Likwidacja Straży Leśnej.

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Likwidacja Straży Leśnej.

Post autor: Kondi »

Czy istniałaby możliwość zlikwidowania STRAŻY LEŚNEJ, a obowiązki tej formacji mogliby przejąć leśnicy, czy raczej nie byłoby takiej możliwości w Nadleśnictwach?

Bo gdyby tak się stało, to Nadleśnictwa nakładałyby dodatkowe obowiązki na leśniczych, czyli: pilnowanie lasu, dbanie o kamery montowane w lasach, ściganie złodziei drewna i kłusowników.

Tym się zajmują STRAŻNICY LEŚNI, ale i leśnicy pomagają.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169938
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Kondi pisze:Czy istniałaby możliwość zlikwidowania STRAŻY LEŚNEJ, a obowiązki tej formacji mogliby przejąć leśnicy, czy raczej nie byłoby takiej możliwości w Nadleśnictwach?
Strażnicy Leśni to leśnicy i w sporej części z wyższym leśnym wykształceniem.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A w jakim celu chciałbyś likwidować straż?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Pewnie mandat :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169938
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

:spoko:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14104
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Kondi pisze:Czy istniałaby możliwość zlikwidowania STRAŻY LEŚNEJ
Pisz na Berdyczów. 8)
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169938
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tak na marginesie to zapoznaj się Kondi z art. 48 Ustawy o lasach ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Oczywiście. A tak konkretnie przejście tej formacji do policji.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Ja powiem szczerze, że nie chciałbym likwidować STRAŻY LEŚNEJ, tylko założyłem taki temat do dyskusji.
Pomyślałem sobie, że te obowiązki, które są przydzielone leśnym strażnikom, mogliby wykonywać normalni leśnicy.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Masz rację. Ponieważ leśnicy dokonują patroli p.poż i bywają pierwsi na miejscu pożaru wypada zlikwidować też straż pożarną :ok:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kondi, "normalnym leśnikom", przy obecnym zakresie obowiązków, nie starcza czasu na wykonywanie wszystkich obowiązków. Ty się najpierw zorientuj na czym polega praca "normalnego leśnika" a potem coś pisz. Bo tak jak robisz teraz to wypisujesz głupoty i wystawiasz niepochlebne świadectwo o swoim stanie umysłu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Piotrek pisze:Kondi, "normalnym leśnikom", przy obecnym zakresie obowiązków, nie starcza czasu na wykonywanie wszystkich obowiązków. Ty się najpierw zorientuj na czym polega praca "normalnego leśnika" a potem coś pisz. Bo tak jak robisz teraz to wypisujesz głupoty i wystawiasz niepochlebne świadectwo o swoim stanie umysłu.
Ale ja bym Ciebie nie obrażał, za to Ty to teraz zrobiłeś i to jest niemiłe.

Co do tematu, i tak nikt nie zlikwiduje STRAŻY LEŚNEJ, a temat jaki założyłem, na pewno się do tego nie przyczyni.

I po pierwsze, absolutnie nie są to głupoty i ja bym tak tego nie określił, a po drugie, ze mną jest jak najbardziej w porządku, więc nie możesz oceniać, jeśli mnie nie znasz realnie.
Po drugie, jak najbardziej wiem na czym polega praca leśniczego i nikt nie musi mi o tym mówić, bo ja w lasach to się kręcę od młodych lat.

I po trzecie, ja nigdy nie jestem dla nikogo niemiły w przeciwieństwie do niektórych ludzi.

No a poza tym, negatywne opinie na mój temat nie bardzo mnie interesują, tym bardziej że są one bezpodstawne.

Ale wolałbym nie wchodzić tutaj w niepotrzebną dyskusję, bo nie ma to sensu.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169938
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zatem dlaczego założyłeś ten temat?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A ja mam określoną wytrzymałość. No i nie wytrzymałem. Czego się absolutnie nie wstydzę bowiem wytrzymywałem dość długo.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Sten pisze:Zatem dlaczego założyłeś ten temat?
A to nie wolno mi, na wolnym forum?
Nikomu tym tematem krzywdy nie zrobiłem.

A jeśli chodzi o temat, to oczywiście, że leśnicy mają sporo obowiązków w tej pracy, ale w temacie bardziej chodziło o to, "co by było, gdyby zlikwidowano STRAŻ LEŚNĄ i obowiązki tej formacji przejęliby leśnicy"?

Czy nie poradziliby sobie z nowymi zadaniami w lasach?

To wcale nie znaczyło, żeby nie było leśnej straży.
Z drugiej strony, w lasach nie ma tak często złodziei drewna i tych, którzy niszczą lasy, wzniecają latem pożary.
To są poszczególne przypadki, ale statystyk nie znam, więc nie wiem, ilu tak naprawdę jest złodziei drewna w lasach i podpalaczy lasów.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Piotrek pisze:A ja mam określoną wytrzymałość. No i nie wytrzymałem. Czego się absolutnie nie wstydzę bowiem wytrzymywałem dość długo.
Tak, tylko ja nie bardzo wiem o co Ci chodzi i po co się czepiasz mojego tematu niepotrzebnie?
Czy ja się Ciebie kiedyś czepiałem w tematach? Bo nic takiego sobie nie przypominam.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169938
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Kondi pisze:A jeśli chodzi o temat, to oczywiście, że leśnicy mają sporo obowiązków w tej pracy, ale w temacie bardziej chodziło o to, "co by było, gdyby zlikwidowano STRAŻ LEŚNĄ i obowiązki tej formacji przejęliby leśnicy"?
Strażnicy Leśni też są leśnikami. Pisałem już o tym.
Kondi pisze:Z drugiej strony, w lasach nie ma tak często złodziei drewna i tych, którzy niszczą lasy, wzniecają latem pożary.

To są poszczególne przypadki, ale statystyk nie znam, więc nie wiem, ilu tak naprawdę jest złodziei drewna w lasach i podpalaczy lasów.
Poszukaj na stronach LP. Tam znajdziesz statystyki dotyczące szkodnictwa leśnego, bo to nie tylko kradzieże drewna i podpalanie lasów, jak napisałeś ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Sten pisze:...Strażnicy Leśni to leśnicy i w sporej części z wyższym leśnym wykształceniem.
Czy ten od "ma być ból" to też leśnik z wyższym wykształceniem. Nie mowię już o "Rudym z naszywką". Jedyna pociecha, że to pewnie z WL w dawnej stolicy ;/ Tacy z nich leśnicy jak z koziej piczki Reisetasche - jak mawiał bohater jednego z seriali...
Rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska w rozmowie 'Wyborczą' nie odnosi się do tych oskarżeń, przeprasza jednak za zachowanie strażnika, który z uśmiechem na ustach powiedział podczas interwencji, że 'ma być ból'. Zapewnia też, że strażnik poniesie konsekwencje służbowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kondi pisze:A to nie wolno mi, na wolnym forum?
Kondi nie o to chodzi. Nikt nie myśli nikogo obrażać, ale zanim zadasz pytanie porównaj zakres obowiązków obu służb i będziesz wiedział, że nijak się nie da ich pogodzić... Samodzielność nie kosztuje :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Sten pisze:
Kondi pisze:A jeśli chodzi o temat, to oczywiście, że leśnicy mają sporo obowiązków w tej pracy, ale w temacie bardziej chodziło o to, "co by było, gdyby zlikwidowano STRAŻ LEŚNĄ i obowiązki tej formacji przejęliby leśnicy"?
Strażnicy Leśni też są leśnikami. Pisałem już o tym.
Kondi pisze:Z drugiej strony, w lasach nie ma tak często złodziei drewna i tych, którzy niszczą lasy, wzniecają latem pożary.

To są poszczególne przypadki, ale statystyk nie znam, więc nie wiem, ilu tak naprawdę jest złodziei drewna w lasach i podpalaczy lasów.
Poszukaj na stronach LP. Tam znajdziesz statystyki dotyczące szkodnictwa leśnego, bo to nie tylko kradzieże drewna i podpalanie lasów, jak napisałeś ...
No przecież tak samo należą do NADLEŚNICTW, więc są też leśnikami, tyle że zajmują się trochę inną robotą.
Leśnicy wyznaczają powierzchnie, hektary do wycinki drzew i wprowadzają do lasów przedsiębiorców, pilarzy, którzy świadczą swoje USŁUGI dla Lasów Państwowych.
Dbają o zalesienia, o zrywkę, o sprzedaż drewna i każdy leśniczy musi wiedzieć, kto, gdzie i kiedy pracuje w lasach.
Fakt, że również wykonują sporo, papierkowej roboty w biurach, ale taką mają pracę.

STRAŻNICY LEŚNI nie są od takiej roboty, tylko od pilnowania porządku w lasach, ale też mogą sprawdzać, kto w lasach pracuje, czy pilarze przypadkiem nie wycinają drzew, których wycinać nie można.

Temat, może dla kolegi Piotrka jest głupi, ale dla mnie nie jest, bo dotyczy czegoś, co mogłoby być, ale być może nigdy nie będzie i tyle.
To tylko temat.
Ja tutaj żadnego problemu nie widzę.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
ODPOWIEDZ