Eksperyment społeczny, czyli syndrom bambi na żywo.

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Eksperyment społeczny, czyli syndrom bambi na żywo.

Post autor: Wojciechus »



Ciekawe ile czasu musi upłynąć, by ten "straszny horror" przestał wadzić w konsumpcji mięska?

Raczej dzień, czy raczej dwa? :mg:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Przewaznie do kolacji.
Twoja kolezanka po fachu z polnocnych Niemiec eksperymentowala swego czasu z mlodzieza dorastajaca, karmiac ja widokami live w rzezni . Nie pamietam dokladnych wynikow, lecz gdzies kolo 90 - 95 % studentow uzyzych jako kroliki doswiadzalne, deklarujacych po asystowaniu przy uboju, ze "nie bedzie nigdy wiecej" , najdalej po dwoch tygodniach rezygnowalo z nawrocenia.

We Francji i Izraelu w rzezniach sa kamerki online, dzieki ktorym obywatele moga sie karmic przez 24 godziny na dobe tymi widokami. Z tym ze animalisci, ktorzy stali za wprowadzeniem tego obowiazku, w nadzieji, ze te widoki obrzydza obywatelom jedzenie miesa, zaczynaja krecic nosami, poniewaz to nikogo specjalnie nie rusza. W Krytyce Politycznej czolowy ideolog marksistowsko - leninowskiego ruchu na rzecz wyzwolenia zwierzat i proletariatu, Gymza ostrzegal przed takimi zberezenstwami.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Człowiek zlazł z drzewa i natychmiast zaczął jeść mięsko.
Zresztą wydaje mi się, że najpierw zaczął je jeść, a przeniesienie się z drzewa na ziemię miało ułatwić zdobywanie mięska. Bo można było zjeść także takie zwierzątka, które na drzewa (lub pod nie) nie zbłądziły.
Tak głęboko zakorzenionych przyzwyczajeń, zatrącających atawizmem, nie da się wyplenić żadną metodą. Ani perswazją ani audiowizualną...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

....pffffffff..... też mi .... :roll: postawiła bym wszystko na taki właśnie efekt eksperymentu :| to taka właśnie nasza hipokryzja w tym temacie :( sama mam takie wątpliwości , bo wiem że niczego nie dam rady zabić :?
per aspera ad astra
.....carpe diem....
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Piotrek pisze:Człowiek zlazł z drzewa i natychmiast zaczął jeść mięsko.
Zresztą wydaje mi się, że najpierw zaczął je jeść, a przeniesienie się z drzewa na ziemię miało ułatwić zdobywanie mięska. Bo można było zjeść także takie zwierzątka, które na drzewa (lub pod nie) nie zbłądziły.
Tak głęboko zakorzenionych przyzwyczajeń, zatrącających atawizmem, nie da się wyplenić żadną metodą. Ani perswazją ani audiowizualną...
To nie sa przyzwyczajenia - to jest konstrukcja biologiczna . Poza wieloma cechami swinskim mamy uklad pokarmowy wszystkozercy, ktory fukcjonuje ku naszemu zadowoleniu dzieki dostawom bialka zwierzecego. Zastepowanego suplementami przez hardckorowcow lykajacych tabletki z witamina B12, ktorej przyswajanie przez organizm homo ss warunkowane jest konsumpcja wlasnie miesa innych stworzen......chociaz nie tylko. Hindusi nie biora w Indiach tych tabletek i jakos zyja. Wegetariansko. Aleee....po kilku latach pobytu w Europie na tej samej diecie zaczynaja niedomagac i musza suplementowac. Cala tajemnica polega na tym, ze w Indiach warunki higieniczne odbiegaja od europejskich i zywnosc roslinna pelna jest roznych drobnych zyjatek, konsumowanych przez tamtejsza ludnosc razem ze salatka. Rowniez z fekaliami w ilosciach wiecej niz sladowych. Ta "mini" dostawa - nieswiadoma suplementacja - wystarcza do zagwaratnowania funkcjonowania organizmu, ktore ulega zaburzeniom dopiero w innych warunkach......Wniosek ?. Chcesz zyc moralnie. Jedz gowna. Przyzwyczaic sie mozna do wszystkiego. Smacznego.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Wojciechus »

..
..pffffffff..... też mi .... postawiła bym wszystko na taki właśnie efekt eksperymentu to taka właśnie nasza hipokryzja w tym temacie sama mam takie wątpliwości , bo wiem że niczego nie dam rady zabić


I dlatego człowiek jest istotą stadną. Mdlejesz na widok zabijania, ale potrafisz np. robić sweterki. I fajnie. Ktoś Ci coś zabije, a Ty komuś coś wydziergasz. :mg: Z tym, że gdybyś była pod ścianą, to...... nigdy nie mów nigdy.

Zresztą jaki był dokładnie efekt tego eksperymentu do dokładnie nie wiadomo. Pokazana jest reagująca histerycznie bambi-blondynka, wykrzywiony bambi-bambo nasz koleżka i pani, która zareagowała racjonalnie. Ale jakie są rzeczywiste proporcje to..... uj wie.
W Krytyce Politycznej czolowy ideolog marksistowsko - leninowskiego ruchu na rzecz wyzwolenia zwierzat i proletariatu, Gymza ostrzegal przed takimi zberezenstwami.
Ostrzegał przed kamerkami czy przed Izraelem?
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Wojciechus pisze:..
..pffffffff..... też mi .... postawiła bym wszystko na taki właśnie efekt eksperymentu to taka właśnie nasza hipokryzja w tym temacie sama mam takie wątpliwości , bo wiem że niczego nie dam rady zabić


I dlatego człowiek jest istotą stadną. Mdlejesz na widok zabijania, ale potrafisz np. robić sweterki. I fajnie. Ktoś Ci coś zabije, a Ty komuś coś wydziergasz. :mg: Z tym, że gdybyś była pod ścianą, to...... nigdy nie mów nigdy.

Zresztą jaki był dokładnie efekt tego eksperymentu do dokładnie nie wiadomo. Pokazana jest reagująca histerycznie bambi-blondynka, wykrzywiony bambi-bambo nasz koleżka i pani, która zareagowała racjonalnie. Ale jakie są rzeczywiste proporcje to..... uj wie.
W Krytyce Politycznej czolowy ideolog marksistowsko - leninowskiego ruchu na rzecz wyzwolenia zwierzat i proletariatu, Gymza ostrzegal przed takimi zberezenstwami.
Ostrzegał przed kamerkami czy przed Izraelem?
Przed pokazywaniem wnetrza rzezni. W Izraelu.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ