemy, że w całej tej aferze ...
W tej i wielu innych. Władza się zmieniła, kurki pozakręcała lub przekierowała odpływ i konsumenci grantów szumią.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67330
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Mam bomba pomysł - niech nasza droga koleżanka złoży wniosek do Grinpicu o finansowanie liczenia, albo innego wuwuefu. Skoro tak bardzo chcą dokładnych danych to ani chyba kasę wyłożą na badania. Przy okazji będą mogli zbadać pochodzenie naszych zwierzaków i parę innych rzeczy. Miliony ojrosow popłyną jak nic :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17317
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

Capricorn pisze:Jak chcesz lepszych danych to je sobie sama zrób. Za swoje...
G..o można zbierać w pojedynkę.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67330
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Rut... przecie mają fachowców od cholery. Wszak zamiarują wszystkimi puszczami się zaopiekować, a gdy się zaopiekują to policzą do ostatniej żywej sztuki... 8)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14110
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

rutbekia pisze:G..o można zbierać w pojedynkę.
:smiech:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

Ale o co Wam kochani chodzi? Sadzicie te swoje grządki, stawiacie kropki i płotki, to róbcie to dalej. Nikt Wam nie każe się uczyć trudnych rzeczy, bo są tacy, co umieją i zrobią to za odpowiednią zapłatą. Nie da się całej kasy mieć dla siebie. Trzeba się dzielić, bo kasiorka nie tylko Wasza i rośnie na gruntach Skarbu Państwa. Jak się nie umie rozpoznawać, liczyć i nie rozumie się podstawowych praw i zachodzących zjawisk, to lepiej nie tykać nieznanego. Żadna sztuka spaprać robotę, ale potem trzeba się liczyć, że Wam ktoś rozsądny i sprytny tę kaskę może chcieć zabrać siłą bez pytania o zdanie. Wystarczy udowodnić ogółowi, że nadajecie się tylko do produkcji drewna, a nawet nie do sprzedaży tegoż ;)
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

dreptacz pisze:Wiem, ja to się robi,
Mamo, chwalą nas. Wy mnie a ja was.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5660
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

dreptacz, już to było przerabiane - postronne firmy - za grubą kasę, rozpoznawały siedliska przyrodnicze :lol:
Później zawodowi leśni urzadzeniowcy, za dużo mniejszą kasę, musieli to naprawić :evil:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67330
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

. Żadna sztuka spaprać robotę
I właśnie przez to papranie mamy tyle fajnych lasów, które chcecie siłą przejąć we władanie. Najpierw pokaż co zrobiłaś sama, potem łapy po cudze dokonania wyciągaj... Znajdź jakiś nieużytek popelnij las i chwal się. Kto ci broni... :)
Blues Brothers pisze: Później zawodowi leśni urzadzeniowcy, za dużo mniejszą kasę, musieli to naprawić :evil:
A bo te głupie siedliska się nie znały i mądrości rozpoznać nie potrafiły :roll: Za to kasa jak najbardziej się dreptaczom przyda. Tylko odpowiedzialności broń Boże żadnej. W razie czego to natura dała dupy, a nie dreptacz :P
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105213
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dreptacz pisze:kasiorka nie tylko Wasza i rośnie na gruntach Skarbu Państwa
Tak się składa, że Skarb Państwa powiedział ustami ustawodawcy: Macie tu kawał ziemi ze wszystkim co na nim rośnie. Użytkujcie tak aby majątek pomnażać tylko tak gospodarujcie aby na wszystko wam starczyło i żebyście nie sięgali do budżetu, a wręcz do niego dokładali. Tak więc to nasza kasiorka. :)

PS. Zdawa mi się, że wciąż tkwisz w błędnym przekonaniu, iż jesteś w jakiś magiczny sposób współwłaścicielem majątku Skarbu Państwa. Nie jesteś. I żaden obywatel RP nie jest.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ