2 stopień studiów - tytuł magistra

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alek
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 09:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

2 stopień studiów - tytuł magistra

Post autor: Alek »

Dzień dobry, czy posiada ktoś wiedzę (informacje) z jakiego zakresu nauk leśnych, najczęściej pojawiają się pytania, w czasie rozmowy dotyczącej przyjęcia właśnie na ten stopień (czytaj z tematu) studiów leśnych? Sprawa dotyczy osoby, która wcześniej nic nie miała do czynienia z nauką leśną - jednak chce spróbować swoich sił w tym temacie. Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
aleks
Michał34
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 20:30

Post autor: Michał34 »

Na jakim wydziale chcesz rozpocząć naukę? Nie słyszałem aby np w Krakowie były takie rozmowy wstępne. Jeśli ktoś przychodził po innym kierunku na studia magisterskie, na dzień dobry musiał zaliczyć co najmniej 5 przedmiotów ze studiów inżynierskich. Żeby było ciekawiej to wiodące przedmioty ; hodowla, ochrona, entomologia etc.
Poszukiwania czas zacząć
Alek
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 09:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Alek »

Michał34 pisze:Na jakim wydziale chcesz rozpocząć naukę? Nie słyszałem aby np w Krakowie były takie rozmowy wstępne. Jeśli ktoś przychodził po innym kierunku na studia magisterskie, na dzień dobry musiał zaliczyć co najmniej 5 przedmiotów ze studiów inżynierskich. Żeby było ciekawiej to wiodące przedmioty ; hodowla, ochrona, entomologia etc.
Nie napisałem, że chcę rozpocząć naukę:)
Ja też nie słyszałem aby np. w Krakowie były takie rozmowy. Słyszałem tylko, że w Poznaniu. I z pewnością jeśli będzie się już na liście studentów, to trzeba będzie określone przedmioty zdać. Jednak żeby na tą listę studentów się dostać, właśnie w Poznaniu podobno taka rozmowa jest. Stąd moje pytanie.
Pozdrawiam
aleks
Awatar użytkownika
yahoo
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: sobota 28 kwie 2012, 11:39
Lokalizacja: stąd

Post autor: yahoo »

W Poznaniu były takie a'la ustne egzaminy wstępne na zaoczne studia magisterskie dla osób, które były absolwentami innych kierunków niż leśnictwo. Poczytaj sobie zasady hodowli lasu, urządzanie, instrukcję bhp, szkodniki owadzie pierwotne i wtórne + grzyby. Dasz radę 8)
Obrazek Obrazek
Alek
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 09:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Alek »

yahoo pisze:W Poznaniu były takie a'la ustne egzaminy wstępne na zaoczne studia magisterskie dla osób, które były absolwentami innych kierunków niż leśnictwo. Poczytaj sobie zasady hodowli lasu, urządzanie, instrukcję bhp, szkodniki owadzie pierwotne i wtórne + grzyby. Dasz radę 8)
Dzięki Yahoo za rzeczową odpowiedź:)
aleks
ODPOWIEDZ