...naprawić prawo łowieckie...

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

sormen pisze:A chociażby na szacowanie . Dlaczego PZŁ nie domaga się powołania rzeczoznawców tylko zgadza się na leśników w roli arbitrów , bo trzeba by za to zapłacić . :D
Dlaczego rolnicy nie posluguja sie rzeczoznawcami ?. Bo trzeba za nich zaplacic.....Dlaczego rolnicy nie sa w stanie sami oszacowac strat ?....Do szkoly ku...wa zaden nie chodzil ?...Na rolnictwie sie nie znaja ?...

W cywilizowanym kraju to rolnik mowi ile mu dzika gadzina zezarla ile sie za to nalezy....Nasi analfabeci tego najwyrazniej nie potrafia.... :mg:

Poza tym - wyjasnij gdzie tam chodzi o pieniadze skarbu panstwa ?...Na pewno chodzi o zwierzeta bedace wlasnoscia Skarbu Panstwa, za ktore skarb panstwa - w najlepszej feudalnej manierze - nie chce odpowiadac.............
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

DAKa pisze:..Na pewno chodzi o zwierzeta bedace wlasnoscia Skarbu Panstwa, za ktore skarb panstwa - w najlepszej feudalnej manierze - nie chce odpowiadac.............
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Masz rację , Państwo nie powinno zwalać szkód od zwierzyny na myśliwych , leśników itp ale samo zająć się szacowaniem i wypłatą odszkodowań . Szacowaniem powinni zajmować się biegli . Rozwiązań jest kilka . Jednym z nich to ubezpieczyć szkód od zwierzyny w firmie ubezpieczeniowej . Wtedy szacowaniem zajmie się taka firma .
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Myśliwym pozostawić hobby w czystej postaci bez stresów związanych z szacowaniem i użeraniem się z chłopami . :)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

sormen pisze:Myśliwym pozostawić hobby w czystej postaci bez stresów związanych z szacowaniem i użeraniem się z chłopami . :)
Cos takiego funkcjonuje w gorskich kantonach Szwajcarii - gdzie podobnie jak w Polsce - prawem do polowania dysponuje suweren.Czyli cala spolecznosc. Sa u i nas idioci postulujacy takie rozwiazania na przedmurzu krzescijanstwa, ale z drugiej strony sa w Polsce tez idioci propagujacy picie wlasnego moczu. Dlaczego nie?.Postulowal i propagowac mozna wszystko.A sama materia jest zbyt zlozona zeby tracic tutaj czas na stukanie w klawiature dla waskoczolkowcow, ktorym nie chce sie googlowac..Take it easy...... :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Chcę ci pozostawić same przyjemności , to żle ?
Państwo niech się zajmie swoją zwierzyną .
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

Może temat powinien brzmieć:

Naprawić łowiectwo w lasach.
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

mrówka pisze:Może temat powinien brzmieć:

Naprawić łowiectwo w lasach.

A to sie oplaca w ogole "naprawiac"....
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Dlaczego jesteśmy biedni , bo jesteśmy głupi . :)
Są gotowe rozwiązania nie tylko w Szwajcarii , również w Niemczech , Francji itp , a my chcemy naprawiać komunistyczny model , który załatwia interesy tylko myśliwych .
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

sormen pisze:Dlaczego jesteśmy biedni , bo jesteśmy głupi . :)
Są gotowe rozwiązania nie tylko w Szwajcarii , również w Niemczech , Francji itp , a my chcemy naprawiać komunistyczny model , który załatwia interesy tylko myśliwych .
Chcialbym zauwazyc, ze w Szwajcarii panuje komunistyczny model. :mg:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

DAKa pisze:Chcialbym zauwazyc, ze w Szwajcarii panuje komunistyczny model. :mg:
To do Szwajcarii będą jeździć, po zmianach w ustawie, nasi myśliwi na polowania?
Fred
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Ile innych organizacji pozarządowych współuczestniczy w pisaniu ustawy ? Leśnicy to też w większości myśliwi , więc też nie obiektywni . Rolnicy przynajmniej ci którzy tam są , to organizacje którym najbardziej zależy na istnieniu nie na interesie rolników .Więc ustawa będzie jeszcze bardziej komunistyczna . :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

sormen pisze:Leśnicy to też w większości myśliwi
Raczej nie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67108
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nawet bardzo raczej ;)
Stereotyp leśnika w kapelusiku i z flintą na ramieniu... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

sormen pisze:Leśnicy to też w większości myśliwi ...
Stereotyp. Mocno naciągany. W mojej fabryce na 34 osoby (Vipy+DT+teren) poluje 7, w tym 5 to za chwilę emeryci. W fabrykach sąsiednich tendencja podobna.
borowiak

Post autor: borowiak »

sormen pisze:Leśnicy to też w większości myśliwi ,
U mnie około 1/4 załogi. Według kryterium kolorowych kredek 1/3.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67108
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

U mnie jezzcze mniej... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Capricorn pisze:U mnie jezzcze mniej... :roll:
Nazwa "plantatorzy desek" ma pelne uzasadnienie.. :lol: .I pomyslec, ze ci niepolujacy chca podbic Polskie dziczyzna z lasu...Nic tylko ze zwierzakow zdechlych. Bo przeciez lesnik nie zabija :roll: ...Najwyzej ktoras pani educhatorka oczaruje wdziekiem osobistem na smierc....

A powaznie to wypadaloby skonczyc konsultowanie wszelkich spraw lowieckich z plantatorami desek...Po co ?. Dlaczego ?. Przeciez taki plan lowiecki mozna z kuria skonsultowac. Jego eminencja nie brzydza sie przynajmniej myslistffem, tak jak korpo. :roll: Nieprawdaz ?
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67108
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A co ma przepraszam brzydzenie się do należenia? Ja na przykład brzydzę się pazernością i gdy kiedyś usłyszałem, "dajesz tysiac za wjazd do koła" to se pomyślałem, że mam w d..e takie myslistffo :P
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Capricorn pisze:A co ma przepraszam brzydzenie się do należenia? Ja na przykład brzydzę się pazernością i gdy kiedyś usłyszałem, "dajesz tysiac za wjazd do koła" to se pomyślałem, że mam w d..e takie myslistffo :P
Tanio .... :shock: ...Jakie to kolo ?
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ