LP żądają informacji stanowiące tajemnicę przedsiębior

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Kuna lesna pisze:...ZUL e które są ważną częścią ceny nadal zarabiają za mało , niekiedy na granicy opłacalności ...
Przepraszam, ale skąd te dane? Nigdzie nie spotkałem danych statystycznych o dochodach ZULi. Mam kilku znajomych właścicieli ZULi i zarabiają nie gorzej niż...SL (bardzo znacznie nie gorzej). Wyjaśnijmy: mówiąc o ZULach, mówimy właścicielach, a nie pracownikach... Przypadków likwidacji ZUL, ze względu na nieopłacalność, praktycznie nie znam... (choć nie twierdzę, że się nie zdarzają).
A ceny kreuje rynek. Ustalanie cen "odkosztowo" było za czasów mojej młodości... :wink:
Spirytus saltus
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 20 gru 2016, 09:07
Lokalizacja: Teraz z miasta.

Post autor: Spirytus saltus »

Naj pisze:
Kuna lesna pisze:...
A ceny kreuje rynek. Ustalanie cen "odkosztowo" było za czasów mojej młodości... :wink:
Oj; nie zapoznałeś się z "Pismami Objawionymi" szefa wszystkich szefów; przecież ceny na drewno muszą być takie żeby pokryć wszystkie koszty; te i przyszłe; no przecież takie było uzasadnienie podwyżki w tym roku,
skoro tak to stawki Zul-a można także ustalić "odkosztowo"
Sp.sa.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A czy określanie maksymalnej kwoty jaką zapłaci zleceniodawca nie jest formą "odkosztowego" ustalania cen?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ