skierowanie na badania okresowe- samochody prywatne

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Leśneludki
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 13:07

skierowanie na badania okresowe- samochody prywatne

Post autor: Leśneludki »

Dzień dobry Wszystkim.

Czy wpisujecie na skierowaniach na badania okresowe informację o kierowaniu samochodem służbowym, kierowaniu samochodem prywatnym do celów służbowych?

Czy jest jakiś przepis , który mówi, że tej informacji być nie musi na skierowaniu ?- głównie chodzi mi o samochody prywatne.
lub czy jest jakiś przepis mówiący , że to musi być ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Mój błąd!!! Była nowelizacja rozporządzenia o którym pisałem poprzednio w tym miejscu!!!
Muszę poczytać jak to obecnie jest z tymi wymaganiami wobec "wszystkich kierujących".

Przepraszam :oops:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Leśneludki pisze: Czy wpisujecie na skierowaniach na badania okresowe informację o kierowaniu samochodem służbowym, kierowaniu samochodem prywatnym do celów służbowych?
U nas i owszem taka informacja jest zapisana i mamy badania psychotechniczne dla kierujących pojazdami :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Główny szef BHP w Lasach twierdzi, że tylko pracownicy poruszający się samochodami służbowymi mają mieć w skierowaniu na badania okresowe adnotację na ten temat.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Główny szef BHP w Lasach twierdzi, że tylko pracownicy poruszający się samochodami służbowymi mają mieć w skierowaniu na badania okresowe adorację na ten temat.
Mam problem, bo o ile uprzednio (od 29 czerwca 2011) obowiązek badania WSZYSTKICH kierowców posługujących się pojazdami w celach służbowych zapisany był bezpośrednio w rozporządzeniu o tyle obecny tekst jednolity (z 2017 r.) odsyła do ustawy o transporcie drogowym, a ona nie ma tekstu jednolitego. A była zmieniana tyle razy, że trudno mi ogarnąć czy kierowcy używający prywatnych samochodów do celów służbowych są tam ujęci czy nie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

A ja byłem także gorącym przeciwnikiem tego badania
ale...
Kurczę jak można się za darmo przebadać to dlaczego nie...
Jako osoba chodząca w okularach mam "problem" z tym badaniem, bo nie widzę światełek, ponieważ w okularach nie da się wpakować łba w maszynę. :)
Robię bez i wtedy OK...
A tak na marginesie to czy wiadomo czy ktoś tego badania nie przeszedł? :wink:
A nawet jeśli nie przejdzie - to co...?
Nie będzie mógł "dysponować autem"?
Gdzie jest napisane, że sam ma jeździć?
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5471
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

w Lasach jak zwykle nadgorliwość i uszczegółowienie do absurdu
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przy okazji prośba do adminów, coby w moim poprzednim poście poprawili
adorację
na "adnotację". Ech ta komórka potrafi płatać figle ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Mnie tam się adoracja bardziej podobała :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dziękuję Panu bardzo za zrozumienie :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Wszystko jest ok dopóki lekarz nie napisze "niezdolny do pracy na wskazanym stanowisku"
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
LeWarek
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 28 lut 2017, 20:18

Post autor: LeWarek »

Bywało, że jak nieszczęśnik nie przeszedł badania, to kierownik jednostki anulował umowę na korzystanie z pojazdu i z ryczałtu nici :( :x
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Był kiedyś w branżowym miesięczniku artykuł na ten temat. Z tego, co pamiętam, to konkluzja była taka, że na skierowaniu należy wpisywać wszystkie istotne warunki / parametry. A o tym, jakie konsultacje i badania szczegółowe (np. psychotechnika) mają być wykonywane, to już decyduje w każdej sytuacji konkretny lekarz medycyny pracy.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
borowiak

Post autor: borowiak »

Sten pisze:Główny szef BHP w Lasach twierdzi, że tylko pracownicy poruszający się samochodami służbowymi mają mieć w skierowaniu na badania okresowe adnotację na ten temat.
Gdzieś jest na to dokument?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

borowiak pisze:Gdzieś jest na to dokument?
Jutro się skonsultuję.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

LeWarek pisze:Bywało, że jak nieszczęśnik nie przeszedł badania, to kierownik jednostki anulował umowę na korzystanie z pojazdu i z ryczałtu nici :( :x
Na jakiej podstawie? Znam przypadki podpisania umów i pobierania ryczałtu przez osoby nie posiadające prawa jazdy. Bo przepis mówi o "używaniu" pojazdu do celów służbowych a nie o "prowadzeniu" pojazdu. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Otóż to. Teściowa może robić za kierowcę.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Główny Specjalista. BHP niechętnie wydaje dokumenty... Twierdzi, że nie ma do tego prerogatyw.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
borowiak

Post autor: borowiak »

Pamiętam Jego opinię i słowa z spotkania, gdy byłem BHP-owcem i podpisuję się pod tym. Jednak przyszła kiedyś opinia odmienna, potem tego nie cofnięto. Pozdrów Piotra ode mnie ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie omieszkam :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ