Łapanie owadów w Lesie

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vulcano6
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 15:16

Łapanie owadów w Lesie

Post autor: vulcano6 »

Witam, Mam prośbę do Was , Leśników.Czy łapiąc owady w Lesie w nocy na światło jest potrzebne jakieś zezwolenie ??jeżeli tak to jak je zdobyć ? dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Przede wszystkim wypada powiadomić gospodarza terenu czyli miejscowego leśniczego (w przypadku lasu niepaństwowego - właściciela). Zezwolenie jako takie jest wymagane na odłów w rezerwatach i parkach narodowych - w normalnym lesie gospodarczym raczej nie. Takie działanie to jak grzybobranie - na grzybobranie zezwolenia nie potrzebujesz, pod warunkiem że nie zbierasz okazów chronionych...
Jeśli chodzi o łowienie na światło to obiło mi się o uszy, że nie wolno stosować pułapek nieselektywnych. Czy świecenie nie łapie się pod ten zakaz?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Bronislaw_n
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2011, 09:37
Lokalizacja: DE

Re: Łapanie owadów w Lesie

Post autor: Bronislaw_n »

[quote="vulcano6"][/quote]

Idz, lap owady do woli byle nie chronione. Lesniczemu nic do tego.


Pzdr. Bronek
vulcano6
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 15:16

Post autor: vulcano6 »

Bo słyszałem ze owady to nie grzyby , jagody itp. Czyli nie runo leśne I nie można ich zbierać,
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Bronislaw_n pisze:dz, lap owady do woli byle nie chronione. Lesniczemu nic do tego.
Myślę, że jeśli chcesz cokolwiek robić nocą, to jednak pogadaj z leśniczym. Bywają w lesie miejsca, do których nie wolno wchodzić, a nocą możesz ich nawet nie zauważyć... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bronislaw_n pisze:Lesniczemu nic do tego.
O leśniczym wspomniałem tylko i wyłącznie dlatego, że lepiej aby wiedział niż aby mu ktoś doniósł, że ktoś coś tam w lesie świeci...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

A i z leśniczym można fajnie pogadać :mg:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

...i dowiedzieć się o różnych robaczkach przy okazji... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
vulcano6
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 15:16

Post autor: vulcano6 »

NIC KONKRETNEGO SIĘ NIE DOWIEDZIAŁEM JEZELI CHODZI O ASPEKTY PRWWNE TEGO TEMATU,TYLKO JAKAŚ LUŹNA GADKA OBOK TEMATU.ALE DZIEKUJE TYM CO NAPISALI CO WIEDZIELI ,,COŚ, ,:)ZA TO ZE SIĘ CHOCIAZ WYPOWIEDZIELI,MOCNE FORUM TU MACIE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

vulcano6, chwilowo grożę ci paluszkiem. Twoja frustracja jest na samiutkiej krawędzii o cal od obrażania użytkowników. Ze wszelkimi tego konsekwencjami.
Czuj się upomniany...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

vulcano6
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 15:16

Post autor: vulcano6 »

Szczerość a obraza to Wielka różnica,nikogo nie obrażam.nawet w swoim poście podzièkowalem tym co napisali.to proszę zablokuj Mnie jak jest tu taki ważny,Ja nic nie stracę na tym ale jak Ci będzie Z tym lepiej to tak zrób, pozdrawiam wszystkich i miłego dnia.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

vulcano6, nie pisałem, że kogoś obraziłeś ale, że niebezpiecznie zbliżasz się do obrażania. Jeśli ktoś się drze na całe gardło (o tym wedle netykiety świadczy użycie wielkich liter) to trudno "wtręty satyryczne" traktować jako wyraz przyjaznych uczuć...

I uwierz mi - nie poprawiam sobie samopoczucia w sposób jaki sugerujesz. Znam wiele przyjemniejszych i bardziej relaksujących metod.

I na tym ogłaszam EOT w kwestii obraził/nie obraził.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ