Kupno lasu i wykorzystywanie go jako rekreacji.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DanielEM
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2018, 17:00

Kupno lasu i wykorzystywanie go jako rekreacji.

Post autor: DanielEM »

Cześć,

mam możliwość kupna kawałka lasu, dokładnie 900m w prostokącie przy szerokości 8,5metra. Działka znajduje się po środku większego lasu, jest z 3 stron otoczona przez inne działki leśne a z jednej strony jest droga asfaltowa prowadząca do miasta.

Czy istnieje możliwość aby zaaranżować ten kawałek lasu (bez wycinki) i postawić tam jakiś mały domek (do 25m2 - bez fundamentu) lub przyczepę holenderską lub kempingową i ogrodzić działkę siatką leśną na stemplach budowlanych (bez wylewki)?

Wiem już, że krzaki mogę wyciąć i uporządkować ten kawałek lasu ale czy takie rozwiązanie o którym myśle, żeby mieć kawałek lasu i wyciszenia pod miastem ma sens? Czy ktoś tak już robił?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi :)
DanielEM
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2018, 17:00

Post autor: DanielEM »

z tym ogrodzeniem działki chodzi mi jeszcze o to, czy można w jakiś sposób samemu wytyczyć granice działki (wszystkie granice) ponieważ koszta geodety będą tak duże, że pewnie nie będzie się to opłacać.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przyczepkę, bądź domek letniskowy nie związany z gruntem możesz stawiać. Co do ogrodzenia, to może na początek skontaktuj się z właścicielami sąsiednich działek ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Sten pisze:...Co do ogrodzenia, to może na początek skontaktuj się z właścicielami sąsiednich działek ...
ale w jakim celu...?
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Coby ustalić granice, tak żeby wszystkie strony były zadowolone. Koszt to pewnie wypita flaszka i obejdzie się bez geodety. :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Ja ja bym nie kupił bez geodety :)
A jak płot nie "po granicy" - to poza kilkoma wyjątkami wolność Tomku w swoim domku.
P.S. No ale bez zgłoszenia w starostwie nie-lzia :]Co nie zmienia faktu, że sąsiad, to może się dołożyć. Może i flaszką... :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

DanielEM - chce na geodecie zaoszczędzić ... Stąd też moja propozycja...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Jak się nie ma kasy, to się lasu nie kupuje :D
A jak się nie zna granic to jest to - kot w worku?
Tym bardziej, że nie ma to być "statystyczny" las np. do zwolnień z podatku a chce coś tam działać...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Też stanowczo nie radzę bez geodety. Po latach może okazać się bardzo kosztowne takie "sąsiedzkie" rozgraniczenie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

666Przyrodnik
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: sobota 29 paź 2011, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 666Przyrodnik »

jakie to zwolnienia z podatku przysługują :roll: :?:
DanielEM
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2018, 17:00

Post autor: DanielEM »

Cześć, dziękuje za duze zainteresowanie i rady. Dzialke chce kupic z licytacji komorniczej, granice działki są i widzę ją nawet na geoportalu tylko, że jest to kawałek lasu - część większej całości. Chciałem ją ogrodzić aby nie mieć problemu z śmieciarzami oraz, żeby moja przyczepka wyglądała poważniej na ogrodzonym kawałku ziemi a nie była wystawiona na potencjalnych złodzieji. Rozjaśniliście mi te kwestie i wielkie dzięki.

Dzwoniłem dziś do komornika który tą licytacje robi i pewnie nie obejdzie się bez problemów. Poinformowano mnie, że ta działka co prawda w księdze wieczystej jest lasem ale jest to część gruntów rolnych i mogę mieć problem z zakupem jako nierolnik. Chociaż myślę, że te ustawy nie mają tutaj zastosowania ponieważ ta konkretna działka ma 900 metrów i w księdze wieczystej jest oznaczona jako LAS.

Oczywiście chce ją ogrodzić siatką leśną bez wylewek, chodzi mi tylko o zabezpieczenie bo z tak małej działki to grosza nie wycisne a zależy mi na tym, aby ja uprzatnac i miec gdzie spedzic czas :)

Dziekuje jeszcze raz za odpowiedzi, licytacja jest na poczatku kwietnia wiec wrócę tutaj i opiszę jak to wygląda dla potomnych
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

DanielEM pisze:opiszę jak to wygląda dla potomnych
Potomni z góry są ci wdzięczni. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

DanielEM pisze:... granice działki są i widzę ją nawet na geoportalu ...
To że granice "widać" w geoportalu to nie oznacza, że są zastabilizowane w terenie (czytaj - graniczniki). :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ