Likwidacja Straży Leśnej.

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Kondi - koledzy pojechali lekko po Tobie to ja może Ci odpowiem, bo widzę, że nie bardzo wiesz co robią strażnicy.
Leśniczy np. ujawnia miejsce kradzieży, często nawet ustala dokąd to drewno trafiło. Przekazuje meldunek do straży i tu zaczyna się praca strażnika. Czyli czynności procesowe. Oględziny, zabezpieczenie materiału dowodowego, przeszukanie, zabezpieczenie drewna, przesłuchania, zapytania o karalność, akt oskarżenia. Pomijam brak wiedzy i doświadczenia, co i jak wykonywać prawidłowo, żeby akta sprawy nie zostały zwrócone do uzupełnienia tylko czas na wykonywanie tych wszystkich czynności wtedy gdy masz odbiórki drewna, wydatek, wykonanie szacunków itp. Pomijam też fakt, że ten leśniczy zgodnie z KPK nie może będąc świadkiem (wykrył przestępstwo czy wykroczenie) przesłuchiwać i sporządzać aktu oskarżenia czy wniosku o ukaranie bo jest świadkiem. Może wykonać tylko czynności w niezbędnym zakresie. Czyli co, wołałby innego leśniczego, który by porzucił swoje normalne prace i zająłby się tym? Albo np. ujawni kradzież drewna i zrobi rajd po okolicznych tartakach szukając drewna ( kiedyś ujawniliśmy skradzione drewno na terenie innego nadleśnictwa ok 35km od miejsca kradzieży)?

Nie jestem obecnie strażnikiem leśnym i nie bronię swojego stanowiska pracy, ale byłem strażnikiem, byłem podleśniczym i wiem jak to wygląda z perspektywy zarówno podleśniczego (uwierz mi, że tam gdzie pracowałem naprawdę dużo kradli), jak i strażnika. Byłem też świadkiem, gdzie sędzia i prokurator stwierdzali, że jeśli tą sprawę dostałaby policja to sprawa by upadła, a tak to można wydać wyrok skazujący.
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Kondi! W nadleśnictwie koło tamy, tam gdzie wrzucili esbecy do Wisły Księdza Jerzego Popiełuszkę straż leśna jest bardzo potrzebna i to w dużych ilościach.Złodzieje drewna są bardzo przebiegli. Mają układy z funkcjonariuszami z policji,straży leśnej, niektórymi prokuratorami i sędziami.Wieczorami modlę się za całą straż leśną w naszym Kraju a szczególnie za głównego jej Komendanta Pana Tadeusza Pasternaka.
Fred
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Fred pisze:Kondi! W nadleśnictwie koło tamy, tam gdzie wrzucili esbecy do Wisły Księdza Jerzego Popiełuszkę straż leśna jest bardzo potrzebna i to w dużych ilościach.Złodzieje drewna są bardzo przebiegli. Mają układy z funkcjonariuszami z policji,straży leśnej, niektórymi prokuratorami i sędziami.Wieczorami modlę się za całą straż leśną w naszym Kraju a szczególnie za głównego jej Komendanta Pana Tadeusza Pasternaka.
mam nadzieję że masz dowody (tj. wyrok w tej sprawie) bo KK
Art. 212. [Zniesławienie]
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Pankracy
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 08:36
Lokalizacja: PL

Post autor: Pankracy »

Pytanko do pana Gisla - czy w związku z tym, że dzieci od Kingi Rusin przeniosły się z puszczy do Wawki, to strażnicy nie powinni zostać przekierowani do Wawy lub zwolnieni z puszczy?
Pozdrawiam.
Jaworowy

Post autor: Jaworowy »

Szanowni Państwo! Straż Leśna to formacja kluczowa dla działalności Lasów Państwowych. Oczywiście nie chciałbym ujmować zasług pozostałym leśnikom. Ważne są codzienne wysiłki każdego z nas. Jednak w związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce wczoraj - w siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz wcześniej - w Puszczy Białowieskiej, należy podkreślić i docenić szczególną rolę, jaką Straż Leśna odgrywa w naszych strukturach.
Wagner
początkujący
początkujący
Posty: 205
Rejestracja: wtorek 28 mar 2017, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wagner »

Ze szczególnym uwzględnieniem roli Głównego Inspektora Straży, geniusza organizacji.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77506
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... o tak... geniusz nad geniuszami :lol:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

g pisze:Kondi - koledzy pojechali lekko po Tobie to ja może Ci odpowiem, bo widzę, że nie bardzo wiesz co robią strażnicy.
Leśniczy np. ujawnia miejsce kradzieży, często nawet ustala dokąd to drewno trafiło. Przekazuje meldunek do straży i tu zaczyna się praca strażnika. Czyli czynności procesowe. Oględziny, zabezpieczenie materiału dowodowego, przeszukanie, zabezpieczenie drewna, przesłuchania, zapytania o karalność, akt oskarżenia. Pomijam brak wiedzy i doświadczenia, co i jak wykonywać prawidłowo, żeby akta sprawy nie zostały zwrócone do uzupełnienia tylko czas na wykonywanie tych wszystkich czynności wtedy gdy masz odbiórki drewna, wydatek, wykonanie szacunków itp. Pomijam też fakt, że ten leśniczy zgodnie z KPK nie może będąc świadkiem (wykrył przestępstwo czy wykroczenie) przesłuchiwać i sporządzać aktu oskarżenia czy wniosku o ukaranie bo jest świadkiem. Może wykonać tylko czynności w niezbędnym zakresie. Czyli co, wołałby innego leśniczego, który by porzucił swoje normalne prace i zająłby się tym? Albo np. ujawni kradzież drewna i zrobi rajd po okolicznych tartakach szukając drewna ( kiedyś ujawniliśmy skradzione drewno na terenie innego nadleśnictwa ok 35km od miejsca kradzieży)?

Nie jestem obecnie strażnikiem leśnym i nie bronię swojego stanowiska pracy, ale byłem strażnikiem, byłem podleśniczym i wiem jak to wygląda z perspektywy zarówno podleśniczego (uwierz mi, że tam gdzie pracowałem naprawdę dużo kradli), jak i strażnika. Byłem też świadkiem, gdzie sędzia i prokurator stwierdzali, że jeśli tą sprawę dostałaby policja to sprawa by upadła, a tak to można wydać wyrok skazujący.
No oczywiście.
Każdy leśniczy może pomagać strażnikom leśnym w namierzeniu złodziei drewna, czy w ściganiu kłusowników.

Oczywiście, ta "likwidacja STRAŻY LEŚNEJ" to nie byłby dobry pomysł, ale to tylko temat i tyle.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77506
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Jaworowy pisze:należy podkreślić i docenić szczególną rolę, jaką Straż Leśna odgrywa w naszych strukturach.
... do tej szczególnej roli wystarczy kurs ochroniarski
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Jaworowy pisze:Szanowni Państwo! Straż Leśna to formacja kluczowa dla działalności Lasów Państwowych. Oczywiście nie chciałbym ujmować zasług pozostałym leśnikom. Ważne są codzienne wysiłki każdego z nas. Jednak w związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce wczoraj - w siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz wcześniej - w Puszczy Białowieskiej, należy podkreślić i docenić szczególną rolę, jaką Straż Leśna odgrywa w naszych strukturach.
Drwalnik, jak nic Jaworowy jest tym co pisałeś. Już słyszałem mowy pochwalne w takim samym stylu.

Chyba naprawdę ma już obsesję na punkcie tego forum
Pankracy
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 08:36
Lokalizacja: PL

Post autor: Pankracy »

drwalnik pisze:
Jaworowy pisze:należy podkreślić i docenić szczególną rolę, jaką Straż Leśna odgrywa w naszych strukturach.
... do tej szczególnej roli wystarczy kurs ochroniarski
A do marketingu przeczytanie podręcznika dla akwizytorów?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77506
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Pankracy pisze:A do marketingu przeczytanie podręcznika dla akwizytorów?
... miałem na myśli ostatnie akcje straży leśnej w Białowieży i siedzibie dglp, nie ich podstawową działalność
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Pankracy
początkujący
początkujący
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 08:36
Lokalizacja: PL

Post autor: Pankracy »

A ja fakt, że do sprzedaży towaru na rynku, na którym sprzedający jest monopolistą nie potrzebna jest fachowa wiedza, ale znajomość obsługi komputera i podstawy matematyki...

I moje i Twoje porównania są nietrafne, pozbawione prawdy i krzywdzące.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Ja powiem tak, jeżeli chodzi o różne wykroczenia w lasach.
To też zależy, gdzie i co się dzieje w lasach.
W jednym miejscu może być tylko kilka przypadków jakichś zdarzeń z udziałem pijanych ludzi, z kradzieżą drewna, a w innym miejscu takich "zdarzeń" może być dużo więcej.

Też nie zawsze STRAŻ LEŚNA wyłapuje osoby, które szkodzą lasom, mimo że są w lasach umieszczone kamery.

Co do protestujących przeciwko wycince drzew w Puszczy Białowieskiej, to tu rzeczywiście, leśna straż robi dobrą robotę i pilnuje tego, że Ci ludzie za bardzo nie podskakiwali.
Nawet nie wiadomo, czy protestujący przeciwko wycince, mają rację, bo może racja nie leży po ich stronie, a wycinać zagrożone kornikiem drzewa trzeba.

Nie wiadomo, jak to tam naprawdę wygląda. :lol:
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77506
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Pankracy pisze:I moje i Twoje porównania są nietrafne, pozbawione prawdy i krzywdzące.
... moje i trafne, prawdziwe i nie krzywdzące, patrząc do czego wykorzystywana jest ta formacja przez GISL i gendyra, bo to oni odpowiadają za to, jak strażnicy leśni i leśnicy są postrzegani i jaki będzie miało społeczeństwo stosunek do leśników przy najbliższym referendum w sprawie lasów... a to na pewno będzie, prędzej czy później
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

g pisze:mam nadzieję że masz dowody (tj. wyrok w tej sprawie) bo KK
Cytat:
Art. 212. [Zniesławienie]
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Halo! Obudź się!Żyjemy już w wolnej Polsce.
Fred
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fred pisze:Żyjemy już w wolnej Polsce.
Ale artykuł 212 nadal istnieje i typ kwalifikowany nawet obejmuje swoim zasięgiem internet, nie tylko prasę, radio i telewizję, jak w Polsce zniewolonej...
http://www.infor.pl/prawo/kodeks-karny/ ... rnego.html
:) :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ