Bitwa o Las Karpacki ...

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

kolorowe kredki pisze:A jak nie potrafią to na tłiterowych kontach wzmacniaczy w komentarzach są gotowce...
musieliby puścić stołki trzymane ze wszech sił i uruchomić paluszki zdrętwiałe (od ww trzymania ) na klawiatury :evil:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33780
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

kolorowe kredki pisze:Niech rzecznicy, jeśli czytają
Ja mam naiwną nadzieję, że Generał, jako oficer armii która w PB dostała wciry (cedzi przez zęby że bitwa przegrana ale wojna trwa) sytuację monitoruje tam szczególnie wnikliwie i wie co się święci.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

góral bagienny pisze:monitoruje tam szczególnie wnikliwie i wie co się święci.
:roll: jak dziecko :roll:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:
kolorowe kredki pisze:Niech rzecznicy, jeśli czytają
Ja mam naiwną nadzieję, że Generał, jako oficer armii która w PB dostała wciry (cedzi przez zęby że bitwa przegrana ale wojna trwa) sytuację monitoruje tam szczególnie wnikliwie i wie co się święci.

Tak mu dopomusz buk !!!

Np. jak amen w pacierzu pewny byl protest przeciw sadzeniu ...W Lesie Bialowieskim.

Oczywiscie cialem sie stal :

https://act.greenpeace.org/page/20885/p ... cale=pl-PL

(plus wypocinyAnny Kujawy m.in)

LP reaguja.


http://www.bialystok.lasy.gov.pl/aktual ... ie-sadzic-


Juz zestawienie przeslania : Nie dopuśćmy do drugiego ZAMACHU NA PuszczĘ. Pozwólmy jej naturalnie zabliźnić rany GP......................kontra ..............Sadzić czy nie sadzić? ...........mowi za siebie , ze wlasciwie to GP ma racje....
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Dziw w ogole ze w tej Puszczy pracujo jeszcze jacys lesnicy.Jak wynika z internetow zatrudnieni sa tam glowie hodowcy niedzwiedzi i liczacy z wilkami.
:roll:

góral bagienny pisze: A Ty, DAKa, kpij, ironizuj, pokazuj język i dupę, ale nie nazywaj mnie plantatorem desek. Bo nerw mi puści i przy...szarżuję, a wtedy ani Dziczyzna, ani wykałaczka z sarniej cewki Ci nie pomoże. 8)

sprzeciwiamy się używaniu słowa “leśnicy” jako synonimu określenia “pracownicy Lasów Państwowych”. “Leśnik” to określenie zawodu, a nie miejsca pracy. Leśnicy pracują w różnych miejscach, w tym w Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, ale również w samorządach, parkach narodowych, dyrekcjach ochrony środowiska, szkołach i firmach prywatnych. Dlatego w swoich publikacjach używamy i będziemy konsekwentnie używać określenia “pracownicy LP”.


http://przyrodnicze.org/mity-lasow-pans ... arodowego/


"pracownik LP" to brzmi co prawda dumnie ale "plantator desek" chyba dumniej . :roll: Wiecej poezji tkwi raczej w tym drugim pojeciu ? Ja siem tylko pytam. :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33780
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

DAKa pisze:Dziw w ogole ze w tej Puszczy pracujo jeszcze jacys lesnicy.Jak wynika z internetow zatrudnieni sa tam glowie hodowcy niedzwiedzi i liczacy z wilkami.
DAKa pisze:Cytat:

Dziw w ogole ze w tej Puszczy pracujo jeszcze jacys lesnicy.Jak wynika z internetow zatrudnieni sa tam glowie hodowcy niedzwiedzi i liczacy z wilkami.


:roll:
DAKa, co się dzieje? Z samozachwytem cytujesz sam siebie? Pachnie mi to schizofrenią, martwię się o Ciebie... A tyle zmartwień ostatnio, że te jest już zupełnie zbędne. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:
DAKa pisze:Dziw w ogole ze w tej Puszczy pracujo jeszcze jacys lesnicy.Jak wynika z internetow zatrudnieni sa tam glowie hodowcy niedzwiedzi i liczacy z wilkami.
DAKa pisze:Cytat:

Dziw w ogole ze w tej Puszczy pracujo jeszcze jacys lesnicy.Jak wynika z internetow zatrudnieni sa tam glowie hodowcy niedzwiedzi i liczacy z wilkami.


:roll:
DAKa, co się dzieje? Z samozachwytem cytujesz sam siebie? Pachnie mi to schizofrenią, martwię się o Ciebie... A tyle zmartwień ostatnio, że te jest już zupełnie zbędne. 8)

Mialem napisac "a nie mowilem " ...Ale mi sie nie chcialo. Ubolewam zreszta, ze nie dostrzegasz bardzo wartosci humorystycznej oswiadczenia FDP o prawie tytulu Pani albo Pana Lesnika..... :roll:

Przypominam sobie dziesiatki stron tutejszych dywagacji mniemanologiczno - filozoficznych na tym, kto ma prawo nosic Swiete Imie Lesnika Polskiego. Oraz Lesniczki ( pani Krysia z ksiegowosci tez ?. czy nie ?) ....Lzy mi w oczach ze wzruszenia stajo jak sobie przponme obrazki rytualnego namaszczania i inicjacji na Lesniczke i Lesnika Polskiego, ze sztandarami, muzyczka, przysiegami na wiernosc....Celebrowanego z coraz wiekszym zawzieciem i samozaparciem pod kosciolami TZW jak Polska dluga i szeroka..(tzn. na razie tylko na Slunsku ) ....


A tu na Olimp Trwalej Zrownowazonej i Wielofunkcyjnej przychodzi gajowy z FDP, czyli lesnik zatrudniony we Fudacji Dziewictwo Przyrodnicze i mowi........
Wypierd...lac stond....pracowniki LP !!!.....O Zeusie Gromowladny...O borze, borze ty muj...Ty czytasz i nie szumisz.... :|


Cudne. Tylko trzeba umiec docenic wartosc tego przedstawienia. Tak jak w teatrze , gdzie zawartosc niektorej sztuki niestety nie dociera do calej publiczki....... :roll: ...szkoda.... :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33780
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

DAKa pisze:nie dostrzegasz bardzo wartosci humorystycznej oswiadczenia FDP
Niestety, już od dawna wszystko co wiąże się z FDP wywołuje u mnie jeno grymas politowania. Kiedyś, bodaj na jakimś KTG, zaczęli tłumaczyć zgromadzeniu treść encykliki papieża Franciszka Laudato si’, na co wstał miejscowy ksiądz i wdeptał udredowionego w podłogę. Komizm tej sytuacji był niezaprzeczalny, ale ja wtedy uśmiechnąłem się z ich przyczyny po raz ostatni, i to kwaśno, ale ten grymas już mi nigdy nie wrócił bo jest jednak granica śmieszności za którą jest (ewentualnie) tylko współczucie.
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:
DAKa pisze:nie dostrzegasz bardzo wartosci humorystycznej oswiadczenia FDP
Niestety, już od dawna wszystko co wiąże się z FDP wywołuje u mnie jeno grymas politowania. Kiedyś, bodaj na jakimś KTG, zaczęli tłumaczyć zgromadzeniu treść encykliki papieża Franciszka Laudato si’, na co wstał miejscowy ksiądz i wdeptał udredowionego w podłogę. Komizm tej sytuacji był niezaprzeczalny, ale ja wtedy uśmiechnąłem się z ich przyczyny po raz ostatni, i to kwaśno, ale ten grymas już mi nigdy nie wrócił bo jest jednak granica śmieszności za którą jest (ewentualnie) tylko współczucie.
8)

Dla kogo to wspolczucie ?...... :lol: :lol: :lol:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33780
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

DAKa pisze:Dla kogo to wspolczucie ?......
To uczucie należne każdemu skrzywdzonemu przez los człowiekowi niezależnie od rasy i wyznania. :twisted:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:
DAKa pisze:Dla kogo to wspolczucie ?......
To uczucie należne każdemu skrzywdzonemu przez los człowiekowi niezależnie od rasy i wyznania. :twisted:
Jozkowi Stalinowi tez?. Los go skrzywdzil. Umarl.

....no my tu gadu gadu.....a Imperium kontratakuje:

http://www.oleszyce.krosno.lasy.gov.pl/ ... eszczadach

Rzucajac do boju jednostki Rysiuff, Wilkuff, Niedzwiedziuff oraz Zubruff. Tygrysuff chyba nie majo. Rezerwy zlozone z noplisow czekaja w OHZtach na wejscie do boju....Nad wyszystkim czuwa Sw. Hubert.

Walka trwa. Jencow sie nie bierze. No pasaran!!!

BUK, HUMOR, DZICZYZNA !!!
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33780
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

DAKa pisze:Jozkowi Stalinowi tez?
No, daj spokój... Gdzie Radkowi do Mobutu? :lol:
DAKa pisze:Imperium kontratakuje:
Każdy orze jak może, każdy szumi jak umi. Widać Eduardo bez misia nie umi... :(
DAKa pisze: No pasaran!!!
...bo sie ..., o przepraszam, ma być grzecznie i z należną kulturą! 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze: DAKa napisał/a:
No pasaran!!!
...bo sie ..., o przepraszam, ma być grzecznie i z należną kulturą!
Dziczyzna albo smierc !!!......?
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

Dał radę?



Na początku kupa śmiechu i chyba jednak żenada, ale potem pan nadleśniczy podniósł rękawicę ;)
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

dreptacz pisze:Dał radę?
Kto? Chyba nie ci indywidualni reprezentujący społeczeństwo. Na jakiej podstawie mogą twierdzić że reprezentują całe społeczeństwo.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67142
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ba, na jakiej podstawie mogą reprezentować kogokolwiek :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

dreptacz pisze:Dał radę? /.../ nadleśniczy podniósł rękawicę ;)
IMHO nie dał, ale dzielnie walczył. Jak na warunki (zbiorowisko, wszyscy na jednego) dał radę.
Ja bym poprosił o skonkretyzowany postulat. Mają. Nie ciąć w stuletnich wg definicji profesora 10%. Pokazałbym podpis ministra na PUL, pokazał fragment uoop z kompetencjami ustanawiania rezerwatów i PN, dał wszystkim przybyłym karteczki z danymi teleadresowymi kompetentnych w sprawie postulatów, podziękował i pożegnał się. W sprawie prywatnego zdania zapytał czy to zaproszenie na piwo po służbie do pogadania sobie o prywatnych poglądach. I też bym przegrał. ;-)
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

poreba pisze:Ja bym poprosił o skonkretyzowany postulat. Mają. Nie ciąć w stuletnich wg definicji profesora 10%.
Mnie zawsze rozbawiają właśnie takie postulaty. Jaka jest różnica w cenności lasu ponad stuletniego w N-twie Bircza z takim stuletnim lesie powiedzmy w N-ctwie Wejcherowo, czy N-ctwie Gubin itd, itd. Idąc tokiem rozumowania "obrońców", za 20-40 lat większość Polski stanowiłyby rezerwaty.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67142
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Za to Polska musiałaby drewno importować, a żeby robić to w jak najmniejszym stopniu trza byłoby obniżać wiek rębnosci wszystkich gatunków do 70 lat. Żeby zdążyć je przebudować. No i tym sposobem działania ekologów rozpieprzyły by całą resztę polskich lasów o drzewiarstwie nie wspominając. Można i tak... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Henryk Kowalczyk: Puszcza Karpacka to w większości normalny las użytkowy
http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona ... 06876.html
Przegrana w TS fatalnie odbiła się na relacjach ekologów z rządem. Tym pierwszym dała asumpt do stawiania kolejnych roszczeń. Tym bardziej, że "ekolodzy" to gmatwanina organizacji, związków i stowarzyszeń. I każde chce być w pierwszym rzędzie. Do rozwiązania sądowego nie wolno było dopuścić... Teraz wszyscy powołują się na "skazujący wyrok", choć prawie nikt go nie czytał.

Też oglądałem film nakręcony przez pikietujących w Birczy. Nczy robił co mógł, ale... wyraźnie było widać, że nie jest teoretycznie przygotowany do "walki" z nawiedzonymi, choć miał dużo więcej argumentów merytorycznych. Ale przecież nikt nie trenuje nczych do takich sytuacji. I oczywiście nctwo powinno rejestrować spotkanie własną kamerą. Po "wizycie" pikiety nastąpiły przedziwne zdarzenia. Wg nctwa, pikietujący rozdawali ulotki. Nctwo wezwało SL i policję. Pikietujący uciekli. Ale nikt z organizatorów się do tego nie przyznaje. A dokumentacji filmowej brak...

Zupełnie kuriozalna jest "konfrontacja" w sprawie tej cholernej brodaczki. Jednego dnia pikieta ją sfotografowała i oznaczyła położenie, następnego jej nie było. Teraz obie strony zarzucają sobie oszustwo. Jak w piaskownicy... Jak popatrzyłem na zdjęcie, to dostałem ataku śmiechu. Dwa kłaczki na kłodzie, która była ścinana, zrywana i mygłowana. A brodaczka żywa i wyrośnięta nad podziw. Sam bym w życiu tych kłaczków nie zauważył na wysokości kilku metrów. To zaczyna przypominać Kafkę...

I z ostatniej chwili. Min. K. wspomniał był o chęci powołania grupy negocjacyjnej w sprawie PB. Już zgłosiło się chyba ze 30 naukowców, chętnych do tych "negocjacji". Jeden z nich na forach ubolewa, że LP nie wprowadzają do odnowień... platana (to nie żart). No, to współczuje ministrowi...


Obrazek
ODPOWIEDZ