Żywiec stawia na pszczelarstwo. Powstaje Pasieka Miejska

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77505
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Żywiec stawia na pszczelarstwo. Powstaje Pasieka Miejska

Post autor: drwalnik »

Miejska pasieka powstaje w Parku Habsburgów w Żywcu. Burmistrz miasta Antoni Szlagor poinformował w poniedziałek, że stanęło już dziewięć uli, które są obecnie zasiedlane pszczelimi rodzinami. Pasieka oficjalnie otwarta zostanie w sobotę...
https://www.wprost.pl/10066967
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Specjalnością będzie miód o wdzięcznej nazwie "Heavy Metals". I nie chodzi o gatunek muzyki... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mam nadzieję, że niziołek zda relację ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Sten pisze:Mam nadzieję, że niziołek zda relację ...
:D Nie zdam relacji, bo te informacje o tych pasiekach w miastach to często czysta propaganda, która jest bajką dla naiwnych ignorantów. Pszczoła w mieście przeżyje, ale nie będzie szczęśliwa, co zauważyłem po moich kilku ulach w centrum Węgierskiej Górki. Uważam że moda na pszczoły w miastach szybko minie, a moje szczęśliwe pszczoły z największych górskich "zadupi"na pewno są szczęśliwsze i dużo lepszy miodzik przynoszą. Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No patrz, A na dachu naszej firmy postawiono ule ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze: A na dachu naszej firmy postawiono ule ...
Nigdy nie rozumiałem celu i nie widziałem sensu tego działania... PGL LP dla polskiego pszczelarstwa i dobrobytu pszczół o wiele więcej by zrobiły odbudowując bartnictwo.
Nawiasem mówiąc jakie są dalsze losy projektu „Tradycyjne bartnictwo ratunkiem dzikich pszczół w lasach"?
Były doniesienia o badaniach prowadzonych przez warszawską SGGW i Uniwersytet w Białymstoku z udziałem nadleśnictw: Augustów (Puszcza Augustowska), Browsk (Puszcza Białowieska), Maskulińskie (Puszcza Piska) i Supraśl (Puszcza Knyszyńska), dalszych trzynaście nadleśnictw chciało brać w tym projekcie udział, miało powstać w Augustowie Regionalne Centrum Bartnictwa i Pszczelarstwa Leśnego, pod warunkiem znalezienia na ten projekt pieniędzy. Chyba się jednak na to pieniądze nie znalazły, prawda?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sten pisze:No patrz, A na dachu naszej firmy postawiono ule ...
Jako i na dachu MŚ... 8)
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:Jako i na dachu MŚ... 8)
Może to "pszczoły pocztowe"? Do przesyłania "gorących" przesyłek? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bartnictwo się rozwija. Nawet coś było na ten temat w prasie leśnej i na stronie LP.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Nawet coś było na ten temat w prasie leśnej i na stronie LP.
Ja znam tylko doniesienia o tym pilotażowym projekcie z zeszłego roku. A potem nic do mnie już nie dotarło.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Poszukaj. Były informacje z tego roku.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Piotrek, dla uściślenia pszczoły w mieście robią miód, który nie różni się pod względem zawartości metali od wiejskiego. Duże zanieczyszczenia pojawiają się tylko w pyłkach
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

xhardcorex pisze:Piotrek, dla uściślenia pszczoły w mieście robią miód, który nie różni się pod względem zawartości metali od wiejskiego. Duże zanieczyszczenia pojawiają się tylko w pyłkach
Taaak? A to nie wiedziałem. Wybaczcie wszyscy. Ani ze mnie pasiecznik ani koneser miodu. Na ogół miodu w ogóle nie jem...

Nawiasem mówiąc przekonanie, że w miodzie (i innych produktach pszczelich) nie występują żadne zanieczyszczenia jest dość powszechne, ale nawet to: https://chem.pg.edu.pl/documents/175289 ... _miodu.pdf , świadczy, iż jest przeciwnie (choć akurat ci autorzy nie zajmują się metalami ciężkimi i promieniotwórczymi).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ