czym opryskać pole po wycince?

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
syferus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 415
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 18:45
Lokalizacja: suburbia

czym opryskać pole po wycince?

Post autor: syferus »

Hej! Wyciąłem samosiew, a ponieważ nie chcę wyrywać pniaków (chodzi o kasę) i czekam aż podgniją i je wyoram za 3-5 lat, to chcę pozbywać się odnawiających się roślin. Głównie dąb, brzoza, klon jesionolistny, jarząb, ałycza. Czym najlepiej i jaka dawka? W jakim okresie? Dużej suszy? Ile razy w ciągu roku? Odrosty mają około 40 cm i występują punktowo. Będę stosował opryskiwacz traktorowy.

Sąsiad zrobił wyciął 5 lat temu i już ma plantację po 4 metry z ogromnym zagęszczeniem, bo nie pryskał.. :(

Czy jeśli rozsiałaby się jeżyna to zagluszałaby inne gatunki?
"Grunt to podejście"
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: czym opryskać pole po wycince?

Post autor: Naj »

syferus pisze:Hej! Wyciąłem samosiew, a ponieważ nie chcę wyrywać pniaków (chodzi o kasę) i czekam aż podgniją i je wyoram za 3-5 lat, to chcę pozbywać się odnawiających się roślin. Głównie dąb, brzoza, klon jesionolistny, jarząb, ałycza. Czym najlepiej i jaka dawka? W jakim okresie? Dużej suszy? Ile razy w ciągu roku? Odrosty mają około 40 cm i występują punktowo. Będę stosował opryskiwacz traktorowy.

Sąsiad zrobił wyciął 5 lat temu i już ma plantację po 4 metry z ogromnym zagęszczeniem, bo nie pryskał.. :(

Czy jeśli rozsiałaby się jeżyna to zagluszałaby inne gatunki?
1. Jerzyna nie zagłuszy, a potem będziesz musiał usuwać jeżynę.
2. Jedyny środek jaki znam, to Roundup. Działa tylko na części zielone roślin, czyli należy go stosować w okresie wegetacji. Dawka 1,25 - 2,5 l/ha. Może działać rakotwórczo.

https://www.odkrywamyzakryte.com/roundup/
ODPOWIEDZ