o smogu w Polsce: spalanie węgla jest patriotyczne

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77864
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

o smogu w Polsce: spalanie węgla jest patriotyczne

Post autor: drwalnik »

... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Co to się porobiło, dzieci Szatana (ekolodzy) walczą o zdrowe powietrze...;)
Gdzie oburzenie Szyszkowców?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67343
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A na czym ta walka polega o ile wolno zapytać? Zabronić palenia węglem? No ok., ale dołożysz z własnej kieszeni mojemu sąsiadowi na gaz, bo jego na takie fanaberie nie stać (adres mogę podesłać, bo konta w banku raczej nie posiada...) :D
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Podejźrzon pisze:dzieci Szatana (ekolodzy) walczą o zdrowe powietrze...;)
Mam rozumieć że porzucili jazdę samochodem na rzecz rowerów, i co jeszcze?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67343
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

bromarek pisze:i co jeszcze?
Farby w aerozolu zamawiali do PB celem malowania plakatów :D
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

– Wymyśliłem taki piec, który spala i opał, i zanieczyszczenia z dymu. To pozwala nie tylko na oszczędności w zużyciu paliwa, ale i w walce ze smogiem! – mówi pan Marian Strzelczyk (60 l.) z Kwidzyna. Urządzenie było testowane przez pięć lat. Stężenie tlenku węgla w spalinach spadła o ponad 90 procent.
http://dziennik-polityczny.com/2017/10/ ... -nie-dymi/
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105226
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Co znaczy "wymyśliłem"? Piece z "dopalaczem" są znane od dawna. Tylko są drogie i w zakupie i w eksploatacji.
Poza tym to nie o tlenek węgla chodzi przy zanieczyszczeniach powietrza tworzących smog. Na przykład piec z wymuszonym nawiewem powietrza może praktycznie nie emitować CO (spalanie całkowite przy dużym dostępie tlenu) i jednocześnie będzie emitował ogromne ilości cząstek stałych (w zależności od frakcji cząsteczek są to PM 10, PM 2,5 czy PM 1). Może także emitować (jak każdy inny piec) cały zestaw innych substancji szkodliwych: dwutlenek siarki (SO2), tlenki azotu (NOx), metale ciężkie (Hg - rtęć, Cd - kadm, Pb - ołów, Mn - mangan, Cr - chrom), wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, dioksyny...
Dopóki nie zobaczę wyników badań laboratoryjnych i zestawienia kosztów nie uwierzę w "rewolucyjność" tego "pomysłu".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ