Szyszko przekroczył granicę. Puszcza Białowieska - Rospud

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67192
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

I nie wolno Ci nikogo oskarżać
Wolno, bo to wolny kraj. Może oskarżać robert_c, leśników, choć udowodnił istnienie śmiecia w drodze, a nie fakt wsadzenia śmiecia przez zielonego, mogę i ja bo wiem, co wiem, a wiem kto szkodę poczynił, choć nie wolno mi zbyt wiele napisać niestety.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Oj tam przecież tu nie chodzi o śmieci, kto, gdzie, kiedy, przywiózł, wywiózł, posprzątał itp, itd. Ważne że robert_c się dowartościował bo mógł zielonym dokopać. Szkoda czasu na takie oszołomstwo.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:...Wolno, bo to wolny kraj. Może oskarżać robert_c, leśników, choć udowodnił istnienie śmiecia w drodze, a nie fakt wsadzenia śmiecia przez zielonego, mogę i ja bo wiem, co wiem, a wiem kto szkodę poczynił, choć nie wolno mi zbyt wiele napisać niestety.
Nie bierz przykładu z roberta_c, bo to zły przykład. Kombinujesz jak Najowa. "... on tu parkuje (pod zakazem) a ty się boisz...". Wolność jest ograniczona prawami. Bez ograniczeń to jest anarchia. Jeśli sąd skaże obrzynaczy rezerwatu, to będzie można ich wymieniać. I to tylko jako"robert_c" np. Chyba, że sąd się zgodzi na ujawnienie nazwisk :wink: . Traktuj roberta_c jak powiedział chyba prymas Glemp: "...... ......... a karawana idzie dalej" :x Niestety, to jest przypadek kliniczny.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67192
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Niby racja, ale myśląc w ten sposób od lat pozwalamy na to że wszelkiego rodzaju Kinie czy też roberty_c stają się prokuratorami, sędziami i katami, a nam nie wolno ich działalności przedstawiać... Stajemy się zakładnikami niczym policja w Niemczech opisująca działalność islamistów... :roll:
Nie bierz Maju przykładu z niemieckiej i francuskiej policji, bo będziesz miał swoje Calais ku uciesze ekologistów.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Ja wcale nie mówię, że należy milczeć. Tylko mi się nie podoba, jak pozwalamy robertowi_c narzucać sobie jego reguły dyskusji. Bo to wychodzi mordobicie pod kioskiem.
Kinia to trochę inna bajka. To celebrytka, której zależy na rozgłosie. Zupełnie niezależnie od tego, co robi albo mówi. Po pewnym czasie większość ludzi już nie pamięta, czy to jej ukradziono zegarek, czy ona ukradła... :cry: Ważne, że była w TV, Sejmie czy na FB...Ostatnio Kinia zapodała, ze LP wycinają Las Kabacki. Tyle, że tenże las do Bufetowej należy. A w dodatku jest "wycinany" zgodnie z operatem (przebudowa). Ale lud miast i wsi już wie, że to leśnicy niszczą skarby przyrody. I znowu się będę czepiał, tym razem leśników miejskich. Dlaczego nie bębniono w mediach od dłuższego czasu, że takie prace będą? Teraz to jest defensywa, tłumaczenie się, a Kinia bryluje...
Tak naprawdę, to zarówno Kinia jak i robert_c robią czarny PR ruchom ekologicznym. Gdybym był bardziej podejrzliwy, to bym przypuszczał, że są na etacie ks. Tomasza... Przez taką zajadłość w duperelnych sprawach, gubi się drogę, i biega w kółko głośno ujadając.. :x I tak się rodzi ekstremizm... :evil:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Capricorn pisze:Nie bierz Maju
Naj ma Maja na imię ... :shock:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67192
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Mój telefon tak twierdzi :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33808
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Capricorn pisze:Mój telefon tak twierdzi
Ooo, to twierdzie! 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Przepraszam niezwykle, ale dyskusja dość mocno wyjechała poza temat wątku.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Uśmiechnij się. Nie bądź zgredem 😁
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33808
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Podejźrzon pisze:dyskusja dość mocno wyjechała poza temat wątku.
No bo o czym tu dyskutować. Szyszki nie ma, przekroczona przezeń granica weszła do Schengen, nowy czarny lud jeszcze nie został namaszczony na Czarnego Luda, nowe granice na mapach sztabowych nie zostały jeszcze wykreślone, intelektualne ekofleje jeszcze nie dowiedziały się co mają o tym wszystkim myśleć, no to chwilowo zrobił się Hyde Park.
No i hurrra! :D
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

góral bagienny, :brawo:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

:spoko:
góral bagienny pisze:
Podejźrzon pisze:dyskusja dość mocno wyjechała poza temat wątku.
No bo o czym tu dyskutować. Szyszki nie ma, przekroczona przezeń granica weszła do Schengen, nowy czarny lud jeszcze nie został namaszczony na Czarnego Luda, nowe granice na mapach sztabowych nie zostały jeszcze wykreślone, intelektualne ekofleje jeszcze nie dowiedziały się co mają o tym wszystkim myśleć, no to chwilowo zrobił się Hyde Park.
No i hurrra! :D
:drunk:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

góral bagienny pisze:No bo o czym tu dyskutować. Szyszki nie ma, przekroczona przezeń granica weszła do Schengen, nowy czarny lud jeszcze nie został namaszczony na Czarnego Luda, nowe granice na mapach sztabowych nie zostały jeszcze wykreślone, intelektualne ekofleje jeszcze nie dowiedziały się co mają o tym wszystkim myśleć, no to chwilowo zrobił się Hyde Park.
Sam się nie zrobił.
Szyszki nie ma, ale bagno po nim pozostało. Szyszkizm jest stanem umysłu, więc temat widzę na lata...

Czy mógłbyś mi dookreślić znaczenie "intelektualna ekofleja", bo to coś nowego dla mnie? Czyżby to jakieś wykoncypowana figura w kontrze do realnego "leśnegoflei", tego od porzuconych śmieci z gumofilcami na czele, co to ostatnio dyskutowaliśmy?

Faktem jest, że ci co nie dostali jeszcze przekazu dnia i wytycznych do myślenia, lecą sobie w trąbkę i palą głupa. Sieroty po najwybitniejszym ministrze stulecia położyły pod siebie ogony, a przecieżÂ jeszcze niedawno z flagami i transparentami poparcia paradowali... Grunt to mieć giętki kręgosłup.
Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

j24 pisze: Jak powołają następnego, to się zdziwisz. Póki co dał się poznać jako fighter. 8)
JużÂ się zdziwiłem, kompletny anty-Szyszko. A ten fighter to na malutkim korniku się wykopyrtnął... :)
j24 pisze:
Podejźrzon pisze:A człowiek to nie przyroda? Nie zwierzę?
NIE!
Poważnie? Czyżbyś lekcje biologii miałÂ jeszcze przed sobą?

Klasyfikacja biologiczna umieszcza człowieka wśród ssaków naczelnych (Primates).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Homo

j24 pisze: Przyrodę mamy chronić i użytkować. Tak, by zarówno teraz czerpać z jej bogactw, jak i by ich wystarczyło dla przyszłych pokoleń.
No proszę! Rośnie nam nowy ekolog.
j24 pisze:
Podejźrzon pisze: można finalizować dopiero, gdy wszelkie szkody tego pana zostaną nazwane, zmierzone i przykładnie ukarane. Wtedy, tak.
Niczego nie zmieniamy. Nie ma powodu ...
Oj kochany, widać gazet nie czytasz, zmieniamy, zmieniamy... :)
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33808
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Oj kochany, widać gazet nie czytasz
Jak on to pięknie ujął! Gazetowy ogląd świata, papermatrix.
Jak w kabarecie
- A skąd pani to wie?
- No jak to skąd - z telewizji!


Aha. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

Piotrek pisze:Robercie - demagogicznie generalizujesz. Winne jest jedno nadleśnictwo a właściwie jeden człowiek z tego nadleśnictwa, odpowiedzialny za odbiór prac (nawet jeśli była to jakaś komisja to miała jakiegoś przewodniczącego). I nie upoważnia cię ten przypadek do stawiania wniosku, iż całe LP źle zarządzają majątkiem Skarbu Państwa.
Niestety, ale wyciągasz moje zdania z kontekstu.
O tym, że z LP taki zarządca jak z koziej d... bębenek napisałem jako odpowiedż, że "to nie LP tylko jakaś wynajęta firma, więc wszystko w porządku".
Samo takie określenie świadczy o tym, że piszący zacytowane słowa nie ma pojęcia o tym jaka jest rola LP.
Choć przykładów na niewłaściwe zarządzanie lasami przez LP znam masę, to one i tak nie mogą świadczyć o całych Lasach Państwowych. Nie może o tym świadczyć nawet fakt, że LP są mocno upolitycznione i zapewne wiele przysłowiowych Misiewiczów nowa władza do LP zesłała. Do Misiewiczów zaliczyłbym też byłego już dyrektora generalnego, a także obecnego. Od 2 lat LP działają niestety z pobudek ideologicznych a nie merytorycznych. Wiem, że prawdziwych lesników to trzącha, a być może nawet zdecydowana większość puka się w czoło na przeprowadzoną wycinkę w PB, ale boją się publicznie odezwać, by nie stracić pracy.
Znam osobiście wielu leśników i oni pukają się w czoło na poczynania obecnej władzy.
robert_c
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1747
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert_c »

Naj pisze: Tak naprawdę, to zarówno Kinia jak i robert_c robią czarny PR ruchom ekologicznym.
Kuźwa. Ja nie jestem w żadnym ruchu ekologicznym!!! No ludzie!!!!
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67192
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

robert_c pisze:Samo takie określenie świadczy o tym, że piszący zacytowane słowa nie ma pojęcia o tym jaka jest rola LP.
To może ja odwrócę twierdzenie/pytanie - jaka jest rola ekologów/organizacji ekologicznych w celowym niszczeniu roślin w rezerwatach przyrody. Dzisiaj wykryłem kolejne uszkodzenia dęba czerwonego. Znaczy że ekolodzy celowo niszczą przyrodę i tego mamy się trzymać tak? :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33808
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

robert_c pisze:nie jestem w żadnym ruchu ekologicznym!!!
A gdzie takie stwierdzenie przeczytałeś? :|
robert_c pisze:Znam osobiście wielu leśników i oni pukają się w czoło na poczynania obecnej władzy.
Ja nie pukam się w czoło, tylko walę pięścią. Jaki to ma związek z biologią kornika drukarza i metodom zapobiegającym jego gradacji to nie wiem.
robert_c pisze:Od 2 lat LP działają niestety z pobudek ideologicznych a nie merytorycznych. Wiem, że prawdziwych lesników to trzącha, a być może nawet zdecydowana większość puka się w czoło na przeprowadzoną wycinkę w PB
Ostro pracujesz żeby powiązać zabiegi ochronne z ideologią, ale w tym miejscu poklasku raczej nie znajdziesz, tu w większości zaglądają ludzie którzy wiedzą a nie wierzą.
robert_c pisze:być może nawet zdecydowana większość puka się w czoło na przeprowadzoną wycinkę w PB, ale boją się publicznie odezwać, by nie stracić pracy.
Skoro się nie odzywają publicznie, to z pewnością ze strachu, bo przecież nie z przekonania że "przeprowadzona wycinka" jest koniecznością w drzewostanach od stulecia będących lasem gospodarczym.

A teraz uwaga, odzywam się publicznie:
1. OBECNA WŁADZA ROBI STRASZNE GŁUPOTY, NISZCZY PODSTAWY DEMOKRACJI, MARGINALIZUJE FUNDAMENTALNE ZNACZENIE KONSTYTUCJI, O LEKCEWAŻENIU ROLI WOLNEJ KULTURY DLA TOŻSAMOŚCI NARODOWEJ JUŻ NIE WSPOMNĘ.
2. OBECNA WŁADZA NA ODCINKU GOSPODARKI LEŚNEJ DZIAŁA Z POCZUCIEM ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZYRODĘ KSZTAŁTOWANĄ I UTRZYMYWANĄ W JEJ NIEPOWTARZALNYM KSZTAŁCIE NA OBSZARZE NADLEŚNICTW BROWSK, HAJNÓWKA I BIAŁOWIEŻA I JA TE DZIAŁANIA CAŁKOWICIE POPIERAM.

No i już. Czyli od jutra nie mam pracy. :(
A może jednak nie? Bo czy ja jestem prawdziwym leśnikiem? A reguła roberta_c dotyczy tylko tych prawdziwych... Z drugiej strony, to jednak mnie trzącha, więc jest ryzyko, że jestem prawdziwym leśnikiem.
Chyba jednak nie jestem, bo trzącha mnie jeno jak czytam takie bzdety wypisywane przez paru oddelegowanych na trudny odcinek walki ideologicznej ekoczekistów, robertów_od_a_do_zet.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
ODPOWIEDZ