Jakie drzewa pachnące do lasu ?

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67091
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Niekoniecznie. Na wiosce u teściów drzewa dalej rosną, bo tereny wzdłuż drogi są prywatne i gminie nic do nich, a miejscowym nie przeszkadzają.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
niania
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 23:51

Post autor: niania »

SZCZEPAN
Jak rok temu byłem u leśniczego do zgłoszenia wycinki ( 15 m3) – to ten mi powiedział ,że najlepiej by było wycinać systematycznie najlepiej prawie wszystko i zasadzić od nowa z względu na fakt że w lasach sąsiednich ( państwowych panoszy się choroba to i u mnie też .

Oczywiście – powiedział ,że jak chce ,on mi nic nie narzuca – tylko mówi tak ja on by zrobił.
Z drugiej strony nie wyobrażam sobie rzezi na tylu hektarach.

W lesie nie ma żadnych asfaltowych dróg . Część lasu jest zasadzona na skarpie ( jakieś 20%) , klasa ziemi to IV, gleba ciężka , są ujęcia wody , ale tylko kilka jest jedno jeziorko ( 30 arów–głębokość 4 metrów sztuczne , naturalna flora , zarybione ), pozostałe tereny równe ,ew z spadem do 8%. Mimo tylu ulew w części lasu jest bardzo sucho.
Las ogrodzony słupkami 2.20 cm – do wysokości 190 cm siatka – powyżej 2 metrów puszczony drut kolczasty .

W lesie bardzo dużo ptactwa , ślimaków itd. , tylko grzybów nie ma :( i tak jak mówię nie ma żadnego zapachu leśnego . W lasach państwowych czuć zapach żywicy - u mnie nie ....
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14104
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

niania pisze: Część lasu
..................................
Nas bardziej interesuje gdzie konkretnie masz ten las,jaki typ siedliskowy,skład gatunkowy, wiek, zadrzewienie ,zwarcie,powierzchnia i reszta danych(tzw opis taksacyjny) zawartych w planie urządzania lasu (dostępne u leśniczego :roll: ).
Informacja o ogrodzeniu -ważna .
niania pisze:grzybów nie ma
:D Są tylko inne niż oczekujesz.
Jaka to choroba o której informował cię leśniczy?
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
niania
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 23:51

Post autor: niania »

@SZCZEPAN
Leśniczy , który obsługuje ten teren ma urlop , więc nic na chwilę obecną więcej nie powiem odnośnie chorób, typ siedliskowy itd.

Myślę ,że przyszłym roku - jak będę miał więcej czasu to się z tym bliżej zapoznam - gdzieś tak w okresie zimowym.
markowiecki1
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 13:20
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Post autor: markowiecki1 »

Sosna, świerk oraz brzoza ale w małej ilości. Polecam też modrzew, ale trudno ją wyhodować bo po czasie usycha.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

markowiecki1, sadzenie świerka i modrzewia razem to proszenie się kłopotów...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 397
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Post autor: PRINCZI »

Piotrek pisze:markowiecki1, sadzenie świerka i modrzewia razem to proszenie się kłopotów...
chodzi o ochojnik świerkowo- modrzewiowy ??
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

PRINCZI pisze:chodzi o ochojnik świerkowo- modrzewiowy ??
Tak.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 397
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Post autor: PRINCZI »

Piotrek pisze:
PRINCZI pisze:chodzi o ochojnik Âświerkowo- modrzewiowy ??
Tak.
pytałem ludzi z Roztoczańskiego Parku , jakoś nikt nie straszył mnie za bardzo , a w tym roku faktycznie mnóstwo tego mam na świerkach ( ale całkiem dobrze rosną_)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

PRINCZI pisze:... a w tym roku faktycznie mnóstwo tego mam na świerkach ( ale całkiem dobrze rosną_)
Bo on (one :) ) nie zabijają drzewa, tworzą tylko galasy i to raczej na dolnych gałęziach. Brzydko to wygląda, ale zabójcze nie jest. Ja miałem kłopot z jedynym świerkiem koło domu, bo sąsiad ma żywopłot z mo. I na tym mo. było do cholery oprzędów. Ale sąsiad żywopłot znacznie przyciął i opryskał parafiną. W tym roku było tylko kilka galasów...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Właśnie. Tak jak pisze Naj - nie są zabójcze tylko oszpecają świerka ("choinki" z takiego trudno sprzedać :wink: ). Są też źródłem niepokoju "hodowców", którzy co rusz ślą gdzie bądź zapytania jak się z tym walczy, co robić aby się pozbyć itd. I to było podstawą mojego stwierdzenia o proszeniu się kłopotów.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ