Niedźwiedzie vs wilki

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Glaca pisze:Dlaczego ?
Bo w przyrodzie:
wiem :( ale gdzieś tam w naszej , ludzkiej naturze jest "ratowanie " choć czasem to dość przewrotnie złe działania :( ludzików można edukować , żeby nie zabierali leśnych dzieci , bo nie zawsze jest to pomoc , częściej zaś zło :(
teoria , a w praktyce ....zabieram kotu ryjówki , bo wiem ,że cholera nie zeżre a popsuje :(
Scan -chętnie przeczytam :)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169503
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Biedronka to groźniejsza jest od najgroźniejszego gryzli :lol: Z Kazimierzem utrzymuję kontakt internetowy, bom bywał w Baligrodzie jeszcze za czasów nadleśnego Dudy. I po lasach tamtejszych się powłóczyłem nico. Kazimierz interweniował spontanicznie, bez roztrząsania teorii ochrony gatunku. Tak jakby postąpił każdy, widząc jak lis poluje na gęś np. Ja ostatnio interweniowałem, kiedy stado gawronów chciało zadziobać sójkę. Przywaliłem jednemu kawałkiem gałęzi i stado odleciało. Też pewnie coś zakłóciłem. Tyle tylko, że były to gawrony-imigranci, a w dodatku powiązani z Putinam. To by mnie tłumaczyło....
W przypadku Kazimierza sprawdza się mickiewiczowskie "...gdybyś niedźwiedziu w mateczniku siedział...". Jakby opublikował ten filmik bez komentarza i słynnego już zawołania :...zostawcie...", to by się wszyscy zachwycali ujęciem. A tak, to spowodował lawinę. Na FB powstały już dwa wrogie plemiona. Jedno chce pomnika Kazimierza, który własną piersią, z narażeniem życia, obronił misia, a drugie ruga go za zakłócanie. Nawet gremia uniwersytecki już zabierają głos... No, i oczywiście winni są leśnicy wszyscy, obecni i poprzedni, nie wyłączając Naja... :evil:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169503
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Te dwie sztuki, które widziałem na Szczycisku, wrażenia na mnie nie zrobiły ... ot sierściuchy i zdaje się, że z parchem ... Nie mniej jednak widziałem z całkiem bliska, a one pewnie mnie nie, bo goniły za łanią. Ja sobie siedziałem na pieńku i się inhalowałem po trudach eksploracji ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

W lesie gospodarczym o bioróżnorodność biologiczną dba plantator desek, więc goń się, drepotaczu. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Sten pisze:Echa leśne 4/2016
dziękuję :)
Naj pisze:Biedronka to groźniejsza jest od najgroźniejszego gryzli
...że niby ja ?? :shock:
Naj pisze:Kazimierz interweniował spontanicznie, bez roztrząsania teorii ochrony gatunku. Tak jakby postąpił każdy, widząc jak lis poluje na gęś
otóż to !! a gawiedź się zwyczajnie nudzi i durnoty wymyśla!! jak mawia klasyk ...o psiej nudzie i psiej z nią walce :|
per aspera ad astra
.....carpe diem....
dreptacz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 15 maja 2016, 15:48

Post autor: dreptacz »

góral bagienny pisze:W lesie gospodarczym o bioróżnorodność biologiczną dba plantator desek, więc goń się, drepotaczu. 8)
sęk w tym, żeby nie dbał jak chce za swoje, tylko musiał dbać jak mu każą i zapłacą inni z tego co wcześniej odda ;)
Ja tam nie mam boreliozy.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Inni, czyli porąbani dreptacze, mają prawo donieść prokuratorowi, że plantator desek Kazimierz N wyrządził szkodę w środowisku nie pozwalając wilkom zjeść niedźwiedzia, czym zaburzony został łańcuch troficzny ekosystemu. Mają takie niezbywalne prawo.
W powyższym wpisie dreptacza kluczowym słowem jest odda.
dreptacz pisze: tylko musiał dbać jak mu każą i zapłacą inni
Póki co to najbardziej dbają dreptacze, właśnie tak jak im każą i płacą inni. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Z relacji wywnioskowałem, że czyn Pana Kazimierza był w 100% wykonany społecznie i nie był związany z wykonywaniem czynności służbowych, więc nie pobierze za to stosownego wynagrodzenia ... :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

filipesku pisze:Z relacji wywnioskowałem, że czyn Pana Kazimierza był w 100% wykonany społecznie i nie był związany z wykonywaniem czynności służbowych, więc nie pobierze za to stosownego wynagrodzenia ...
ale pobierze ataki wszelakie bo świat jest dziwny 8)
już deklarował chęć studiowania coby niektóry interlokutorom dorównać , interlokutorom póki co z maturą ;) :smiech: obawiam się , że owe "autoryteta" mogłyby się od Pana Kazika sporo nauczyć ;) dziiiiiwny jest ten świaaaat .... ;) :) świat komercji i celebrytów .....
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66916
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Mógł chłop nagrać film jak wilkowie zagryzają miśki i pokazywać różnym takim dreptaczom, że w lasach gospodarczych zachodzą naturalne procesy, a tak to teraz podniosą się wrzaski, że te miśki trzeba uśpić, bo nie dość, że żyją wbrew naturze niczym bezduszne dzieci z probówki to jeszcze wraże geny mogą rozsiewać zatruwając swym jestestwem całą niedźwiedzią linię rodową. Co gorsza taki niedźwiedź może uznać, że leśnik państwowy to nie jest wróg najgorszy. Koniecznie trzeba narodową zrzutkę na karmę dla wilków popełnić i oddać do rozdzielenia według uznania grinpicom, a najlepiej dreptaczowi, bo jak ona dokarmi to będzie się liczyło jako naturalny proces... Myślę, że tak z milion ojro ledwie wystarczy na kilogram padliny, bo koszty logistyki są ogromne...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

biedronka pisze: ...że niby ja ?? :shock:
Tak mi się przewidziało po jednym z rozsierdzonych postów :lol: Wolę się bać biedronek.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Biedronki mają taką żółtą maź, że ranyboskie! :cry:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Jak ją rozmaślisz... :wink:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Naj pisze:Wolę się bać biedronek.
i słusznie , bo gryzą ;) ale to te łobce , azjatki :P :lol:
góral bagienny pisze:Biedronki mają taką żółtą maź, że ranyboskie!
nie :!: nie mam :smiech:
Naj pisze:Jak ją rozmaślisz...
yghm .....z maślanymi oczyma mi się kojarzyło :roll: :lol:
Co do Pana Kazimierza i gównoburzy szalejącej to j.w. dziwny jest ten świat , najdziwniejsze zaś to , że wszyscy są ekspertami od wszystkiego , autorytety i mistrze w pouczaniu , i dorabianiu teorii ....a człowieka , zwykłego , empatycznego , niewiele :?
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Feszterek
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2017, 21:49
Lokalizacja: wiadomo, że z lasu?

Post autor: Feszterek »

Opolscy strażacy też zaburzyli prawami natury

Świeża, podobna sytuacja. Czy straż powinna za nasze - podatników - pieniądze interweniować dla jednego gołębia? Toż on elementem przyrody jest! Jakiś jastrząb albo lis teraz głodny będzie :placze:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Feszterek pisze:Świeża, podobna sytuacja. Czy straż powinna za nasze - podatników - pieniądze interweniować dla jednego gołębia? Toż on elementem przyrody jest! Jakiś jastrząb albo lis teraz głodny będzie
może i świeża ale podobieństwa dopatrzyć nijak nie mogę :? co zaś mnie zafascynowało to latające lisy w tej okolicy :shock: latające na wysokości 4 metrów :shock: łoł ...... :lol:
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Feszterek
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2017, 21:49
Lokalizacja: wiadomo, że z lasu?

Post autor: Feszterek »

Wiele lat mieszkam na wsi i przeróżne sytuacje z lisami dane było mi oglądać. Gdy wyczuje okazję na łatwą zdobycz to dachy i gzymsy nie stanowiły problemu np. lis -pegaz
A w temacie: tam l-czy a tu straż w jakimś trybie jednak zainterweniowała w reguły rządzące przyrodą. Tyle
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Feszterek pisze: straż w jakimś trybie jednak zainterweniowała w reguły rządzące przyrodą.
ale strażacy często ściągają koty z drzew, szerszenie i osy z balkonów :) W sumie niszcząc mszyce na różach własnych ,pryskając łany zbóż też interweniujemy w reguły rządzące przyrodą i to coraz mniej mądrze .Pytanie , czy ,że strażacy , czy że za nasze pieniądze , czy że lis głodny ;) (cztery metry miejskiej kamiennicy ?.....) :)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:Kazik, który dzięki wrzucanym na fb zdjęciom i filmom, głównie z niedźwiedziami w roli głównej, i tak jest najpopularniejszym leśniczym w kraju, teraz już będzie prawdziwym gwiazdorem. :D
Tylko czy on to wszystko udźwignie? Toć to skromny człowiek... :P
Kaziu, gratulacje i wszystkiego dobrego! No i nie zapędź się w tej pasji podglądania burych zbyt daleko, bo ciągle mam w głowie finał dokumentalnego filmu Wernera Herzoga Grizzly Man. :cry:
https://www.cda.pl/video/63994275/vfilm




Doszło do skandalicznej ingerencji leśników w polowanie wilków. Jest to bulwersujące tym bardziej, że Lasy Państwowe zrobiły z tego okazję do propagandy mającej poreperować wizerunek nadszarpnięty sprawą Puszczy Białowieskiej. Filmik autorstwa Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe pokazujący przerwania polowania wilków jest propagowany obficie na TT i FB, a wkrótce w innych mediach, a tymczasem:
1. Doszło do intencjonalnego, bezprawnego przerwania polowania wilków
2. Te niedźwiedzie prawdopodobnie by spały, gdyby Lasy Państwowe nie dopuszczały do masowego dokarmiania jeleniowatych i dzików dla celów myśliwskich. Zmiany zachowania niedźwiedzi wskutek takiego dokarmiania są udokumentowane w literaturze naukowej, także dla terenu Polski. http://www.pap.pl/…/news,1134411, ... ych-…
3. Może by tak skutecznie ingerować, gdy sprawcą śmierci zwierząt jest człowiek, na początek ograniczając dokarmianie i zaprzestając np. polowań zbiorowych na terenie LP, zamiast odbierać wilkom pokarm?
4. Zadaję pytanie Lasy Państwowe: czym mają żywić się wilki? Przejść na wegetarianizm? Czy może na owce lub bydło? Czy po prostu zaprzestać jedzenia? Czy po prostu jest to ciągle ta sama akcja - zły wilk = przerzućmy go z listy zwierząt chronionych na listę gatunków łownych?
5. Wiem, że jest wielu leśników, którzy nie podzielają zdania swojego szefostwa, umieją korzystać ze źródeł naukowych i szanują zasadę nieingerowania w przyrodę tam, gdzie nie ma ważnych ku temu przesłanek. To nie do nich kieruję słowa krytyki.




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ