...naprawić prawo łowieckie...

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
garullus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 05:07
Lokalizacja: BMśw

Post autor: garullus »

Dyktator pisze: Nie pamiętam już, kiedy ostatni raz widziałem zająca - za to lisy widuję często. Czyżby wyrafinowane metody redukcji lisów zawiodły?
Szczepił zające masowo i urzędowo ktoś gdzieś kiedyś na coś? P.S. zająca - "sąsiada" widuję regularnie :lol: ,
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dyktator pisze:Nie pamiętam już, kiedy ostatni raz widziałem zająca - za to lisy widuję często.
U mnie jedno i drugie widuję często. Zające zmieniły upodobania i siedzą w lesie, a lisy... no cóż te siedzą nocami przed moim ogrodzeniem i pilnują kiedy też zapomnę zamknąć na noc kurnik... ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

No lisy to teraz to i potrafią pod drzwi podejść i przez okno zajrzeć co też takiego człowiek robi. Za to zająca u mnie zobaczyć graniczy z cudem. Redukcja lisa by się przydała. Tylko potem wyjdź z lisią czapką to społeczeństwo zredukuje ciebie.
Pochłaniaj wiedzę za młodu tak jak sucha gąbka wodę. Im starszy człowiek tym bardziej przesiaknięty przekonaniami...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jeden taki lisek, to nawet zameldował się w salonie naszego forumowicza. Nawet stosowna fotka była pstryknięta na tą okoliczność ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Czy jakiekolwiek inne hobby regulowane jest prawem (ustawą, specustawą itp.)?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie podpowiadaj, bo zaraz się wezmą za wędkarzy... ;/
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:bo zaraz się wezmą za wędkarzy...
I cyklistów...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dyktator pisze:zmienią się przepisy dot. myśliwych?
Całość tych spekulacji opiera się na wyrwanej z kontekstu wypowiedzi pana Jarosława Kaczyńskiego sprzed ponad 20 lat...
[...] A prezes PiS słynie z tego, że wbrew wielu posłom swojej partii nie pała miłością do myśliwych. [...] „Nienawidzę polowań i kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy znajdują przyjemność w zabijaniu zwierząt i przypatrywaniu się, jak one zdychają" – mówił w wywiadzie dla „Życia Warszawy" w 1996 r. [...]
Źródło: http://www.rp.pl/Polityka/301189887-Pre ... liwym.html
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Szykuje się zmiana przepisów o polowaniach. Nieoficjalnie: Kaczyński nie wiedział, za czym głosował
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... &a=66&c=96
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Sejmowa podkomisja nadzwyczajna przyjęła w środę sprawozdanie z projektu noweli Prawa łowieckiego. Mimo zapowiedzi swoich poprawek nie zgłosił resort środowiska. Ekolodzy opuścili posiedzenie podkomisji, ponieważ ich zdaniem nie mogli przedstawić własnego stanowiska...
https://www.tvn24.pl/zmiany-w-prawie-lo ... 033,s.html
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Naj pisze:
Sejmowa podkomisja nadzwyczajna przyjęła w środę sprawozdanie z projektu noweli Prawa łowieckiego. Mimo zapowiedzi swoich poprawek nie zgłosił resort środowiska. Ekolodzy opuścili posiedzenie podkomisji, ponieważ ich zdaniem nie mogli przedstawić własnego stanowiska...
https://www.tvn24.pl/zmiany-w-prawie-lo ... 033,s.html
a tutaj mniej ch...znaczy Najowo a bardziej rzeczowo.

http://www.braclowiecka.pl/n/36/aktualn ... -odrzucone
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Naj pisze:
Mimo zapowiedzi swoich poprawek nie zgłosił resort środowiska. Ekolodzy opuścili posiedzenie podkomisji, ponieważ ich zdaniem nie mogli przedstawić własnego stanowiska...
Oto dialog w wykonaniu zielonego lobby. Minister widać malowany, to mu puder przesłano:
Organizacje ekologiczne, wkrótce po tym, jak opuściły w ramach protestu Sejm, przygotowały list do ministra Kowalczyka. Do pisma do szefa resortu załączono puder do makijażu.

„Puder, który wysyłamy dziś do Pana, prosimy potraktować jako prośbę o poważne potraktowanie naszych wniosków, a nie pudrowanie złej zmiany prawa łowieckiego” – napisali ekolodzy. I zapytali ministra, czy chce „przypudrować rzeczywistość, czy realnie rozwiązywać problemy?”
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

Ogólnie dobrze jest, jednak może zaryzykować i spróbować uszanować prawo własności. Niechby myśliwi (koła znaczy) zawierały umowy z właścicielami gruntów na udostępnienie w celu polowania. Można wynegocjować warunki umowy, zasady wypłaty odszkodowań, terminy polowań, odległości i wszyyyystko inne. To samo z gruntami LP i każdymi innymi. Wtedy to nie jakieś Państwo zezwala myśliwym na tratowanie, deptanie, rozjeżdżanie mojej własności, tylko ja sam podpisałem umowę i pacta sunt serwanta.
Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Wojciechus »

Mrowka...

Pech chcial, ze zwierzaki to nie Twoja wlasnosc. Masz warstewke ziemi i wszystko co pod nia lub nad nia nie jest Twoje i dlatego tez Twoja wlasnosc podlega roznym formom jej ograniczenia. A lowiectwo nie jest wylacznie rozrywka i widzimisiem znudzonych bucow w zielonych kapelusikach, uprawianym dla sportu w ramach zbijania cholesterolu.

Jezeli Ci sie wydaje, ze mysliwi beda organizowac popijawy z tysiacem wlascicieli ziemskich z jednego obwodu, aby wszystkich zaspokoic, to chyba odleciales.

Gdyby na Twoim polowali zawodowi mysliwi to jak myslisz: jakie Twoje zachcianki by spelnili?
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

Jak dwa i dwa jest cztery, tak zwierzaki są własnością SP. Pech myśliwych, że po tej warstewce gruntu, która jest moją własnością muszą jeździć i maszerować po tę zwierzynę. Czy w myśl zmian w PŁow. jeśli mój hektar będzie wyłączony z obwodu, a po warstewce gruntu będzie przemieszczał się myśliwy polując to popełnia delikt kłusownictwa?
Szkoda, że używasz na forum takich deprecjonujących określeń jak buce w zielonych kapelusikach i dlaczego uważasz, że należy urządzać popijawy przy określaniu warunków wykonywania polowania. Dlaczego uważasz, że właściciele gruntów będą chcieli upijać myśliwych, lub odwrotnie? Przecież taki rolnik jeden z drugim jest partnerem myśliwego przy ochronie płodów.... (tu fragmenty z przemówień przewodniczącego, dyrektora, nadleśniczego lub z prasy łowieckiej o poszanowaniu rolnika itd.)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Mrówki to nie sypiają? :lol:
Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Wojciechus »

Dzieki, ze odpowiedziales na pytanie. W ramach rozszerzenia tej odpowiedzi napisze: gdyby lowiectwo bylo zawodowe nie mialbys nic do powiedzenia i jeszcze placilbys z wlasnej kieszeni na utrzymanie tej sluzby.

Jezeli ustawa da mozliwosc wylaczenia gruntu pod byle pretekstem lub uzytkowania go lowiecko za oplata to nie wiem skad u Ciebie twierdzenie, ze brakuje tu uszanowania wlasnosci?

Nie ma jedynego slusznego modelu lowiectwa, wszystko mozna roznie zorganizowac, ale przeginasz z tym uszanowaniem.

P.S. A jezeli postrzelony dzik polozy sie na Twoim polu wylaczonym z uzytkowania lowieckiego to ma zdychac, bo masz takie widzimisie czy mysliwy, ktory wejdzie na Twoje pole i go dobije popelni ciezkie przestepstwo?
ODPOWIEDZ