Staż a praca w LP

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Staż a praca w LP

Post autor: zetka271 »

Dobry wieczór, mam pytanie odnośnie podjęcia pracy w trakcie odbywania stażu w LP. Jeśli mam staż po ukonczonej szkole leśnej i dopiero miesiąc odbywam ten staż a otrzymałam propozycję pracy w innej jednostce niż odbywam staż, to czy jest możliwość jego przerwania? Jakie są konsekwencje? Bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam!!! :-)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

ale czy też na stanowisku stażystki?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77767
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... o skróceniu stażu decyduje chyba kierownik jednostki
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Według zarządzenia, można skrócić staż do dziewięciu miesięcy. Ale i tak do końca nie wiemy co autorka wątku miała na myśli ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

Zawsze można wypowiedzieć umowę o pracę, staż pracy krótki, to i okres wypowiedzenia umowy krótki ;) Zacząłbym od rozmowy z nadleśniczym, szczere przedstawienie tematu sporo da.
zetka271
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 11:42
Lokalizacja: Polska

Staż a praca w LP

Post autor: zetka271 »

Dzień dobry, chodzi o podjęcie pracy na umowę w innym nadlesnictwie. A nie wiem czy nie będzie problemu z zakończeniem Stażu dużo wcześniej? Ktoś miał takie doświadczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jeśli będzie problem to dokończ staż w nadleśnictwie, do którego się chcesz przenieść.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zetka271 pisze:A nie wiem czy nie będzie problemu z zakończeniem Stażu dużo wcześniej?
Tak jak radzi borowiak, te pytania zadaj obecnemu nadleśniczemu, w miejscu gdzie odbywasz ten staż, który miałby być skrócony.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Capricorn pisze:Jeśli będzie problem to dokończ staż w nadleśnictwie, do którego się chcesz przenieść.
A co to jest staż? Tak w sensie formalno-prawnym?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

To mówisz, że najpierw trzeba być zarejestrowanym bezrobotnym żeby odbywać staż w LP?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

poreba pisze:To mówisz...
Niczego takiego nie powiedziałem. Pytasz czym jest staż, więc dałem link z wyjaśnieniem tego terminu w pierwszym zdaniu. Reszta dotyczy co prawda zarejestrowanych bezrobotnych, ale jaki to ma związek?... :roll:

Nieco o stażu w PGL LP jest tutaj -> http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/za ... 8/z59-2009
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Capricorn pisze:
poreba pisze:To mówisz...
Niczego takiego nie powiedziałem
Ale na moje pytanie "czym jest staż?" odpowiedziałeś linkiem do artykułu o stażach zawodowych bezrobotnych, który...
Capricorn pisze: w pierwszym zdaniu
stwierdza "...jest praktycznym nabywaniem przez bezrobotnego umiejętności /.../ bez nawiązania stosunku pracy z pracodawcą.".
Capricorn pisze:Reszta dotyczy co prawda zarejestrowanych bezrobotnych, ale jaki to ma związek?... :roll:
No właśnie, co podany link ma wspólnego ze stażami w LP?
Capricorn pisze:Nieco o stażu w PGL LP jest tutaj -> http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/za ... 8/z59-2009
I ten link jest o stażach w Lasach.
Co ciekawe: zgodnie z § 18 tego zarządzenia, wobec treści z § 3 a i c wystarczy poczekać dwa lata od ukończenia szkół by się zatrudnić w LP bez konieczności odbywania stażu ;-)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

poreba pisze:A co to jest staż? Tak w sensie formalno-prawnym?
A czy zadane zostało pytanie o staż w LP, czy też o staż w ogóle? :wink:
Nawiasem mówiąc nasz leśny staż ma też za zadanie nabycie umiejętności potrzebnych do wykonywania określonego rodzaju pracy, poprzez realizowanie konkretnych zadań w miejscu pracy. Umiejętności praktycznych dodam, bo wiedzę teoretyczną nabywa się w szkołach :)
Dodam też, że celem odbycia stażu zawodowego trafiają do nadleśnictw również osoby kierowane z UP i nieraz takie osoby do mnie do pracy były przez nadleśnictwo kierowane...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tak na marginesie, to obowiązuje Zarządzenie nr 59, ale z 2012 roku:
Od strony 11
http://www.lasy.gov.pl/pl/pro/publikacj ... lp-10-2012
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jakiż ja opóźniony jestem... :oops:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A czy odbywający staż w LP nie jest bez pracy? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ