Szyszko przekroczył granicę. Puszcza Białowieska - Rospud

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Dyktator pisze:Wojenka puszczańska to już klęska Lasów Państwowych i nie zmieni tego bełkot usłużnego klakiera.
Naturalnie ze Endsieg bedzie Wasz. Znaczy Nasz. W ogole Endsieg. Bo na
Paradzie Zwyciestwa to licze na miejsce w lozy dla kombatantow.


Niezaleznie od tego nie wiem co mam sadzic o zawartosci zalinkowanego materialu z OKO. Te same brednie o certyfikatach. O ciezarowka z drewnem chyba ta sama. Tylko co robil kierowca przez te dwa tygodnie?.
A moze Greenpeace po prostu ja wynajal i kupil to drewnp?. No nie wiem co na ten temat sadzic.


PS.
Tak Nam Dopomosz Buk.I Mocz niech bedzie z nami.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Lasy Państwowe wizerunkowo właśnie przegrywają wojenkę białowieską oraz - jeśli nie zostaną wyciągnięte wnioski - wszystkie przyszłe wojenki, np. karpacką. Ekonajemnicy poznali i skutecznie uderzają w słabe punkty leśnej obrony. A dzieje się to przy biernej postawie policji, która w innych okolicznościach, np. podczas pacyfikowania protestów tzw. opozycji, wykazuje się o wiele większą aktywnością i skutecznością działania.
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Dyktator pisze:Lasy Państwowe wizerunkowo właśnie przegrywają wojenkę białowieską oraz - jeśli nie zostaną wyciągnięte wnioski - wszystkie przyszłe wojenki, np. karpacką. Ekonajemnicy poznali i skutecznie uderzają w słabe punkty leśnej obrony. A dzieje się to przy biernej postawie policji, która w innych okolicznościach, np. podczas pacyfikowania protestów tzw. opozycji, wykazuje się o wiele większą aktywnością i skutecznością działania.
Wnioski...?????.....no cuszzz.....Wnioski to bylyby takie, ze dla "wizerunku", to faktycznie najlepiej byloby zlozyc cechowki i wyprowadzic sztandary. Z chlopska filozoficznie rzecz biorac. Z lasu bialowieskiego na poczatek. Ze lesne ORMO ma swoje granice i nigdy nie bedzie palowac tak dobrze jak ZOMO,to tez specjalna tajemnica nie jest. Tylko co z tego ?
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Piotrek pisze:
Podejźrzon pisze:W każdym razie zalecam ostrożność, gdyby jakiemuż Węgrowi, czy nie daj Boże Niemcowi coś się stało...
Powtórzę, bo nie dotarło - jeżeli łamiesz prawo to musisz się liczyć z konsekwencjami. Każdymi.
Nie musisz się powtarzać, ja rozumiem pisane. Nie chodzi mi tu o kodeksy, tylko medialny huczek. Gdyby spadł Niemiec, mogliby zareagować tamejsi Zieloni, lub nie daj Boże kanclerka, a to jest spora siła. Gdyby spadł Węgier, w świat poszła by informacja, że Węgrzy niekoniecznie tak WSZYSCY miłująÂ Kaczora... Z pewnościąÂ świat dowiedziałby się co tam się dzieje i by się ZAINTERESOWAŁ, co mogło by być nieco przykre dla siekierkowych i genialnych strategów nad nimi stojących.
Czy teraz poniał co nieco?
DAKa pisze:No ja nie wiem drwalnik.... :roll: ......na przyszlosc to Ty moze zalinkuj lepiej "Pora na Telesfora", " Bajki z tysiaca i jednej nocy"....o cus takiego.
...
Sie tylko tak pytam..... :roll:
Ty się nie pytaj, Ty daj konkrety, gdzie tam są kłamstwa, tak będzie szybciej. Tyle, że przygotuj się nieco lepiej niż ostatnio, gdy ci się certyfikaty pomerdały. :)
SameśÂ dawał z OKOpress linki aż się kurzyło, więc nie dziw się innym,
Dyktator pisze:Wojenka puszczańska to już klęska Lasów Państwowych i nie zmieni tego bełkot usłużnego klakiera.
[...]
Panie Tomaszewski! Albo niech Pan zapewni spokojne warunki do pozyskania i wywozu surowca, albo niech Pan wstrzyma wycinkę, bo ta wojenka tylko ośmiesza nas - leśników i naraża naszych klientów na nieprzyjemności i straty finansowe, bo koszt przejazdu pustego auta tam i z powrotem to strata.
Świetnie i jasno wyłożony stosunek leśnika do lasu. Warunki do pozyskania, klient, strata, koszt. Jednym słowem: Moneta.
Przykro mi, ale wychodzi, że dyskusja leśników w wątku o ochronie środowiska i przyrody nosi znamiona prowokacji. Powinni pisać raczej w dziale "zbijanie forsy", "jak wydusić milion z hektara", czy tym podobnych.
Tu jest wątek dla widzących coś jeszcze poza banknotami dającymi się wykrzesać z lasów. I być może to jest głównym powodem tej zadziwiającej "klęski Lasów Państwowych"?

Naiwnie zakładam, że są i inni leśnicy na świecie i tu na forum. Mylę się?
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Pozyskiwanie drewna na domy i mebelki dla obrońców przyrody i papier do wycierania ich obsranych tyłków to niestety jedno z zadań leśników, nad czym bardzo boleję, bo uważam, że obrońcy przyrody powinni mieszkać w norach wykopanych w ziemi i podcierać się liśćmi.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Dyktator pisze:... i podcierać się liśćmi.
Z oxytree...
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Dyktator pisze:Pozyskiwanie drewna na domy i mebelki dla obrońców przyrody i papier do wycierania ich obsranych tyłków to niestety jedno z zadań leśników, nad czym bardzo boleję, bo uważam, że obrońcy przyrody powinni mieszkać w norach wykopanych w ziemi i podcierać się liśćmi.
Mysle, ze to ostatnie daloby sie zrealizowac przez rozpowszechnienie informacji, ze drewno z zabitych w Lesie Bialowieskim swierkow uzywane jest wylacznie do produkcji papieru toaletowego i nie ma rolki bez puszczy.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Wagner
początkujący
początkujący
Posty: 205
Rejestracja: wtorek 28 mar 2017, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wagner »

Z wizerunkiem generalnego i nadstrażnika?
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Wagner pisze:Z wizerunkiem generalnego i nadstrażnika?
Z marketingowego punktu widzenia bardziej "nośny" byłby wizerunek pewnego ministra...
Wagner
początkujący
początkujący
Posty: 205
Rejestracja: wtorek 28 mar 2017, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wagner »

Chyba tylko tego od obrony.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Dyktator pisze:
Wagner pisze:Z wizerunkiem generalnego i nadstrażnika?
Z marketingowego punktu widzenia bardziej "nośny" byłby wizerunek pewnego ministra...
Ja bym zaproponował wizerunek największej obrończyni i znawczyni Puszczy.... czyli Kingi...R.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Papier ma dwie strony - zmieszczą się oboje, każde z innej. Rolka uniwersalna - dla każdego, niezależnie od puszczańskich preferencji.
Awatar użytkownika
Quirk
początkujący
początkujący
Posty: 207
Rejestracja: piątek 01 wrz 2017, 12:14

Post autor: Quirk »

Uważam, że obecny Pan Minister Środowiska jest najlepszym ministrem środowiska w historii Polski, a Wasz Pan dyrektor główny jest bardzo mądrym i elokwentnym dyrektorem! Powinniście Ich wspierać, a nie tylko narzekać!
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Quirk pisze:Uważam, że obecny Pan Minister Środowiska jest najlepszym ministrem środowiska w historii Polski, a Wasz Pan dyrektor główny jest bardzo mądrym i elokwentnym dyrektorem!
Napoleon też tak uważa?
Awatar użytkownika
Quirk
początkujący
początkujący
Posty: 207
Rejestracja: piątek 01 wrz 2017, 12:14

Post autor: Quirk »

Ja tak w pełni świadomie uważam!
Dyktator

Post autor: Dyktator »

Pozdro dla kolegów z oddziału :wink:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Dyktator pisze:Pozdro dla kolegów z oddziału :wink:
Dołączam się :lol:
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77866
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

W sporze dotyczącym Puszczy Białowieskiej rację ma minister środowiska Jan Szyszko - oceniła premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że w poniedziałek na posiedzeniu Trybunału Sprawiedliwości UE minister przedstawi argumenty, że racja jest po stronie polskiego rządu...
http://www.rp.pl/Rzad-PiS/170909117-Min ... skiej.html
Wagner
początkujący
początkujący
Posty: 205
Rejestracja: wtorek 28 mar 2017, 15:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wagner »

Koń by się uśmiał.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77866
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... niestety
ODPOWIEDZ