Dowolne naszywki na mundurach?

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Dowolne naszywki na mundurach?

Post autor: j24 »

Przeciwnicy działań LP w Puszczy Białowieskiej dostali "amunicję":

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#MTstream
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

... i rozważenie sankcji wynikających z kodeksu pracy ...
Bardzo mnie interesuje z jakiego artykułu mają ochotę go ukarać.
I niech mnie ktoś oświeci, bo tego nie doczytałem: jaki przepis zabrania umieszczania na ubiorze strażnika (który to ubiór de facto mundurem nie jest) dowolnych naszywek czy oznak?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Dowolne naszywki na mundurach?

Post autor: Naj »

j24 pisze:Przeciwnicy działań LP w Puszczy Białowieskiej dostali "amunicję":

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#MTstream
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009674618975
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Piotrek pisze:... jaki przepis zabrania umieszczania na ubiorze strażnika (który to ubiór de facto mundurem nie jest) dowolnych naszywek czy oznak?
Przeczytaj wyjaśnienie Malinowskiej
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To się "Walker" nie popisał ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:
... i rozważenie sankcji wynikających z kodeksu pracy ...
Bardzo mnie interesuje z jakiego artykułu mają ochotę go ukarać.
I niech mnie ktoś oświeci, bo tego nie doczytałem: jaki przepis zabrania umieszczania na ubiorze strażnika (który to ubiór de facto mundurem nie jest) dowolnych naszywek czy oznak?
Ustawa o lasach:

Art. 46. 1. Pracownicy Służby Leśnej przy wykonywaniu czynności służbowych korzystają z ochrony prawnej, przewidzianej w przepisach prawa karnego dla funkcjonariuszy publicznych, a ponadto mają prawo do:
1) otrzymywania bezpłatnego umundurowania i oznak służbowych, z obowiązkiem ich noszenia w czasie pełnienia obowiązków służbowych;
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24, z tego wynika jedynie, że te otrzymane od pracodawcy oznaki służbowe MUSI nosić. Nie ma tam ani słowa o tym, że tylko te otrzymane, a innych (dodatkowo) nie wolno... :)
Nawiasem mówiąc "mają prawo do otrzymania" nie oznacza, że otrzymają... :wink:
Naj pisze:Przeczytaj wyjaśnienie Malinowskiej
To?
... nie można umieszczać na mundurze dowolnych napisów - mówi w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska ...
Ono mi niczego nie wyjaśnia. Bo ja pytam o podstawę prawną twierdzenia, że nie wolno.
Nie mówię przy tym, że jej nie ma. Dopuszczam możliwość, iż po prostu o niej nie wiem. I dlatego pytam...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:j24, z tego wynika jedynie, że te otrzymane od pracodawcy oznaki służbowe MUSI nosić. Nie ma tam ani słowa o tym, że tylko te otrzymane, a innych (dodatkowo) nie wolno... :)
Nawiasem mówiąc "mają prawo do otrzymania" nie oznacza, że otrzymają... :wink:
Naj pisze:Przeczytaj wyjaśnienie Malinowskiej
To?
... nie można umieszczać na mundurze dowolnych napisów - mówi w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska ...
Ono mi niczego nie wyjaśnia. Bo ja pytam o podstawę prawną twierdzenia, że nie wolno.
Nie mówię przy tym, że jej nie ma. Dopuszczam możliwość, iż po prostu o niej nie wiem. I dlatego pytam...
A ja to rozumiem tak, że mają obowiązek nosić bezpłatne umundurowanie i oznaki służbowe.
A owo umundurowanie i oznaki też są umocowane prawnie (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 9 grudnia 2014 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia).

Co do zakazu umieszczania elementów "innych" na mundurze - czy wyobrażasz sobie, by do kontroli drogowej zatrzymywał Cię policjant z jakimiś np. politycznymi czy klubowymi emblematami na mundurze? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mówi o tym Rozporządzenie Ministra Środowiska z 12.03.2007 roku w sprawie wzoru mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:A ja to rozumiem tak, że mają obowiązek nosić bezpłatne umundurowanie i oznaki służbowe.
Niczego innego nie twierdzę. Też to tak rozumiem.
j24 pisze:czy wyobrażasz sobie, by do kontroli drogowej zatrzymywał Cię policjant z jakimiś np. politycznymi czy klubowymi emblematami na mundurze?
Oni mają przepis, który pozwala nosić JEDYNIE takie oznaczenia jakie wynikają z ustawy. :)
Pytam, gdzie jest analogiczny przepis w stosunku do naszych "wdzianek"?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Rozporządzenie Ministra Środowiska z 12.03.2007 roku w sprawie wzoru mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia
Ono jest uchylone... - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0070510342 Obecnie obowiązuje Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz.U. 2014 poz. 1876).
Z tym, że żadne z nich (ani uchylone ani obowiązujące) nie zabrania noszenia dodatkowo innych oznak...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Większość ludzi używa jeszcze umundurowania z rozporządzenia z 2007. A w temacie odznak, są przeca jasno określone i powinno używać się tylko tych zawartych w rozporządzeniu. I tu w pełni zgadzam się z Kocurem:
j24 pisze:czy wyobrażasz sobie, by do kontroli drogowej zatrzymywał Cię policjant z jakimiś np. politycznymi czy klubowymi emblematami na mundurze?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sten pisze:Większość ludzi używa jeszcze umundurowania z rozporządzenia z 2007. (...)
W myśl aktualnie obowiązującego rozporządzenia one
" mogą być noszone przez osoby uprawnione do ich noszenia do dnia 31 grudnia 2017 r. "
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:A w temacie odznak, są przeca jasno określone i powinno używać się tylko tych zawartych w rozporządzeniu.
Nie ma w rozporządzeniu, że tylko te. Te z rozporządzenia są zatem WYMAGANE i ich nie można ZASTĄPIĆ innymi. Tylko co do takich wniosków nie można mieć zastrzeżeń. Wszelkie ponad ten zakres wychodzące są niedozwoloną interpretacją rozszerzającą.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Borodziej999
leśniczy
leśniczy
Posty: 940
Rejestracja: piątek 21 lip 2017, 10:08
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Borodziej999 »

a ja tak w innym kontekście sprawy;

cytat z profilu społecznościowego:

_REBELIANCIK_‏ @_REBELIANCIK_ 47 min47 minut temu
W odpowiedzi do @pudlashuk @mirjuszczak @AnnaMalinowskLP

POWIESIĆ TO RUDE ŚCIERWO !!!
0 odpowiedzi 0 podanych dalej 0 polubionych

i gdzie tu egzekwowanie art. 46. 1. :!: Pracownicy Służby Leśnej przy wykonywaniu czynności służbowych korzystają z ochrony prawnej, przewidzianej w przepisach prawa karnego dla funkcjonariuszy publicznych
Turdus
leśniczy
leśniczy
Posty: 518
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 22:30
Lokalizacja: z ciemnego boru

Post autor: Turdus »

Przecież tu nie chodzi o naszywkę.Wysłać dzielnego strażnika do pilnowania wiatrołomów.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77737
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... wysłać, a samemu grzać celebrycki stołek, miszczostwo nie powiem czego, bo sam się będę musiał zbanować :lol:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Piotrek pisze:Oni mają przepis, który pozwala nosić JEDYNIE takie oznaczenia jakie wynikają z ustawy. :)
Mógłbyś zacytować? Obawiam się, że takiego zapisu nie ma. Jeśli określa się, co można, to znaczy, że nic innego nie można... Zapytaj Najowej... :lol:
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5577
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

A jaki wzór munduru nosi ów strażnik, bo to też chyba jakaś nowość. Swoją drogą , gdy spotka się 5 strażników, nie znajdziesz 2 identycznie ubranych :roll:( choćby filmy z Puszczy Białowieskiej)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bo chyba nikt nie dba o wizerunek ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ