Wzorowy kandydat na strażnika leśnego

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Halifax
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 18:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Halifax »

No ja rozumiem wymagania, nabór do każdej służby określony jest przez odpowiednie ustawy. Co dla mnie nie zmienia faktu, że wymogi do SL są postawione bardzo wysoko.
Wiem to po swoim przykładzie - chętnie by wstąpił do tej formacji, jednak brak wykształcenia leśnego dyskwalifikuje mnie na "dzień dobry".
A formacje typu policja, straż miejska mają o wiele mniejsze wymagania ( więcej przywilejów, a praca w sumie podobna) narzekają na ciągłe braki kadrowe.
Więc powtarzam że dla mnie jest to nie zrozumiałe.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Kasa. Znaczy się - zarobki...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105102
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Halifax pisze:dla mnie jest to nie zrozumiałe
Strażnik leśny jest nie tylko stróżem mienia jakim są lasy ale także organem kontroli wewnętrznej. Dlatego musi być leśnikiem co najmniej tak samo wykształconym jak kontrolowani leśniczowie. Tego nie muszą ani policjanci ani żadna inna formacja mundurowa.
Halifax pisze:A formacje typu policja, straż miejska mają o wiele mniejsze wymagania ( więcej przywilejów, a praca w sumie podobna) narzekają na ciągłe braki kadrowe.
To idź do pracy do nich. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

z doskoku
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 303
Rejestracja: sobota 15 paź 2011, 19:03
Lokalizacja: las

Post autor: z doskoku »

Wiadomo, że Darkowi chodziło o 2 tys. czyli 2000...
Piotrek w roli adwokata....... Świat chyli się ku upadkowi...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105102
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

z doskoku pisze:Piotrek w roli adwokata
Dlaczego sądziłeś, żem prokuratorem jeno? Ja po prostu staram się być (na ile to możliwe) - normalnym...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Halifax pisze:formacje typu policja, straż miejska mają o wiele mniejsze wymagania ( więcej przywilejów, a praca w sumie podobna) narzekają na ciągłe braki kadrowe.
Więc powtarzam że dla mnie jest to nie zrozumiałe.
Porównaj liczbę policjantów i strażników miejskich do ilości strażników leśnych. Tych ostatnich jest ok. tysiąca na całą Polskę ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Halifax
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: środa 06 sty 2016, 18:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Halifax »

I dlatego się dziwię, że takie rygorystyczne wymogi są dla kandydatów na SL. I tu wracamy do punktu wyjścia....
Skoro słonia potrafią nauczyć tańczyć to i przeciętny Kowalski byłby w stanie nauczyć się tej wiedzy która jest potrzebna na tym stanowisku.
Analogicznie skoro ten przytoczony policjant jest stróżem prawa to powinien mieć wykształcenie prawnicze?
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Halifax pisze:I dlatego się dziwię, że takie rygorystyczne wymogi są dla kandydatów na SL.
Te wymagania to ściema. Musisz zgłosić się w koszulce z napisem "Śmierć wrogom ojczyzny", złożyć deklarację, że nienawidzisz lewaków i ekologów, pokazać zdjęcie z ustawki kiboli z tobą jako rozgrywającym w roli głównej. I masz załatwione... :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Straszna ta naszywka, promuje w sumie zaplute karły reakcji z AK, bandytów sprzeciwiających się sowietyzacji Polski.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ale chyba nie na uniformie Strażnika Leśnego ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Naruszenie od strony formalnej to jedno. Pewnie naklejone serduszko od Owsiaka odznaka "25 pielgrzymi na Jasną Górę" to identyczne naruszenie przepisów. OK - rozumiem.

Jednak ta histeria jakby miał swastykę to przesada.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Glaca - w takim miejscu jak Puszcza Białowieska, Strażnicy moim zdaniem powinni być ubrani identycznie i bez ozdóbek, coby nie można było się na nich przejeżdżać, jak to miało miejsce z "Walkerem", choć jak oglądam fotki, to na niektórych StL wyglądają, jakby przed chwilą wrócili z Afganistanu ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

100 % racji.
Jest konflikt, media, pełna mobilizacja. Nie możemy się tak podkładać.

Ps. Tylko nieśmiało kwestionuję histeryczne komentarze, że to nie była np. swastyka :spoko:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ale w sumie zaśmiecamy wątek, a te sprawy powinny znaleźć się tu:
http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=47956
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borowiak

Post autor: borowiak »

Halifax pisze:I dlatego się dziwię, że takie rygorystyczne wymogi są dla kandydatów na SL. I tu wracamy do punktu wyjścia....
Skoro słonia potrafią nauczyć tańczyć to i przeciętny Kowalski byłby w stanie nauczyć się tej wiedzy która jest potrzebna na tym stanowisku.
Analogicznie skoro ten przytoczony policjant jest stróżem prawa to powinien mieć wykształcenie prawnicze?
To ja napiszę inaczej.... A po co szkolić, skoro można mieć brylant do oszlifowania.... ;) Wymogi takie a nie inne. Wbrew pozorom kandydatów spełniających wymagania jest całkiem sporo.
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Na jakiejś leśnej stronie widziałem kiedyś film o nowym wzorze umundurowania Straży Leśnej, który miał być wdrożony, ale do tej pory nie został. Ktoś wie dlaczego? Czyżby, tradycyjnie, zabrakło na to kasy, bo została przepieprzona na drogi w okręgach "zaprzyjaźnionych" parlamentarzystów lub inne "szkuty z drewna rodzimego" ?
Awatar użytkownika
Pandarek
początkujący
początkujący
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 12:04

Post autor: Pandarek »

Dyktator pisze:.....który miał być wdrożony, ale do tej pory nie został. Ktoś wie dlaczego?
.... a mówią Ci coś zamówienia publiczne? W tym miesiącu skończyły się testy....
Są miejsca (RDLP), gdzie elementy nowego wzoru już się pojawiają.
Sygnatura w budowie...
ODPOWIEDZ