Jaka siatka do ogrodzenia zalesianej działki rolnej

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Jaka siatka do ogrodzenia zalesianej działki rolnej

Post autor: febru1 »

Mam pytanie do osób które przerabiały temat,jako że na wiosne będe obsadzał prawie hektar działki rolnej(mam juz postanowienie z ARiMR oraz plan zalesienia).Jaką siatke polecacie(w planie zalesienia jest napisane że ma miec 2m wysokości i ogrodzenie ma przetrwać 5lat).Dwumetrowych siatek lesnych jest dużo rodzaji,a co za tym idzie ceny od 3 do 8 zł za mb.Jako że refundowane to ma być sztywna ceną 6,5 za 1mb wykonanego ogrodzenia(razem z słupkami i robocizną) skłania mnie to do zakupu siatki najtańszej.
[mod]
Winnym miejscu wyczytałem że aby siatka dwumetrowa chroniła przed zającami,sarnami i dzikami powinna mieć parametry 200/25/15 grubosc drutów poziomych 2mm skrajnych poziomych 2,5mm no a taka kosztuje juz około 6 zł brutto za mb.Prosze o porady i właczenie sie do dyskusji osoby które miały styczność z tym tematem
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

Zgadza się trochę było,dylematów przed zrobieniem takowego ogrodzenia.Mnie interesuje praktyczna informacja jaka siatka dwumetrowa(jak się sprawdziła to nawet zareklamować)
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Witaj,ja kupowałem w zeszłym roku siatkę leśną 200/17/30 w firmie
[mod] - niedozwolony przekaz reklamowy
Co do trwałości to za wcześnie aby o tym pisać natomiast siatka jest z mocnymi drutami naciągowymi i na oko z dobrym ocynkiem.
A jak temat słupków ogrodzeniowych,bo w moim przypadku był problem a mianowicie miałem zamówione w tartaku a jak przyszło do odbioru to zaczęły się problemy a to nie ma jak dojechać a to leśniczy nie podbił kwitów i tak z 2 tygodnie a czas naglił i skończyło się na tym że na szybko kupiłem stemple budowlane .
I jeszcze jedno sadzonki masz zamówione i potwierdzone czy będziesz szukał na wiosnę.
Jak byś miał jakieś pytania to pisz

pozdrawiam
Olek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

febru1, odbierz PW...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

ajozefczyk pisze:zaczęły się problemy a to nie ma jak dojechać a to leśniczy nie podbił kwitów
Leśniczy niczego nie podbija :)
Jeśli klient zapłacił za towar, to wydaje ten towar jak pojawi się transport i jeśli trzeba wystawia kwit wywozowy.


Ciekawe czemu jeszcze ten leśniczy jest winny :lol:
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Witaj.no nawet nie wiedziałem że nie podbija, ale po 2 tygodniach przepychanek, wiedziałem że z gościem z tego tartaku, do niczego nie dojdę
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

Dzięki Piotrek za info no cennik tak sprytnie zapisany że te 23% trzeba jeszcze dodać i wychodzi już 4,92mb,ale transport gratis chodź do mnie 600km mają.
Do kolegi Alozefczyk pytanie;czy zające nie przechodzą przez otwory szerokie na 30cm,sam jednak skłonię się chyba do rozstawu drutów pionowych 15cm.Czy kontrola z ARMR mierzyła co do metra długośc ogrodzenia,czy mieli jakieś uwagi co do zastosowanej siatki.Odnośnie zastosowanych przeze mnie słupków to aż się boje tu pisać(bo to pomysł autorski,dorada osób starszych).Jako że kwota refundowana za ogrodzenie starczy pewnie na siatkę poszedłem po bandzie(minimalne koszty)(słupki akacjowe piękne nawet w twoich okolicach sa do kupienia,ale nie miałem na nie pieniędzy).Naciąłem troche w swoim,trochę dostałem od znajomego kołków wierzbowych(a pomiędzy nie olcha).600m ogrodzenia kołek co 3m wwiercony w ziemię 50cm,ponad 100 wierzbowych które pewnie puszczą korzenie a olchowe dlatego że nie miałem innych(pewnie za 2lata będe je wymieniał coniektóre,ale trudno)Kołki juz powbijałem na jesieni działka zaorana a na wiosnę siatka bronowanie i sadzenie.Z jednej strony działkę odgradzam od swojego lasu ,jako że na brzegu rosnie równy szpaler około 15 letniej brzozy zamierzam do niej przywiązać siatkę oczywiście z rzadka pomiedzy ponabijam jakieś kołki-co Wy na to?.Sadzonki to brzoza,sosna,modrzew i buk dzwoniłem do pobliskich szkółek powiedzieli że z takimi ilościami nie ma problemów i kazali odezwać się poczatkiem marca.Pytanie do ekspertów;czy kołki wierzbowe gdy juz spełnia swoją rolę po 5 czy sześciu latach nie rozkrzewia mi sie na tyle że nawet pózniejsze ich wycięcie grozic będzie odrastaniem coraz gęstszym.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ajozefczyk pisze:wiedziałem że z gościem z tego tartaku, do niczego nie dojdę
Ja gdybym miał grodzić taką uprawę to bym poszedł do leśniczego najbliższego miejsca grodzenia i z nim się umówił, żeby zrobił papierówkę 2,70 (najlepiej modrzewiową) :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

febru1 pisze:jako że na brzegu rosnie równy szpaler około 15 letniej brzozy zamierzam do niej przywiązać siatkę oczywiście z rzadka pomiedzy ponabijam jakieś kołki-co Wy na to?
Zdecydowanie jestem przeciw wiązaniu siatki do żywych drzew. Nie robi to dobrze drzewom...
febru1 pisze:czy kołki wierzbowe gdy juz spełnia swoją rolę po 5 czy sześciu latach nie rozkrzewia mi sie na tyle że nawet pózniejsze ich wycięcie grozic będzie odrastaniem coraz gęstszym.
Czy będą odrastać - nie wiem, może tak a może nie. Wiem jednak, że będziesz miał problem z ich wycięciem. Za pięć lat (jeśli się ukorzenią) to będziesz musiał wystąpić o zezwolenie na ich wycięcie :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

Spróbuje pokazać kilka zdjęć,te brzózki na jednym z nich to te co w zamiarze za kołki ogrodzeniowe maja robić
http://img62.imageshack.us/slideshow/we ... =208tw.jpg
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wydaje mi się, że olchowe słupki przed upływem pięciu lat zgniją, część wierzbowych też. Jeśli przywiążesz siatkę do tych brzóz to prawdopodobnie ona wrośnie w te brzozy. W efekcie nie będziesz miał ani z nich drewna ani siatki nie odzyskasz.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22735
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:Czy będą odrastać - nie wiem, może tak a może nie. Wiem jednak, że będziesz miał problem z ich wycięciem. Za pięć lat (jeśli się ukorzenią) to będziesz musiał wystąpić o zezwolenie na ich wycięcie :)
Chyba do tego czasu to już całe zalesienie przekwalifikują na las (tak na marginesie tematu).
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Ja gdybym miał grodzić taką uprawę to bym poszedł do leśniczego najbliższego miejsca grodzenia i z nim się umówił, żeby zrobił papierówkę 2,70 (najlepiej modrzewiową) :)
teraz bym tak zrobił na pewno ale wtedy jesienią gość wydawał się konkretny
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

febru1 pisze:Dzięki Piotrek za info no cennik tak sprytnie zapisany że te 23% trzeba jeszcze dodać i wychodzi już 4,92mb,ale transport gratis chodź do mnie 600km mają.
Do kolegi Alozefczyk pytanie;czy zające nie przechodzą przez otwory szerokie na 30cm,sam jednak skłonię się chyba do rozstawu drutów pionowych 15cm.Czy kontrola z ARMR mierzyła co do metra długośc ogrodzenia,czy mieli jakieś uwagi co do zastosowanej siatki.
Myślałem że jesteś z Podkarpacia bo tak masz w profilu, jeśli chodzi o zające to oczywiście przejdą ale w mojej okolicy jest ich mało,a druga sprawa że jak śniegu napada to przy ogrodzeniu zrobi się zaspa na metr i tak wejdą.Co do kontroli to jeszcze nie miałem
rolnikk
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: środa 12 sty 2011, 14:26
Lokalizacja: LC

Post autor: rolnikk »

słupki co niektóre to stanowczo za cienki ( dwa góra trzy lata i będą leżeć ), ja mam papierówkę sosnową 3 rok i już parę sztuk dostawiałem, zającem bym się nie przejmował , gorzej sarna. Nie sadzisz w pasy ?? napisz w jaki sposób będziesz robił ślad, interesuje mnie ponieważ w przyszłym roku też mam zamiar posadzić bez pługa leśnego.
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

Na razie jeszcze nie sadziłem i powiem nie za bardzo wiem jak to robić,ale będzie lesniczy to wszystko popytam(pewnie rozciagnieta żyłka).Do kolegi Ajozefczyk;myslałem że jestes ze strzyżowa wol podkarpackie,a niedaleko w połomii sprzedaja piękne słupki akacjowe.
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Witaj,tak jestem ze Strzyżowa i wiem o tych słupkach akacjowych ale cena mnie przestraszyła jak bym zakładał winnice to co innego.
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

ajozefczyk pisze: I jeszcze jedno sadzonki masz zamówione i potwierdzone czy będziesz szukał na wiosnę.
Jak byś miał jakieś pytania to pisz

pozdrawiam
Olek
Parę zdań z cyklu-A to Polska właśnie. Do posadzenia potrzebuje sadzonek So,Md,Brz,Bk w ilosciach których tylko sosna przekracza 1000szt reszta mniej.Obdzwoniłem na jesieni kilka okolicznych szkółek, i generalna konkluzja była taka."żadnych zamówień teraz nie przyjmujemy,pytać na początku marca,zreszta to są takie śmieszne ilości ze napewno mieć będziemy".Oczywiście nie wiadomo po ile czy jednoroczne czy dwuletnie bo rózna moze być zima i tego typu śpiew.
Marzec się nam rozpoczął więc ja naiwny dzwonie aby sprecyzować zamówienie a tu niespodzianka;"sosny nie mamy i raczej nie bedziemy mieć,na brzoze dwuletnią też prosze szukać gdzie indziej,jest modrzew i buk tzn.będzie bo jeszcze za wcześnie pan dzwoni i nie mamy jeszcze ustalanych cen,proszę sie odezwać za 2 tygodnie.
Troche sie zaniepokoiłem.
Pytanie do kolegi ajozefczyk ;jesli jest to jeszcze aktualne to proszę o jakieś wskazówki gdzie można bez problemu kupić w/w sadzonki.(sortowanie pierwszej klasy jakości,pochodzenie 852)
Zrobiłem sobie kostur do sadzenia,jako ze orginalne widziałem tylko w internecie wszelkie uwagi od osób które uzywały takowego sprzęta mile widziane.
http://img163.imageshack.us/slideshow/w ... 023dyc.jpg
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

febru1 pisze:Zrobiłem sobie kostur do sadzenia
Trochę sobie niewygodnie zrobiłeś. Powinieneś poprzeczkę przekręcić o 90°...

[center]Obrazek[/center]
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ