Papież Franciszek: Nie można negować globalnego ociepleni

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77737
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Papież Franciszek: Nie można negować globalnego ociepleni

Post autor: drwalnik »

Nie można dłużej negować faktu globalnego ocieplenia - napisał papież Franciszek w liście, odczytanym podczas konferencji klimatycznej w Bonn. Przestrzegł przed „niegodziwymi” postawami w kwestiach klimatu, wymieniając wśród nich obojętność...
http://www.rp.pl/Papiez-Franciszek/1711 ... lenia.html
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105066
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ależ ja i wielu mnie podobnych nie neguje ocieplenia. Neguję wpływ na nie człowieka - zarówno na powstanie jak i jakiekolwiek wysiłki zmierzające do odwrócenia procesu albo przynajmniej jego zahamowania.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Piotrek pisze:Ależ ja i wielu mnie podobnych nie neguje ocieplenia. Neguję wpływ na nie człowieka - zarówno na powstanie jak i jakiekolwiek wysiłki zmierzające do odwrócenia procesu albo przynajmniej jego zahamowania.
Byłoby to miażdżące oświadczenie, gdybyśÂ byłÂ klimatologiem, ale tak... Ja podobnie mogę zanegować np. istnienie antymaterii. Nigdy bowiem takowej nie widziałem. :)
Nie wiem co złego może być w tym, że człowiek zacznie wyrzucać mniej syfu do atmosfery? Zwłaszcza, że bez niej nie istniejmy.
Papież podkreślił: „Musimy unikać czterech niegodziwych postaw, które z pewnością nie pomagają uczciwym poszukiwaniom i szczeremu, produktywnemu dialogowi na temat przyszłości naszej planety”. Jako postawy te wskazał: „negowanie problemu, obojętność, wygodną rezygnację i ślepą wiarę w rozwiązania techniczne”.
To tutaj mamy chyba "wygodnąÂ rezygnację"? ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105066
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Podejźrzon pisze:Nie wiem co złego może być w tym, że człowiek zacznie wyrzucać mniej syfu do atmosfery?
Bo bez sensu jest żebyśmy w Europie zmniejszali emisję, do zaszycia dup włącznie, jeśli takie USA czy Chiny nie tylko nic nie redukują ale wręcz zwiększają.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ