Papierówka sosnowa s2a

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stachu18
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 22 paź 2017, 19:52

Papierówka sosnowa s2a

Post autor: stachu18 »

Witam, mam pytanko może ktoś z forumowiczów mi pomoże i napisze gdzie skupują w db cenie papierówkę sosnową s2a. Mi oferują 80-100zł netto za kubik(im więcej dostanę tym więcej będe mógł zainwestować w odnowienie :D) , wg mnie troszkę mało.
Jestem z gminy Mrocza, powiat nakielski, woj. kujawsko-pomorskie, najlepiej jakiś zbyt w promieniu 100-150 kilometrów. Razem będzie około 250 kubików tego s2a.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i jeśli w złym dziale piszę na forum to przepraszam i proszę o przeniesienie tematu.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169959
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak Ci tyle dają, to sprzedawaj. Te strony są nasiąknięte surowcem drzewnym po klęsce.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
stachu18
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 22 paź 2017, 19:52

Post autor: stachu18 »

Tak kolego ale to był las w śr. wieku miał 55 lat był gęsty i tam nie ma dużo budulców 85 % pójdzie w s2a, nic w s2b bo jest sinizna i ja muszę zapłacić ZUL-owi 60 zł za kubik do mi wyjdzie 20-40 zł zysku kurde po 55 latach. Przez te 55 lat to tyle było zysku że co rok przyczepa drzewa na opał do siebie i tyle.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67109
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

W takim razie zostaw je dla siebie. Porąbane i wysuszone będzie warte więcej i od czasu do czasu opchniesz trochę. Tyle, że trzeba będzie wydać na początku na pozyskanie, porąbanie i pocięcie...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

55 lat dla sosny to trochę niski wiek rębności... nie dziwne, że za bardzo nie można na tym zarobić...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67109
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

j24 pisze:55 lat dla sosny
Cienka kłoda może by wyszła, może jakieś S2b, ale przy takiej ilości drewna na rynku ciężko uzyskać cenę. Obawiam się, że nic poza ceną opału się nie uzyska.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
stachu18
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 22 paź 2017, 19:52

Post autor: stachu18 »

j24 pisze:55 lat dla sosny to trochę niski wiek rębności... nie dziwne, że za bardzo nie można na tym zarobić...
no ja bym wolał żeby nawałnica kładła lasy które są już w wieku rębnym
stachu18
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 22 paź 2017, 19:52

Post autor: stachu18 »

powiem tak w mojej okolicy mojej gminie są lasy mieszane nie ma monokultur sosnowych,
nikt nie jest głupi ludzie kupują tylko liściaste na opał no i ewentualnie modrzew reszty wg nie chcą i sosny już nie posadzę.
położyło mi też las dębowy mam chętnych na drzewo ale dęby zostawiam do sb jak mówię że mam sosnowe też to nie chcą.
stachu18
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 22 paź 2017, 19:52

Post autor: stachu18 »

a najlepsze w tym wszystkim jest to że 100 zł dostanę od zakładów papierniczych w Ostrołęce, mam tam chyba około 250-300 km masakra jak dzwoniłem do Szczecinka albo do Świecia albo do Kwidzynia to wg nie będe pisał po ile mi oferowali a mam o wiele bliżej. Jak bym mieszkał koło Ostrołęki to bym SUPER cenę dostał ale że taki kawał drogi to mogą tylko tyle dać.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Mondi Świecie, czy IP Kwidzyn mają teraz pod nosem od groma drewna. Podaż przewyższa popyt. Mogą przebierać w ofertach dostaw.
A czy myślałeś, by zrobić S2B (proste, grubość >14 cm)? Nawet, jeśli jest zasiniałe, to na palety jednorazowe się nadaje. A wtedy cena większa od S2A, a niższa od świeżego S2B. :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
stachu18
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 22 paź 2017, 19:52

Post autor: stachu18 »

dzwoniłem do zakładów gdzie palety robią ale oni nie chcą za daleko
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

No i s2a na palety się nie nadaje.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

filipesku pisze:No i s2a na palety się nie nadaje.
Zależy jaka S2A. Np. wałki proste, grubości pow. 14 cm, z sinizną ... :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
stachu18
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 22 paź 2017, 19:52

Post autor: stachu18 »

filipesku pisze:No i s2a na palety się nie nadaje.
wiem ale w tym s2a jest pelno s2b tylko jedna wada to sinizna a na palety to chyba sinizna nie przeszkadza, ale oni mają pod nosem multum i nie chcą ode mnie
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67109
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Przeszkadza bodaj w euro i żywnościowych, w jednorazowych nie.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
stachu18
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 22 paź 2017, 19:52

Post autor: stachu18 »

db dzięki za pomoc chyba nici z porządnych pieniędzy
ODPOWIEDZ