WEBSILP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Capricorn pisze:Znalazłem skarpetkę na schodach...
ale nie w google :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67087
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Fichtel pisze:ale nie w google :wink:
Gorzej - nie na ale w schodach...

Obrazek
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:w schodach
Fajny pomysł tylko jak wyciągnąć tak wpasowaną szufladę, skoro nie ma żadnego "dynksa"?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

albo jak się "zjedzie" w skarpetkach/skarpetce po drewnianych schodach i czy szuflady się nie otworzą :wink:
Ale pomysł w dechę pod warunkiem, że schody nie są częścią pionu komunikacyjnego.
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67087
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Otwieranie jest proste - wystarczy domknąć szufladę i ją puścić,a ona się lekko wysunie. Widziałem takie zamknięcie meblach "bezklamkowych" gdy kupowałem nasze.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sawk
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 13:13

Post autor: Sawk »

Fichtel pisze:Wniosek wnioskiem...
Ale, że KTOŚ ma podesłać WZÓR tego co u niego jest w N-ctwie udostępnione np. Panu X-skiemu z działu GT?
W jednym N-ctwie X-ski ma co innego a w innym co innego - zależy od zadań. A to raczej u kadrowej sprawdzisz do czego ma (ew. czego nie ma) mieć dostęp pracownik.
Natomiast techniczna sprawa "odhaczenia" w systemie to i tak Cie nie ominie.
P.S. Pozdrawia wieloletni ADMIN.
Chyba mnie nie rozumiesz, chodzi mi tylko o pusty wniosek. To chyba logiczne, że każdy ma uprawnienia do czegoś innego, a samo "odhaczanie" nie jest tak starszne, najgorsze jest to jak to ładnie ująć w piśmie do przełożonego.
Pozdrawiam ADMIN, chyba już też wielo.
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Hmm... Czemu ja nigdy nie wpadłem na pomysł, żeby gdzieś szukać gotowych wzorów, tylko sam wszystkie potrzebne druczki wymyślałem? Chyba nie jestem tak inteligentny jak myślałem...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sawk
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 13:13

Post autor: Sawk »

Ach, to ja robię tak samo, myślałem, że wpadłeś na coś bardziej zautomatyzowanego. Czasem używam printscreenów, ale dzięki.

Nie wiem czemu, mnie nie pytaj.
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

jak już pisałem, w części dyrekcji jest na serwerze dostępny wzorzec że tylko wpisujesz dane i odhaczasz jakie uprawnienia chcesz dostać. Czy w waszych są to nie wiem

Dla RDLP Radom jest http://10.16.0.43
Jest to ułatwienie dla pracowników tej dyrekcji i nadleśnictw i za to im jestem wdzięczny (wyszła wazelina, ale co tam - dobre trzeba chwalić)
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

g pisze:jest na serwerze dostępny wzorzec że tylko wpisujesz dane i odhaczasz jakie uprawnienia chcesz dostać.
A czy wzorzec jest każdorazowo aktualizowany o nowe punkty pojawiające się w menu?
Bo w naszej wsi to admin sam musi rzeźbić, wyeksportować dowolnemu użytkownikowi uprawnienia (w tym "pozycje bez uprawnień"), wywalić znacznik przyznanych uprawnień, zmienić nagłówek, zmienić stopkę, zapisać w strawialnym i odczytywalnym dla pracowników formacie, powiesić w sieci wewnętrznej - kurczę, to aż z 10 minut roboty jest!
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Tak - jest to aktualizowane przez pracowników wydziału informatyki RDLP. Dlatego dziwię się, że nie jest tak zrobione we wszystkich RDLP
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

g pisze:Dlatego dziwię się, że nie jest tak zrobione we wszystkich RDLP
Wiele rzeczy, od samego początku wdrożeń, nie jest jednolite w całej Polsce, nie tylko w jednej RDLP...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

I tu są rezerwy...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Jaźwiec pisze:g, z jedną uwagą, korespondencji wewnętrznej nie rejestruje się w dzienniku... jak już tacy formalności z nas...
Wewnętrzną się tym bardziej składa na dziennik. I zostawia sobie ["na pamiątkę"] potwierdzoną kopię ... :roll:

A tak w temacie - to dziwny trochę temat. U nas każdy ma z góry określony (dla stanowiska) dostęp do różnych miejsc w SILP-WEB. Admin spełnia tu wyłącznie funkcję techniczną... :P
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Wewnętrzną się tym bardziej składa na dziennik. I zostawia sobie ["na pamiątkę"] potwierdzoną kopię ...
Widzę, że u kolegi w jednostce sprawdza się stare powiedzenie: "kontrola źródłem zaufania" ... :lol:
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Jaźwiec pisze:
Wewnętrzną się tym bardziej składa na dziennik. I zostawia sobie ["na pamiątkę"] potwierdzoną kopię ...
Widzę, że u kolegi w jednostce sprawdza się stare powiedzenie: "kontrola źródłem zaufania" ... :lol:
A dlaczego Kolega nie wypełnia poleceń przełożonych? Notatka w sprawie bulbatorów porzecznych miała być dostarczona do 23:20 30 lutego zeszłego roku...
BTW Byłem przekonany, że w aktualnej IK jest właśnie wyraźny zapis, że korespondencji wewnętrznej się nie ewidencjonuje, szukam, szukam i nie mogę znaleźć...
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Też jestem o tym przekonany. Powiem więcej, przekonanie to graniczy z pewnością...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

OT
Przykład mniej czy bardziej abstrakcyjny. :]

Naruszenie stanu posiadania. Afera na sto dwa. I kto jest winny - oczywiście leśniczy. Bo w dt nikt nic nie wiedział ...

A tu szach - mat. :P Dwa papiery (notatki służbowe - potwierdzone kopie) sprzed kilku lat ...
Makulatura "ratująca życie"...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Ale za poprzedniej IK chyba wewnętrzne chodziły przez dziennik. Swoją drogą, żeby pismo przeszło przez dziennik i nik z nim nic nie zrobił... Jazda...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ