Magister w Krakowie

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Misieq
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 00:43
Lokalizacja: Dziki Wschód

Magister w Krakowie

Post autor: Misieq »

Witam wszystkich otóż jestem świeżo upieczonym inżynierem po UP Poznań. Mam pytanie odnośnie studiów magisterskich w Krakowie.Póki co dochodzą mnie słuchy,że kolorowo nie jest szczególnie z takich przedmiotów jak urządzanie,hodowla,transport,fitosocjologia,fitopatologia oraz słyszałem nieciekawe rzeczy o doświadczalnictwie oraz biometrii. Czy może ktoś się wypowiedzieć,bo z jednej strony nie chce zostawać w Poznaniu a z drugiej jak słyszę że są problemy w Krakowie to mnie to przeraża wręcz zniechęca.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

A to chcesz się nauczyć czy "zaliczyć:...? :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Lepiej zostań w P.
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Naj pisze:Lepiej zostań w P.
Dokładnie :brawo:
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Jeżeli nie masz szans na Warszawę :P
Misieq
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 00:43
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Misieq »

Chciałbym się czegoś nauczyć ale bez zbędnych przygód. W Poznaniu też miałem przygody z pewnymi 3 osobistościami jednakże wszystko happy end. W sumie to już jest 3cia informacja żeby nie iść do Krakowa,aż tak jest tam trudno?
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Nie tyle trudno, co straszno... :wink:
Misieq
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 00:43
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Misieq »

Czemu straszno,generalnie słyszałem tylko o tych przedmiotach i ogólnie że nauki po łokcie.
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Informacje o magisterce w Krakowie znam z opowiadań znajomych ale w przeciwieństwie do tym co mówili o Warszawie, nie usłyszałem zbyt wielu dobrych rzeczy
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

W przyszłym roku też będę się zastanawiał jaką uczelnię wybrać na mgr, jedno wiem na pewno, nie będzie to UR Kraków. Choć mam tam blisko
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Misieq
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 00:43
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Misieq »

Rak pisze:W przyszłym roku też będę się zastanawiał jaką uczelnię wybrać na mgr, jedno wiem na pewno, nie będzie to UR Kraków. Choć mam tam blisko
Też mam blisko do Krakowa, i chciałem być bliżej domu.Ale teraz dostaje informacje że to nie jest warte.
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

Jak do tej pory dałeś radę do Poznania jeździć, to też wytrzymasz dojazdy jeszcze przez czas magisterki. W Poznaniu znasz już wykładowców, wiesz czego można się po nich spodziewać, może warto też o tym pomyśleć
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Ale teraz dostaje informacje że to nie jest warte.
Ale w sumie czemu nie warte? Studia jak studia. Wymienione wyżej przedmioty można śmiało zaliczyć z tzw. palcem w .... jeśli się tylko nie przebimba całego roku z piwem w ręku pod wydziałem. Wystarczy minimum systematyczności i woli do nauki i nie ma problemu. Z wykładowcami też jest raczej luz - bajki o tym, że losują kogo przepuści itp. opowiadają ci, którzy myśleli że na egzamin wystarczy im gotowiec sprzed 10 lat z błędnymi odpowiedziami. A takich speców jest wbrew pozorom pełno. Większość studentów ma łagodnie mówiąc wywalone na całe te studia i stąd potem mity o jakichś niezdawalnych przedmiotach.
lesniczowka
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 20:11

Post autor: lesniczowka »

inżynierkę robiłam w Lublinie, później zdecydowałam że magistra zrobię w Krakowie i nie żałuję. Pomimo tego że nie ukończyłam inżyniera na żadnym z wiodących wydziałów leśnych dałam radę pogodzić pracę ze studiami zaocznymi. Hodowla i Urządzanie wymagały więcej nauki niż pozostałe przedmioty, były osoby które nałapały warunków ale przez swoją niesystematyczność. Studia w Krakowie wspominam bardzo dobrze, atmosfera panująca wśród studentów i wykładowców była bardzo przyjazna. Ludzie po Lublinie i Tomaszowie Mazowieckim byli traktowani na równi z absolwentami UR w Krakowie. Gdybym miała jeszcze raz wybrać uczelnie znowu wybrałabym Kraków.
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Nie ma Mistrza, nie ma Jawora, czego się tu bać?
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67087
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie tak dawno był u mnie... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Jaźwiec pisze:Nie ma Mistrza
:?:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
ODPOWIEDZ