łupanie drzewa

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
drwalLVL99
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 15 sty 2018, 17:41

łupanie drzewa

Post autor: drwalLVL99 »

Witam. dostałem propozycję porąbania 30metrów pieńków na opał kominkowy. osoba która zleciła mi to zadanie, prosi abym podał cenę za moją pracę. Ja sam nie mam pojęcia ile powinienem wziąć za taką pracę. może ktoś się orientuje?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jaki gatunek drewna, czy jest sezonowane, czy mokre, czy jest już pocięte w klocki do rąbania. Od tego trzeba zacząć.
Do tego region Polski. Inne ceny są w okolicach większych miast, a zdecydowanie niższe na wsiach. No i czy w cenie ma być też zniesienie np. do piwnicy i poukładanie.
Na mój gust minimum to 3 tysiące ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
drwalLVL99
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 15 sty 2018, 17:41

Post autor: drwalLVL99 »

drzewo głównie buk. świeżo ścięte, już pocięte na pieńki 40cm dł. bez noszenia do piwnic. ja mam je tylko siekierą pociąć. drzewo bedzie leżało pod plandeką 2 sezony. region mazury. okolice olsztyna
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77499
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... za mniej niż 10 tysięcy bym nie rąbał ;)
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moja propozycja cenowa jest bardziej realna. Możesz troszkę ponegocjować ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77499
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... ostatnio płaciłem 10zł na metr przestrzenny rąbania, rąbiący był bardzo zadowolony z ceny
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
drwalLVL99
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 15 sty 2018, 17:41

Post autor: drwalLVL99 »

wątpię żeby mi koleś dał 10tyś. zawsze się znajdzie jakis bezrobotny desperat co zrobi to taniej.
dodam że osoba zlecająca pracę jest osobą prywatną.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Tak sobie myślę, że gdyby porąbać jeden metr to od razu bym wiedział ile chcę kasy.
Ja osobiście chciałbym ze 25 zł na godzinę.
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

20 zł od metra, więcej raczej nie...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

U mnie w tym roku za dniówkę żądał rębacz 200zł (Mazury). Bez określenia ilości. To, to się zmobilizowałem i porąbałem sam. Jakieś 2 mp. Dwa popołudnia. Świetna gimnastyka. Trzeba tylko mieć dobrą siekierę. Ta jest genialna...


Obrazek
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Najpierw ustal jakie to metry: mp, m3 czy "sypane", a potem na jakie kawałki ma być porąbane grube czy w szczapy. To prosta robota, od panicza z miasta możesz spróbować negocjować więcej ale zorientowany nie da więcej niż 15zł za mp rąbany grubo i do 20zł mp rąbany cienko.
drwalLVL99
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 15 sty 2018, 17:41

Post autor: drwalLVL99 »

nie wiem jakie to metry. to było 30 metrów całych kłód z lasu. ktoś to pociął pilarką na pieńki, i teraz trzeba to rozłupać siekierą. drzewo ma iść do kominka jak i do kotła. wiec za drobno nie trzeba bedzie rozłupywać
Awatar użytkownika
rusek77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 352
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:02
Lokalizacja: Russia

Post autor: rusek77 »

Ja tam myślę, że w granicach 10 - 15 PLN za mp - tym bardziej, że wybieram opał z myślą, że później sam ewentualnie mogę to połupać - z racji braku chętnych, trochę to czasu zajmuje, ale jak robi się w małych ilościach to można potraktować jako rozrywkę, gimnastykę :)
Co do ceny - ja tak proponuję, w Borach panują takie stawki, albo mi się tak wydaje :D

A te 3000 PLN czy 10000? To nie wiem gdzie tyle dają, z chęcią bym się przejechał :lol: :lol: :lol:
"...to tylko dwa piwa, to żaden grzech..."
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Ja zapłaciłem z ułożeniem 350 zł za 15 mp .
drwalLVL99
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 15 sty 2018, 17:41

Post autor: drwalLVL99 »

dziś się dowiedziałem że dostanę 1300zł za pocięcie pilarką (bo jednak kłody są nie pocięte) porąbanie i ułożenie tego. podobno ktoś tyle się płaci
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77499
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... dobra stawka
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Rak
leśniczy
leśniczy
Posty: 565
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 15:29
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży

Post autor: Rak »

drwalLVL99 pisze:nie wiem jakie to metry. to było 30 metrów całych kłód z lasu. ktoś to pociął pilarką na pieńki, i teraz trzeba to rozłupać siekierą. drzewo ma iść do kominka jak i do kotła. wiec za drobno nie trzeba bedzie rozłupywać
metrów sześciennych czy stosów, bo to jest jednak różnica. Ale 1300 to chyba nie jest zły pieniądz :spoko:
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
Piotr I Aleksjejewicz Wielki
(prawdopodobnie)
ODPOWIEDZ