Miejsca wyznaczone na ognisko w okolicach krakowa

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
laszlowaty
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Miejsca wyznaczone na ognisko w okolicach krakowa

Post autor: laszlowaty »

Witam serdecznie.

Chciałem zapytać czy może znane jest komuś miejsce wyznaczone do palenia ogniska w okolicach Krakowa - powiedzmy do 30 kilometrów? Próbowałem pozyskać informacje z portalu czaswlas.pl, ale niestety nic ciekawego tam nie znalazłem. Najbliższe miejsce to Sucha Polana - niestety trochę zbyt daleko jak na mój gust. Z drugiej strony mam wrażenie, że dane na mapie portalu czaswlas.pl sa niekompletne (np brakuje informacji o miejscu na ognisko przy schronisku na Luboniu Wielkim, które istnieje i ma się całkiem dobrze).

Liczę na pomoc!
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Napisz do nadleśnictw, na terenie których, chciałbyś znaleźć miejsce na ognisko.
Parę lat temu RDLP w Krakowie wydało Leśny Przewodnik Turystyczny, tam były takie miejsca wykazane. Pewnie gdzieś to wydawnictwo mam, ale pojęcia nie mam gdzie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:A propos portalu "Czas w las":
I jak widać od lipca nic się w tej sprawie (aktualizacji i weryfikacji danych) nie zmieniło. Portalik jest po prostu trupem ładnie odmalowanym, którego zadaniem jest siedzenie na wystawie zakładu pogrzebowego.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

laszlowaty
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: laszlowaty »

Dziękuje! W sumie to cenna informacja, że nie ma co ufać portalowi. Chyba pozostanie przekopywanie stron nadleśnictw.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

laszlowaty pisze:Chyba pozostanie przekopywanie stron nadleśnictw.
Tam na ogół będziesz miał przekierowanie na "czas w las" ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
laszlowaty
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: laszlowaty »

Sten pisze:
laszlowaty pisze:Chyba pozostanie przekopywanie stron nadleśnictw.
Tam na ogół będziesz miał przekierowanie na "czas w las" ...
Czyli... kręcenie się w kółko? :(
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Tam na ogół będziesz miał przekierowanie na "czas w las" ...
Co było słusznym założeniem w sytuacji gdyby "czasownik" był zasilany aktualnymi danymi i to z poślizgiem co najwyżej kilkunastogodzinnym...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

laszlowaty
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: laszlowaty »

Piotrek pisze:
Sten pisze:Tam na ogół będziesz miał przekierowanie na "czas w las" ...
Co było słusznym założeniem w sytuacji gdyby "czasownik" był zasilany aktualnymi danymi i to z poślizgiem co najwyżej kilkunastogodzinnym...
Coś takiego w branży jest bardzo rzadko stosowane. A jesli już jakiś portal tak robi, to najczęściej kuleje jakość, lub generuje takie koszty, ze szybko się zwija. Ale jakby chociaż raz na sezon aktualizowali to taki niedzielny turysta jak ja byłby usatysfakcjonowany.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na stronie "czas w las" jedyne miejsce na ognisko znalazłem pomiędzy miejscowościami Poręba, a Kobielnik na północny wschód od Pcimia ... :shock:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

laszlowaty pisze:Coś takiego w branży jest bardzo rzadko stosowane.
laszlowaty, wiem. Jest jak piszesz, gdy prowadzący portal swoim staraniem zbiera dane i umieszcza je w portalu. Lub monituje dostawców do dostarczania treści. Tutaj można zastosować inny mechanizm - n-ctwa umieszczają dane w ramach swojej przestrzeni portalu korporacyjnego (ale w części niepublicznej) a takie zbiorcze narzędzie jak "czas w las" pobiera je stamtąd, agreguje i prezentuje formę zbiorczą na swoich stronach. To naprawdę daje czas aktualizacji w okolicach 24 godzin.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

laszlowaty
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: laszlowaty »

Piotrek pisze:
laszlowaty pisze:Coś takiego w branży jest bardzo rzadko stosowane.
laszlowaty, wiem. Jest jak piszesz, gdy prowadzący portal swoim staraniem zbiera dane i umieszcza je w portalu. Lub monituje dostawców do dostarczania treści. Tutaj można zastosować inny mechanizm - n-ctwa umieszczają dane w ramach swojej przestrzeni portalu korporacyjnego (ale w części niepublicznej) a takie zbiorcze narzędzie jak "czas w las" pobiera je stamtąd, agreguje i prezentuje formę zbiorczą na swoich stronach. To naprawdę daje czas aktualizacji w okolicach 24 godzin.
Brzmi fajnie. Ale ktoś musi takie informacje dodać, następnie (zazwyczaj) ktoś inny powinien to zweryfikować. Do tego dochodzi utrzymanie api i integracji. W przypadku błędów w danych będą krzyki i lamenty o zmarnowane długie weekendy.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Przy prostym szukaniu zadałem pytanie o obiekt "Zimne Doły", który znajduje się nieopodal Warszawy na terenie Nadleśnictwa Chojnów i co?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Natomiast korzystając z mapy udało mi się owe miejsce odszukać:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
laszlowaty
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: laszlowaty »

A wracając do tematu - może któryś z użytkowników forum jakimś cudem jest leśniczym/strażnikiem i, całkiem przypadkiem oczywiście, posiada informacje na temat takich miejsc?

Zacząłem też przeglądać strony nadleśnictw i słać maile - ale nie mam pewności co do tego czy otrzymam odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Napisz mi na PW, jakie miejsca Cię interesują.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
zbyszejk
VIP
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 20 mar 2007, 19:20

Post autor: zbyszejk »

laszlowaty pisze:A wracając do tematu - może któryś z użytkowników forum jakimś cudem jest leśniczym/strażnikiem i, całkiem przypadkiem oczywiście, posiada informacje na temat takich miejsc?

Zacząłem też przeglądać strony nadleśnictw i słać maile - ale nie mam pewności co do tego czy otrzymam odpowiedź ;)
https://www.google.pl/maps/place/Punkt+ ... 20.2744853

https://www.google.pl/maps/place/50%C2% ... 20.0384448
laszlowaty
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: laszlowaty »

zbyszejk pisze:
laszlowaty pisze:A wracając do tematu - może któryś z użytkowników forum jakimś cudem jest leśniczym/strażnikiem i, całkiem przypadkiem oczywiście, posiada informacje na temat takich miejsc?

Zacząłem też przeglądać strony nadleśnictw i słać maile - ale nie mam pewności co do tego czy otrzymam odpowiedź ;)
https://www.google.pl/maps/place/Punkt+ ... 20.2744853

https://www.google.pl/maps/place/50%C2% ... 20.0384448
Bardzo dziękuje! To miejsce przy Zalesiu prezentuje się... uroczo :)
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1887
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Re: Miejsca wyznaczone na ognisko w okolicach krakowa

Post autor: buba »

laszlowaty pisze:Witam serdecznie.

Chciałem zapytać czy może znane jest komuś miejsce wyznaczone do palenia ogniska w okolicach Krakowa - powiedzmy do 30 kilometrów? Próbowałem pozyskać informacje z portalu czaswlas.pl, ale niestety nic ciekawego tam nie znalazłem. Najbliższe miejsce to Sucha Polana - niestety trochę zbyt daleko jak na mój gust. Z drugiej strony mam wrażenie, że dane na mapie portalu czaswlas.pl sa niekompletne (np brakuje informacji o miejscu na ognisko przy schronisku na Luboniu Wielkim, które istnieje i ma się całkiem dobrze).

Liczę na pomoc!
A konieczna jest dla ciebie ta 100% legalnosc? Czy interesuja cie tez miejsca gdzie zwyczajowo ludzie pala ogniska (sama nieraz palilam i jest ok) na terenie nawet samego Krakowa np. na fortach?
laszlowaty
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Miejsca wyznaczone na ognisko w okolicach krakowa

Post autor: laszlowaty »

buba pisze:
laszlowaty pisze:Witam serdecznie.

Chciałem zapytać czy może znane jest komuś miejsce wyznaczone do palenia ogniska w okolicach Krakowa - powiedzmy do 30 kilometrów? Próbowałem pozyskać informacje z portalu czaswlas.pl, ale niestety nic ciekawego tam nie znalazłem. Najbliższe miejsce to Sucha Polana - niestety trochę zbyt daleko jak na mój gust. Z drugiej strony mam wrażenie, że dane na mapie portalu czaswlas.pl sa niekompletne (np brakuje informacji o miejscu na ognisko przy schronisku na Luboniu Wielkim, które istnieje i ma się całkiem dobrze).

Liczę na pomoc!
A konieczna jest dla ciebie ta 100% legalnosc? Czy interesuja cie tez miejsca gdzie zwyczajowo ludzie pala ogniska (sama nieraz palilam i jest ok) na terenie nawet samego Krakowa np. na fortach?
Generalnie w samym krakowie mnie nie interesują - interesuje mnie w lesie/obok, żeby pasowało do spaceru :) A w kwestii legalności, to jeśli jest niepisane przyzwolenie leśniczego/strażnika to jak najbardziej. Ale jeśli ktoś ma kręcić nosem to wolałbym te legalne. Nie musze miec miejsca na palenie ogniska 2m wysokosci, preferuje te małe ;)
ODPOWIEDZ