polował na dziki biegające między blokami

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77506
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

polował na dziki biegające między blokami

Post autor: drwalnik »

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w sobotę na osiedlu w Jaworznie (Śląskie). Jeden z mieszkańców opublikował w sieci nagranie, na którym widać, jak myśliwy chodzi między blokami i strzela do biegających tam dzików. "Zdezorientowani przechodnie - i dorośli i dzieci - z przerażeniem szukali drogi ucieczki" - napisał pan Marcin. Według policji, teren został zabezpieczony i zagrożenia nie było...
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... -ucieczki/
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

WP zamieściło zdjęcie, na którym przechadza się grupa myśliwych na tle zabudowań. Przekaz jednoznacznie kojarzący się z polowaniem zbiorowym-niewiele mający wspólnego z tematem. Cel osiągnięty.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

ludvik pisze:WP zamieściło zdjęcie, na którym przechadza się grupa myśliwych na tle zabudowań. Przekaz jednoznacznie kojarzący się z polowaniem zbiorowym-niewiele mający wspólnego z tematem. Cel osiągnięty.
opowiedz :) nie wiem jaki cel ale jako cywila dziwi mnie taka organizacja odstrzału na terenie blokowiska , nie widziałam zdjęć tylko jakiś filmik z balkonu. Może jestem infantylna i histeria babska mną kieruje ale serio ? wszystko jest ok. jeśli chodzi o to zdarzenie ? Z Twojego/Waszego punktu widzenia myśliwych , których szanuję mimo wszystko , myśliwych z klasą .
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dronko tylko, że to nic z myślistwem nie ma wspólnego. Na terenie miasta zajmuje się problemem Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, a nie koło łowieckie. Strzelający nie występuje jako myśliwy. Ponadto to policja zabezpiecza teren i dlatego też jej przedstawiciel się wypowiadał...
Czemu odstrzelono na terenie osiedla? A jak sobie wyobrażasz przeganianie zwierzaków ulicami między pieszymi, samochodami i różnistymi krzakami? Odstrzał w miejscu, z zabezpieczonym terenem i tyle. Sądzisz, że trzeba było dokonać ewakuacji z całego osiedla na czas odstrzału? :wink:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Capricorn pisze:Dronko tylko, że to nic z myślistwem nie ma wspólnego. Na terenie miasta zajmuje się problemem Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, a nie koło łowieckie.
rozumiem :)
Capricorn pisze:Strzelający nie występuje jako myśliwy
tego nie , kto strzelał zatem ? To trochę tak jak z lekarzem po dyżurze ? ;)
Capricorn pisze: Ponadto to policja zabezpiecza teren
do dupy takie zabezpieczanie 8) tyle w temacie .
Ja naprawdę nie mam nic przeciwko myśliwym , tle że co do niektórych deklaruję ograniczone zaufanie , tak mi dyktuje instynkt samozachowawczy ;)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Capricorn pisze:Dronko tylko, że to nic z myślistwem nie ma wspólnego. Na terenie miasta zajmuje się problemem Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, a nie koło łowieckie. Strzelający nie występuje jako myśliwy. Ponadto to policja zabezpiecza teren i dlatego też jej przedstawiciel się wypowiadał...
Czemu odstrzelono na terenie osiedla? A jak sobie wyobrażasz przeganianie zwierzaków ulicami między pieszymi, samochodami i różnistymi krzakami? Odstrzał w miejscu, z zabezpieczonym terenem i tyle. Sądzisz, że trzeba było dokonać ewakuacji z całego osiedla na czas odstrzału? :wink:
Odszczurzanie. Tylko uzywa sie olowiu zamiast strychniny.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

biedronka pisze:
ludvik pisze:WP zamieściło zdjęcie, na którym przechadza się grupa myśliwych na tle zabudowań. Przekaz jednoznacznie kojarzący się z polowaniem zbiorowym-niewiele mający wspólnego z tematem. Cel osiągnięty.
opowiedz :) nie wiem jaki cel ale jako cywila dziwi mnie taka organizacja odstrzału na terenie blokowiska , nie widziałam zdjęć tylko jakiś filmik z balkonu. Może jestem infantylna i histeria babska mną kieruje ale serio ? wszystko jest ok. jeśli chodzi o to zdarzenie ? Z Twojego/Waszego punktu widzenia myśliwych , których szanuję mimo wszystko , myśliwych z klasą .
hipokryzja.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

biedronka pisze:To trochę tak jak z lekarzem po dyżurze ? ;)
Niom, w dodatku w innym kraju. Myśliwemu nie wolno strzelać w mieście. Gość ma umowę z miastem na prace zlecone i nie jest to wiązane z myślistwem, a z eliminacją zagrożenia.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

biedronka pisze:
ludvik pisze:WP zamieściło zdjęcie, na którym przechadza się grupa myśliwych na tle zabudowań. Przekaz jednoznacznie kojarzący się z polowaniem zbiorowym-niewiele mający wspólnego z tematem. Cel osiągnięty.
opowiedz :) nie wiem jaki cel ale jako cywila dziwi mnie taka organizacja odstrzału na terenie blokowiska , nie widziałam zdjęć tylko jakiś filmik z balkonu. Może jestem infantylna i histeria babska mną kieruje ale serio ? wszystko jest ok. jeśli chodzi o to zdarzenie ? Z Twojego/Waszego punktu widzenia myśliwych , których szanuję mimo wszystko , myśliwych z klasą .
hipokryzja.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

Capricorn pisze:
biedronka pisze:To trochę tak jak z lekarzem po dyżurze ? ;)
Niom, w dodatku w innym kraju. Myśliwemu nie wolno strzelać w mieście. Gość ma umowę z miastem na prace zlecone i nie jest to wiązane z myślistwem, a z eliminacją zagrożenia.
W takiej sytuacji robota jak każda inna, nudna, powszednia, nie sprzeda się ...więc.. pomnóżmy to przez 100 tyś myśliwych podepnijmy to pod nich. Efekt murowany, zacznie się.
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Niom, w dodatku w innym kraju. Myśliwemu nie wolno strzelać w mieście. Gość ma umowę z miastem na prace zlecone i nie jest to wiązane z myślistwem, a z eliminacją zagrożenia.

W takiej sytuacji robota jak każda inna, nudna, powszednia, nie sprzeda się ...więc.. pomnóżmy to przez 100 tyś myśliwych podepnijmy to pod nich. Efekt murowany, zacznie się.
Deczko bardziej zlozone. Polowanie w Jaworznie albo odstrzal redukcyjny odbylo sie na podstawie Ustawy Prawo Lowieckie.

Odstrzalu dokonywaly osoby z uprawnieniami do polowania (policjanci nie maja uprawnien do polowania) czyli mysliwi.

Problem polega na tym ze w polskim prawie zabicie zwierzat lownych moze miec miejsce na podstawie jednego z 4 aktow prawnych - ale ustawotfurcy nie precyzuja kto to ma zrobic i nie ma w prawie czegos takiego jak w innych krajach - tj. sluzb odpowiedzialnych za te dzialania............(poza jednym wyjatkiem - nie wykonywujacym polowan)

W rzeczywistosci jednak istnieja - prywatni traperzy, lowczy miejscy i inne pany Jozki i Franki.....

Ale to jest partyzantka.....


Z tych dzikow schodzac.....Wigierski Park narodowy chwali sie np. "dzalaniem" w postaci wypuszczenia kuny..............Aleeee....

Tak na moj gust Park narodowy chwali sie rownolegle popelnieniem 2-3 wykroczen. W zasadzie powinien je wyjasnic prokurator - moze tez MS.....


a to Polska wlasnie....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:...Myśliwemu nie wolno strzelać w mieście. Gość ma umowę z miastem na prace zlecone i nie jest to wiązane z myślistwem, a z eliminacją zagrożenia.
No, tylko że on JEST myśliwym. Występować w dwu, a nawet trzech postaciach to może tylko Trójca Święta. W normalnym świecie (np. w stolycy) jest zatrudniony pracownik (nie myśliwy), który usypia zwierzęta przy pomocy karabinka pneumatycznego ze środkiem nasennym. Z tego co pamiętam, to nie tak dawno usypiano lwa, tygrysa, kilka dzików w Kabatach i chyba ze dwa łosie. Zresztą jeden łoś padł na atak serca, a w tygrysa nie mogli trafić, aż przyszedł facet z cyrku (bo to był tygrys cyrkowy), wziął bydlaka za łeb i wsadził na przyczepę. Ale gawiedź miała widowisko, jak w Koloseum. A -dziesiąt lat temu, to ówczesny gendyr kupił ówczesnej/mu bufetowej chyba trzy takie karabinki (bo miasto biedne było).
Bez względu na rodzaj zabezpieczenia nigdy bym się nie zdecydował dawać ognia w środku miasta. Choćby ze względu na rykoszety. Głupota totalna.
A ta "eliminacja zagrożenia" to tak jak w PB z zakazem wstępu...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Naj pisze:No, tylko że on JEST myśliwym.
No co z tego, że jest? Lekarz tez jest lekarzem, a za granicą musi dyplom nostryfikować inaczej do pierdla trafi. Owszem jest myśliwym w łowisku i jest myśliwym z zamiłowania, ale w mieście nie stawia ambony, czy drabiny. Nie nęci, nie dokarmia, nie prowadzi gospodarki łowieckiej. W mieście eliminuje niebezpieczną jednostkę... Coś jak żołnierz i żołnierz w plutonie egzekucyjnym. Inne priorytety :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

O ile wiem, do plutonu egzekucyjnego nie wstępuje się na podstawie umowy... Za tego rodzaju sposób eliminacji zagrożenia powinien oczywiście odpowiadać organizator, ale i wykonawca dobrowolny.. Dziki są eliminowane z wielu miast, ale nie słyszałem, żeby w tak niebezpieczny dla otoczenia sposób...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Naj pisze:wykonawca dobrowolny..
No przecie umowę jakąś podpisał prawda? Nikt nie każe na siłę...
Naj pisze:w tak niebezpieczny dla otoczenia sposób...
To akurat wzorcowy przykład medialnej nagonki. Z jednej strony zgłoszenie wystraszonej obywatelki, z drugiej strony nie mający nic do gadania w kwestii zabezpieczenia terenu strzelec, z trzeciej będący na miejscu policjanci, strażacy i pieron wie kto jeszcze, a winni myśliwi...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Ja rozumiem że dziki trzeba było odstrzelić ale żeby robić taką akcję tak niebezpieczną i nie informować o tym mieszkańców.....
Zabepieczenie o kant d...y roztrzaskać.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Tylko jeszcze raz zapytam - co do tego mają myśliwi?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Capricorn pisze:
Naj pisze:No, tylko że on JEST myśliwym.
No co z tego, że jest? Lekarz tez jest lekarzem, a za granicą musi dyplom nostryfikować inaczej do pierdla trafi. Owszem jest myśliwym w łowisku i jest myśliwym z zamiłowania, ale w mieście nie stawia ambony, czy drabiny. Nie nęci, nie dokarmia, nie prowadzi gospodarki łowieckiej. W mieście eliminuje niebezpieczną jednostkę... Coś jak żołnierz i żołnierz w plutonie egzekucyjnym. Inne priorytety :roll:
To sa teoryje starego pierdoly fantazjujacego z dooopa przy kaloryferze o rzeczach, o ktorych nie ma zielonego pojecia i z ktorymi nie mal w zyciu do czynienia.
Dla tych starych dziadkow myslistffo streszcza sie do pier......cia w sobotnie popludnie koziolka, paciorka nad zwlokami i jebniecia kazania o etyce i "karabinach usypiajacych" ....To wlasnie zasluga tej zalganej i pelnej hipokryzji generacji lowiectwo w Polsce ma dzis w Polsce przes.... i bedzie mialo coraz bardziej przerypane...
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Capricorn pisze:Tylko jeszcze raz zapytam - co do tego mają myśliwi?
Celność żeby trafić i położyć jedym strzałem :wink: dzika oczywiście
Nie wiem kto odpowiadał za zabezpieczenie terenu ale zdecydowanie mu to nie wyszło. Dobrze że nic nikomu się nie stało...a gdyby się stało kto by za to poniósł odpowiedzialność hmmm :?:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

kimkolwiek pisze:Celność żeby trafić i położyć jedym strzałem :wink: dzika oczywiście
A czy gdzieś jest choć słowo o latających wszędzie pociskach, rannych zwierzakach i postrzelanych przy okazji dzieciakach oraz matkach karmiących? :roll:
DAKa pisze:To sa teoryje
Myślę, że akurat tu nie masz racji. Nie chodzi o myślistwo. Chyba tu jest grubsza sprawa związana z walką ekologiści versus wszyscy mający związek z leśnictwem, łowiectwem, a pewnie za chwilę z wędkarstwem i rybactwem...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ