wycinka o charakterze dewastacyjnym

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67151
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Sugerujesz, że jeśli ktoś dostanie małą kasę, to ma gdzieś, co właściciel czyni w swoim lesie? Znaczy "oni udają, że płacą, to ja będę udawał, że pracuję"...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
olifant
początkujący
początkujący
Posty: 249
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 08:39

Post autor: olifant »

Capricorn pisze:Sugerujesz, że jeśli ktoś dostanie małą kasę, to ma gdzieś, co właściciel czyni w swoim lesie? Znaczy "oni udają, że płacą, to ja będę udawał, że pracuję"...
nie, piszę, że mi byłoby obojętne co ktoś robi w SWOIM lesie , pod warunkiem, że potem wsadzi coś tam zielonym do góry :wink: , i tyle filozofii, a całe te UPULe w obecnym kształcie
to zbytek który można sobie darować :)

ahoj
"Naturalnym dziedzictwem każdego, kto zdolny jest do życia duchowego, jak dziewicza
puszcza, gdzie wyje wilk i skrzeczy plugawy ptak nocy."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67151
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

olifant pisze:nie, piszę, że mi byłoby obojętne
Tak być może, jeśli nie bierzesz za to pieniędzy. Jeśli jednak bierzesz, to masz robić to, za co ci płacą nieprawdaż?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Leśneludki pisze:pytanie moje ma źródło takie: na ostatnim szkoleniu prowadzący przekazał nam , że przy wycince dewastacyjnej, nielegalne, niezgodnej z upul etc, nadleśniczy zgłasza sprawę do starostwa a obowiązkiem starosty jest przekazanie sprawy dalej do odpowiednich organów. Skąd wynika taki obowiązek? ( niestety nikt nie wpadł na to aby prowadzącego o to zapytać ;) )
Jeśli to było to samo szkolenie na którym dostałem op... z drążenie tematu decyzji nakazującej zrąb przy nieaktualnym upul - to po co było się pytać?
W okolicach mojej wsi: nadleśniczy informuje policaja o możliwości z art. 158 kw w celu ew. ścigania, starostę bo w porozumieniu jest przekazywanie info o stanie przekazanych w nadzór lasów
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Post autor: oMirek »

olifant pisze:wzięło się nadzór za ciężką kasę :lol: to teraz trzeba kapować delikwenta co popełnił straszliwy występek wycinając więcej niż książka pisze w SWOIM lesie, nie da się korzystać tylko z przyjemności nadzoru ( np. obalanie flaszki po obalaniu drzew :wink: ), a udawać że tym złym policjantem jest starosta, a starosta zawsze może pełnić nadzór przy pomocy swoich pracowników zatrudnionych za najniższą krajową - i możecie mi wierzyć przy takim nadzorze nie ma miejsca na takie dylematy :D

ahoj
Ponieważ za ten występek sąd niechybnie orzeknie przepadek drewna, należy koniecznie przypomnieć policji o Art. 48 KW:
§ 1. Policja i inne organy uprawnione do prowadzenia czynności określonych w dziale VII mogą dokonać tymczasowego zajęcia przedmiotu, jeżeli w zakresie swego działania dowiedziały się lub ujawniły wykroczenie zagrożone przepadkiem przedmiotów, a zajęcie takie jest niezbędne dla zabezpieczenia wykonania tego przepadku. Z czynności zajęcia sporządza się protokół.
Policjantom tłumaczyć, na kolanach, że aby Skarb Państwa nie był stratny, trzeba niegodziwcom drewno zabrać i schować na komisariacie. Bo się zdeprecjonuje, zasiedli je Callidium violaceum, dozna zgnilizny twardej a może nawet miękkiej, a do tego jeszcze podejrzany gotów je niekorzystnie przemanipulować na cyrkulatce!
Na pewien czas z wykrywalnością "wyrębów dewastacyjnych" powinno pomóc :)
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

oMirek pisze:
olifant pisze:wzięło się nadzór za ciężką kasę :lol: to teraz trzeba kapować delikwenta
Ponieważ za ten występek sąd niechybnie orzeknie przepadek drewna, należy koniecznie przypomnieć policji o Art. 48 KW/.../ aby Skarb Państwa nie był stratny, trzeba niegodziwcom drewno zabrać i schować na komisariacie.
taaa, a pocmajstry zabezpieczą drewno z powierzeniem dozoru... miejscowemu leśniczemu.
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Post autor: oMirek »

poreba pisze:
oMirek pisze:
olifant pisze:wzięło się nadzór za ciężką kasę :lol: to teraz trzeba kapować delikwenta
Ponieważ za ten występek sąd niechybnie orzeknie przepadek drewna, należy koniecznie przypomnieć policji o Art. 48 KW/.../ aby Skarb Państwa nie był stratny, trzeba niegodziwcom drewno zabrać i schować na komisariacie.
taaa, a pocmajstry zabezpieczą drewno z powierzeniem dozoru... miejscowemu leśniczemu.
...a po czymś takim leśniczemu już nigdy więcej nie powinno przyjść do głowy, żeby gdzieś zgłaszać "wyrąb dewastacyjny". I o to mniej więcej mi chodziło ;)
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Bogdan111
początkujący
początkujący
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:49

Post autor: Bogdan111 »

oMirek pisze:Policjantom tłumaczyć, na kolanach, że aby Skarb Państwa nie był stratny,
dobre! gdzie tu strata Skarbu Państwa???
nie mówię o "utraconych korzyściach" z przepadku drewna...
jak to ludziom miesza się w głowach...
Bogdan
Leśneludki
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 13:07

Post autor: Leśneludki »

olifant pisze:wzięło się nadzór za ciężką kasę :lol: to teraz trzeba kapować delikwenta co popełnił straszliwy występek wycinając więcej niż książka pisze w SWOIM lesie, nie da się korzystać tylko z przyjemności nadzoru ( np. obalanie flaszki po obalaniu drzew :wink: ), a udawać że tym złym policjantem jest starosta, a starosta zawsze może pełnić nadzór przy pomocy swoich pracowników zatrudnionych za najniższą krajową - i możecie mi wierzyć przy takim nadzorze nie ma miejsca na takie dylematy :D

ahoj
hmm czy stawaka poniżej 1 zł/ ha/ miesiąc to ciężka kasa?? :shock:
chcemy załatwić sprawę dobrze. Pytanie wzięło się stad, ze są rozbieżne zdania miedzy n-ctwem a starostwem co do sposobu załatwienia sprawy .
Bogdan111
początkujący
początkujący
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:49

Post autor: Bogdan111 »

Leśneludki pisze: Pytanie wzięło się stad, ze są rozbieżne zdania miedzy n-ctwem a starostwem co do sposobu załatwienia sprawy .
no cóż klasyk mówił: nie wiesz jak się zachować - zachowuj się przyzwoicie...

dajcie żyć - kilkanaście arów! :lol:
Bogdan
Bogdan111
początkujący
początkujący
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 12:49

Post autor: Bogdan111 »

Leśneludki pisze:na działce są trzy użytki: łąka, las i rola, na częsci leśnej (13 arow) zostało wycięte wszystko do zera.
pechowa 13-tka :lol:
Bogdan
Leśneludki
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 13:07

Post autor: Leśneludki »

owszem pechowa :)


"a po czymś takim leśniczemu już nigdy więcej nie powinno przyjść do głowy, żeby gdzieś zgłaszać "wyrąb dewastacyjny". I o to mniej więcej mi chodziło ;) "

były , ze tak powiem naciski odgórne po sytuacji pt" uprzejmie donoszę"
ODPOWIEDZ