Sadzenie na prywatnych polach.

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kondi
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1321
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 16:05

Post autor: Kondi »

Piotrek pisze:
Kondi pisze:Dlaczego bez dotacji?
Poszukaj sobie jakie są zasady przyznawania tych unijnych środków i warunki jakie trzeba spełnić aby doczekać się wypłaty. :)
No właśnie ja nie wiem, jak to jest, bo nie jestem rolnikiem i nigdy nie miałem żadnej ziemi, nie kupowałem ziemi pod zalesienia.

Z tego, co słyszałem i się dowiedziałem, to gość u którego sadziliśmy dostawał jakieś dopłaty unijne i z tych środków kupował ziemię i przeznaczył na sadzenie.
A jak u niego wygląda sytuacja, to ja nie wiem.
Ja tylko tam sadziłem, a reszta mnie nie interesowała.
Lasy to piekna sprawa. Chrońmy lasy i przyrodę, jak tylko możemy.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Re: Sadzenie na prywatnych polach.

Post autor: Fichtel »

Kondi pisze:O..... sadziliśmy przez cały maj i mieliśmy jeszcze sadzić na początku czerwca, ...głównie sosna, modrzew, dąb i brzoza... .
w maju modrzew i brzoza to to już chyba pełen garnitur igieł/liści miał/y... :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

drwalnik pisze:... sadzenie jesienne jest równie bezpieczne i niestety niedoceniane
są "+" i "-"...
Ja wyznaję zasadę, że wiosną roślina nie prosi tylko rośnie a jesienią to my prosimy aby rosła.
Susze w sierpniu i obniżony poziom wody może mieć wpływ na udatność. Ciężko jest też trafić z terminem, tak aby system korzeniowy zaadaptował się przed zimą do gleby.
Wspomnieć tu trzeba o głębokości posadzenia i wysadzinowości gruntu.
Generalnie iglaki dobrze znoszą sadzenie jesienne ale liściaki lepiej sadzić po zrzuceniu liści. W przypadku dęba to czasami i koniec października może nas zastać.
Generalnie jesienią sadzeniem powinna zajmować się doświadczona "para".
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ