Hodowla borsuka ?

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

niania
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 23:51

Hodowla borsuka ?

Post autor: niania »

Witam
Można w Polsce legalnie kupić gdzieś borsuki ? Potrzebuje do hodowli na medykanty...
Albo inaczej , gdzie kupić smalec z tego zwierzęcia ( ale z pewnego źródła) .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169941
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Witaj.
Najprościej od znajomego myśliwego ...
Nie polecam wyrobów zza wschodniej granicy, bo nie wiadomo co się kupuje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
niania
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 23:51

Post autor: niania »

Wiem, dlatego właśnie internetu unikam szerokim łukiem bo nie wiadomo jakie pochodzenie i czy nie z chorego zwierzęcia . Myśliwych to ja żadnych nie znam . Myślałem czy by nie zadzwonić do nadleśnictwa .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169941
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tam Ci raczej nie pomogą ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

A na jakie dolegliwości pomaga smalec z borsuka :?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169941
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

M.in. na płuca dobrze robi.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
niania
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 23:51

Post autor: niania »

Standardowo:
Gardło , przeziębienia , jako inhalacja. Stosuje się zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie :)

Z odpowiednimi dodatkami ( ziołami )dla pobudzenia "konika" :roll: ,ale tylko dla osób z mocnym serduchem :) Trzeba uważać na dawki bo kłopotów można sobie narobić :) i zamiast przyjemności będzie wieczysty raj :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:M.in. na płuca dobrze robi.
Przy czym istotne jest aby pacjent wierzył, że smalec jest z borsuka a nie aby smalec rzeczywiście z niego był.
Sprawdzone empirycznie. Ciotka kupowała na bazarze i czuła po nim wielka poprawę i ulgę. Jak po żądnym konwencjonalnym leku.
A jakieś dwa lata później policjanci przyskrzynili całą grupę jakichś azjatów, która produkowała ów specyfik z bezpańskich psów. Ciocia była w szoku...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169941
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ten z psa też działa podobnie, jak słyszałem ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
niania
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 23:51

Post autor: niania »

Smalec z borsuka jest biały , w lodówce ma inną konsystencje ( nie jest twardy) - ciężko to opisać.
Smalec z psa jest taki słomkowaty , w lodówce jest twardy , po za nią taki wodnisty i inaczej smakuje. Przeważnie oszuści sprzedaje z psa mówiąc że to z borsuka .
Z psów smalec jest ok., pomaga ,ale nie wolno ich zabijać . Ważne są dawki . Zbyt duża może nawet zabić ... Robi się jeszcze smalec z gęsi ( jest słaby) .
W Rosji można kupić smalec z Niedźwiedzia - czyni cuda . Tylko bezpośrednio od źródełka bo tak to oszuści :)

Jak ktoś ma astmę to można ją ograniczyć lub całkowicie wyleczyć zabijając odpowiedniego węża , ale nie mam zamiaru tego pisać co i jak się robi , bo to wszystko pod ochroną :) To nie są żadne nowości tylko medycyna ludowa stosowana od 1000 lat .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169941
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

mój biały nie jest, a na 100% jest z borsuka. Natomiast, mimo, że stoi w lodówce jest dość rzadki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
niania
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 23:51

Post autor: niania »

Powinien być trochę bielszy ,albo był pozyskiwany w sposób zbyt gwałtowny :)
Ale jak jesteś pewny to nie ma problemu .
Z jakiego borsuka był pozyskiwany ? Z starego ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169941
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tego nie wiem, ale mogę się dowiedzieć.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
niania
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 23:51

Post autor: niania »

Stosujesz wewnętrznie czy na zewnątrz ( do smarowania )też ?

Ja bym kupił parkę takich żywych ( nawet po 1000 zł dałbym od sztuki ) - tylko nie wiem czy w Polsce można legalnie to hodować
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169941
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak się ma zezwolenie Ministra Środowiska ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

niania pisze:Wiem, dlatego właśnie internetu unikam szerokim łukiem bo nie wiadomo jakie pochodzenie i czy nie z chorego zwierzęcia . Myśliwych to ja żadnych nie znam . Myślałem czy by nie zadzwonić do nadleśnictwa .
Prędzej zadzwoń do Zarządu Okręgowego PZŁ i dowiedz się, jakie koło łowieckie działa w Twojej okolicy.
A później skontaktuj się z kimś z zarządu koła.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Sten pisze:mój biały nie jest, a na 100% jest z borsuka. Natomiast, mimo, że stoi w lodówce jest dość rzadki.
Sten tester borsuczych sadeł.... Piwo już Ci nie wystarcza??? :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169941
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Czasem dobrze jest zmienić smak ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

A jest piwo o smaku borsuczego sadła??
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
niania
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 23:51

Post autor: niania »

Podzwoniłem i nigdzie sadła nie mają w moim województwie więc sobie daje spokój . Do tego ogólnie chamstwo straszne wśród myśliwych, kół łowieckich .

Teksty typu , my nie mamy czasu , nic nie wiemy , my mamy tylko dla siebie , nie znamy żadnego myśliwego kto się tym zajmuje, ,ale w sieci z innymi myśliwymi fotki robią :) czy się chwalą na swoich stronach internetowych kół łowieckich ile sztuk borsuków ubili :)


W sumie to ja nie wiem po co są te koła łowieckie skoro ani kupić nic nie można , a garstka uprzywilejowanych osób z tego tylko korzysta . Uczciwie to powinno być że ( koło ustala limity) idę do takiego koła , płacę ,dostaję co zamówiłem ,a nie że garstka osób bije sobie za darmo . Powinno być na takich zasadach ,że bije sobie ten kto zapłaci .
ODPOWIEDZ