Kredyt hipoteczny-gdzie?

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
S2ap
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 15 lip 2015, 21:48

Kredyt hipoteczny-gdzie?

Post autor: S2ap »

Witajcie. Jako że nadszedł czas gdzie zamierzam kupić mieszkanie chciałbym zapytać czy może ktoś z Was wie czy któryś z banków nie ma jakiejs lepszej oferty dla pracowników służby leśnej?? Jak wiadomo dla młodego podleśniczego każdy grosz się liczy dlatego pytam :) czas już chyba stanąć na swoim 😊 Będę wdzięczny za wszelkie sugestie skąd można zorganizować pieniądze na zakup mieszkania :) pozdrawiam
Przybyłem, zobaczyłem.... zalesiłem ;-)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169943
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W necie są porównywarki kredytów hipotecznych.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Alek
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 09:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Alek »

Służba leśna nie służba nie ma dla żadnego banku znaczenia:) Zatem poprostu zwykle porównanie ofert:)
aleks
piotrr24
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 18:20

Post autor: piotrr24 »

bank podejmując decyzję o przyznaniu kredytu tj. oceniając ryzyko kredytowe bierze pod uwagę zawód, formę zatrudnienia, miejsce pracy. Nie ma to wpływu na wysokość oprocentowania. Proponuję odwiedzić jak największą liczbę banków w celu porównania oferty. Biorąc kredyt na budowę domu korzystałem z pomocy doradcy kredytowego (O.F.). Osobiście nie polecam bo dostałem warunki takie same gdybym poszedł sam do banku (wbrew opowieściom, że dostajemy lepsze warunki jako hurtownicy ). Potem tylko jeździłem daleko do oddziału załatwiać papiery zamiast załatwiać to w najbliższym :( taką miałem z tego korzyść
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Nie zgodzę się z piotrr24 - złożenie zapytania do więcej niż 3 banków spowoduje zmniejszenie zdolności kredytowej a w konsekwencji podwyższenie oprocentowania. Jeśli więc pytając w banku poproszą o dane osobowe żeby wklepać celem wyliczenia ewentualnego kredytu to się głęboko zastanów, żebyś potem nie był zdziwiony
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

g pisze:złożenie zapytania do więcej niż 3 banków spowoduje zmniejszenie zdolności kredytowej
Dlaczego?
g pisze:zmniejszenie zdolności kredytowej a w konsekwencji podwyższenie oprocentowania.
A co ma piernik do wiatraka?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169943
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Może doświadczenie życiowe przez kolegę g przemawia ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Może doświadczenie życiowe przez kolegę g przemawia ...
Może i ma takie doświadczenia ale wydaje mi się, że źle interpretuje objawy jakie napotykał... :)

PS. Przy obliczaniu zdolności kredytowej banki biorą pod uwagę:
  • Dochód netto,
  • Liczbę osób w gospodarstwie,
  • Sumę miesięcznych rat kredytowych,
  • Sumę innych miesięcznych zobowiązań,
  • Miesięczne wydatki na utrzymanie,
  • Sumę limitów na kartach kredytowych,
  • Okres kredytowania (w latach),
  • Oprocentowanie,
Gdzie tu miejsce na informację w ilu bankach klient złożył zapytanie?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

piotrr24
początkujący
początkujący
Posty: 98
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 18:20

Post autor: piotrr24 »

ja byłem w co najmniej 7 bankach (ING, WBK, BGŻ, 2PKO,Nordea, Getin) , nikt nie chciał dowodu itd... proste pytania: kwota kredytu, na co, wartość działki, wkład własny, dochody, zarobki, zobowiązania i otrzymywałem wstępną kalkulację... Nie pamiętam o co chodzi ze zdolnością kredytową, ale coś takiego było ,,, ale przy złożeniu wniosków o kredyt w więcej niż w 3 bankach...
g nie mów, że wizyta w kilku bankach w celu sprawdzenia oferty ma wpływ na zdolność kredytową
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

ja byłem w co najmniej 7 bankach (ING, WBK, BGŻ, 2PKO,Nordea, Getin) , nikt nie chciał dowodu itd... proste pytania: kwota kredytu, na co, wartość działki, wkład własny, dochody, zarobki, zobowiązania i otrzymywałem wstępną kalkulację...
a ja napisałem
złożenie zapytania do więcej niż 3 banków spowoduje zmniejszenie zdolności kredytowej a w konsekwencji podwyższenie oprocentowania. Jeśli więc pytając w banku poproszą o dane osobowe żeby wklepać celem wyliczenia ewentualnego kredytu to się głęboko zastanów, żebyś potem nie był zdziwiony
różnica między pytaniem a wnioskiem chyba jest. Złożenie wniosku gdzie są wprowadzane Twoje dane powoduje złożenie zapytania do BIK a wiele zapytań w krótkim czasie może spowodować zmniejszenie oceny zdolności kredytowej (scoring).
Może doświadczenie życiowe przez kolegę g przemawia ...
no informację wpisałem nie z sufitu
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

g pisze:różnica między pytaniem a wnioskiem chyba jest. Złożenie wniosku gdzie są wprowadzane Twoje dane powoduje złożenie zapytania do BIK a wiele zapytań w krótkim czasie może spowodować zmniejszenie oceny zdolności kredytowej (scoring).
Po pierwsze nie pisałeś o "złożeniu wniosku" - co może (choć nie powinno) wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej - ale o "złożeniu zapytania". To diametralna różnica.
Po drugie - BIK chyba nie prowadzi statystyki ilości zapytań w jednostce czasu, jakie wpływają w sprawie danego klienta. W każdym razie gdy miałem tam konto to raport takich danych nie zawierał. Coś się zmieniło?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

anikpol
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 10:58

Post autor: anikpol »

Jestem w trakcie procedury starania się o kredyt hipoteczny na budowę domu. Niestety nie ma żadnych zniżek dla leśników, traktują nas jak każdą osobę fizyczną. Polecam skorzystanie z usług doradcy finansowego. W moim przypadku nie muszę biegać po bankach i załatwiać formalności, wszystkim się zajął. Nie ominęło mnie oczywiście wypełnianie zaświadczeń o dochodach czy wniosku o kredyt ale z tym trzeba się liczyć. Otworzył oczy na pewne sprawy, o których zwykły człowiek nie ma pojęcia jak np. ustalanie przez każdy bank innej kwoty minimalnej na wykończenie 1 m kw. powierzchni domu czy wyliczenia kosztów utrzymania członka rodziny. Zwykłe zapytanie w banku o zdolność kredytową nie jest odnotowane w BIK ale złożenie kilku wniosków o kredyt w jednym czasie już tak i niestety obniża to zdolność kredytową.
Alek
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 09:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Alek »

Bo też jesteśmy zwykłymi osobami fizycznymi, wykonującymi poprostu pracę jak każdy inny pracujący:)
aleks
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

anikpol pisze:ale złożenie kilku wniosków o kredyt w jednym czasie
Ale po co składać wniosek na etapie poszukiwania najkorzystniejszej oferty??? :shock:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

Ja nie zdecydowalem sie na usługi O.F (w mojej ocenie doradca nie był odpowiednio przygotowany do spotkania)wszystkie sprawy ogarniałem sam. Najwięcej czasu poświęciłem na wyszukanie najlepszej oferty (dokładnie przeanalizowałem oferty kredytów hipotecznych proponowane przez kilkanaście banków). Dodatkowo załapałem się na dofinansowanie z MDM. Temat kredytu hipotecznego nie jest taki straszny potrzeba trochę chęci i czasu żeby wybrać najlepszą dla siebie ofertę.
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
anikpol
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 10:58

Post autor: anikpol »

Ale po co składać wniosek na etapie poszukiwania najkorzystniejszej oferty??? :shock:

Na etapie poszukiwania najkorzystniejszej oferty nie trzeba składać wniosku tylko zapytania ale już po wybraniu np. dwóch konkretnych banków, które mają najkorzystniejszą ofertę można złożyć jednocześnie po to, gdy jeden bank odrzuci jest szansa, że drugi rozpatrzy pozytywnie i nie tracimy kolejnych 3 tyg. na procedurę rozpatrzenia wniosku.

Ja jednak uważam, że warto skorzystać z usług doradcy finansowego ponieważ szukając samodzielnie żaden bank nie zaoferował mi tak korzystnych warunków, jakie wynegocjował doradca. Oczywiście wszystko zależy od człowieka, jego podejścia itd. Tym bardziej, że rząd w najbliższym czasie chce zmienić sposób finansowania doradcy, nie tak jak do tej pory finansowanie przez bank, z którym się podpisuje umowę kredytu, a ma być przerzucony koszt bezpośrednio na klienta czyli na nas.
persik
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 17:35

Post autor: persik »

Swego czasu nie tak dawno brałam kredyt na budowę domu, pierwsze co to zaczęłam biegać po bankach - bo co ja nie potrafię rozmawiać z bankierami i nie załatwię kredytu, ale po przebiegnięciu 4 banków odechciało mi się- w każdym z nich spędziłam po kilka godzin na rozmowach, ale ok pozbierałam oferty i przyszykowana poszłam do doradcy, udawałam że jestem swiezak i nie wiem jakie proponują warunki , doradca zaproponował mi kilka opcji, zaproponował kilka banków ( oferty były takie same jakie chciały zaproponować mi odwiedzone banki) ale... załatwił wszystkie papiery, zrobił kosztorysy do baków, złożył wnioski itd. zaoszczędził mi dużo czasu, nerwów z wypełnianiem wniosków itd., przy podpisaniu umowy z bankiem bankier stwierdził ze to jest jeden z niewielu wniosków które nie miały błędów, teraz kilku osobom już polecilam tego pana :)
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Każdy bank jest tak samo pazerny, ja szczerze odradzam DB- szczyt niekompetencji . wniosek 2-mc, telefon z propozychją innego produktu, przeterminowały sie zaświadczenia z zus i us, odradzam ten bank, całae szczęscie że moja przygoda z nimi skończyła sie zanim sie zaczęła.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

g pisze:Nie zgodzę się z piotrr24 - złożenie zapytania do więcej niż 3 banków spowoduje zmniejszenie zdolności kredytowej a w konsekwencji podwyższenie oprocentowania. Jeśli więc pytając w banku poproszą o dane osobowe żeby wklepać celem wyliczenia ewentualnego kredytu to się głęboko zastanów, żebyś potem nie był zdziwiony
dokładnie tak, bardzo rzeczowy komenrtarz
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Piotrek pisze:
g pisze:złożenie zapytania do więcej niż 3 banków spowoduje zmniejszenie zdolności kredytowej
Dlaczego?
g pisze:zmniejszenie zdolności kredytowej a w konsekwencji podwyższenie oprocentowania.
A co ma piernik do wiatraka?
A no latego Piotrze że oni widzą ilość zapytan i skoro jest ich 5 a cztery były wcześniejtzn że klient niepewny, a jak nie ma hisotrii tzn że mu odmówiono, Niestety wiele zapytań w BIK nie jest naszym sprzymierzeńcem.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
ODPOWIEDZ