Wybór surowca z wybranej pozycji cięć

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
GregorHolz
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 19:11

Wybór surowca z wybranej pozycji cięć

Post autor: GregorHolz »

Witam.
Jak działa dodatkowe uprawnienie w postaci wyboru surowca z wybranej pozycji cięć wg. Was
Ogólnie nie widzę jakiegoś "rarytasu" z oferowania ceny zdecydowanie wyższej, niż cena sugerowana. Jak w LP kupić drewno, aby przyjechało takie na jakie się oczekuje?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Wybór surowca z wybranej pozycji cięć

Post autor: j24 »

GregorHolz pisze:Witam.
Jak działa dodatkowe uprawnienie w postaci wyboru surowca z wybranej pozycji cięć wg. Was
Ogólnie nie widzę jakiegoś "rarytasu" z oferowania ceny zdecydowanie wyższej, niż cena sugerowana. Jak w LP kupić drewno, aby przyjechało takie na jakie się oczekuje?
1. Nie wiem. Nie zetknąłem się z tym jeszcze.

2. Przyjechać do lasu. Zobaczyć stosy / mygły. I zdecydować, czy akurat takie są odpowiednie.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
GregorHolz
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 19:11

Post autor: GregorHolz »

Przy zakupie w PLD przy oferowaniu ceny wyższej niż cena górna była możliwość wyboru dodatkowych uprawnień. Więc kliknąłem w grudniu 2016 opcję- możliwość wyboru surowca ze wskazanej przez przedsiębiorcę pozycji cięć i wszystko było ok wirtualnie w 2016 roku, lecz w okresie styczeń-wrzesień 2017 funkcja nie działa :(
W RDLP Wrocław tylko to działa. Tzn było pytanie: "jaka pozycja"

Fajnie byłoby gdyby tak było jak ww. punkcie 2.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fajnie byłoby gdyby tak było jak ww. punkcie 2.
A to nie wszędzie jest tak jak u "Kocurka"?! Myślałem, że to ogólnopolskie, bo widziałem takie coś w różnych miejscach...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

To ogólnopolskie, ale nie tak działa...
Przy podpisywaniu umowy lub później występujemy do N-ctwa o umożliwienie skorzystania z nabytego uprawnienia. Nadleśnictwo przedstawia dostępne pozycje, na których będzie pozyskiwana dana GHG (szacunek bramkarski), po czym strona uprawniona może sobie wybrać pozycję, z której chce odebrać drewno. Prawo do wyboru pozycji nie oznacza prawa do wysuwania dodatkowych wymagań jakościowych czy wyboru drewna ze względu na jego parametry.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
GregorHolz
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 19:11

Post autor: GregorHolz »

Zgadza się. Chodzi mi o drewno stosowe w określonej grupie s2a lub s2b. Bo wiadomo są pozycje lepsze i gorsze. Fajnie byłoby gdyby do każdego drzewiarza trafiało "fifty-fifty" 50/50 lepszych i gorszych stosów. Ale to tylko moje zdanie na ten temat.
Na drewno "lepszych" parametrów w danej grupie należałoby dopłacić do Skarbu Państwa i to wszystko jest ok, pod warunkiem, że wszędzie tak będzie działać.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105060
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

GregorHolz pisze:Fajnie byłoby gdyby do każdego drzewiarza trafiało "fifty-fifty" 50/50 lepszych i gorszych stosów.
Raczej mało prawdopodobne bo to wymagało by sortowania na etapie zrywki, co znacząco podniosło by czas trwania i koszty zrywki. Na to zaś LP raczej się nie zgodzą.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Nie jest ok gdy drewno stosowne jest sortowane na cienkie \ grube, proste\ krzywe a odbierane jako ten sam sortyment. Jeśli jednak drewno jest układane "jak leci" - nie widzę przeszkód...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ