gminy powinny rekompensowac....

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

gminy powinny rekompensowac....

Post autor: DAKa »

http://wgospodarce.pl/informacje/36454- ... ej-posesji


Gminy powinny rekompensować prywatnym właścicielom np. przez obniżkę podatku gruntowego to, że utrzymują na swoim terenie drzewa - uważa minister środowiska Jan Szyszko. Dodał, że jeśli właściciel posadził na swoim gruncie drzewo, to powinien móc je też bez przeszkód usunąć.


Jak to sie nazywal ten sportowiec od ktorego nazwiska pochodzi okreslenie znanego gestu ? :|
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jestem za, jeśli Minister znajdzie w swoim resorcie pieniądze na dotowanie gmin w tym zakresie. Obniżenie podatków w zamian z drzewa "rozłoży" większość budżetów gminnych.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Piotrek pisze:Jestem za, jeśli Minister znajdzie w swoim resorcie pieniądze na dotowanie gmin w tym zakresie. Obniżenie podatków w zamian z drzewa "rozłoży" większość budżetów gminnych.
Niekoniecznie. Mozna odwrotnie - podniesc podatki tym ktorzy drzew (o okreslonych parametrach ) nie maja.... :mg:

Tak nawiasem pytajonc...A co u Ciebie na dzialce rosnie ?.. :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

DAKa pisze:A co u Ciebie na dzialce rosnie ?
Nic. Nie mam własności tylko udział. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

DAKa pisze:Mozna odwrotnie - podniesc podatki tym ktorzy drzew (o okreslonych parametrach ) nie maja....
Niby czemu? Mnie jest potrzebna działka bez krzaków, co by zioło dobrze rosło więc mam więcej płacić od wrednego sąsiada, co to mi zacienia moją plantację futru dla królików? :help: :mg: :wink:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Capricorn pisze:
DAKa pisze:Mozna odwrotnie - podniesc podatki tym ktorzy drzew (o okreslonych parametrach ) nie maja....
Niby czemu? Mnie jest potrzebna działka bez krzaków, co by zioło dobrze rosło więc mam więcej płacić od wrednego sąsiada, co to mi zacienia moją plantację futru dla królików? :help: :mg: :wink:
Mozna argumentowac w ten sposob, ze oddychasz tlenem wyprodukowanym przez drzewa sasiada - jego kosztem - masz za darmo ladne obrazki, itd. Czyl czerpiesz materialne (O2, filtrowanie pylow, absorbcja halasu) i niematerialne (estetyczne) korzysci z dobr, ktorych zachowanie i utrzymanie wiaze sie dla obywatela Twojego sasiada z wymiernymi kosztami. Wiec podwyzka podatkow dla takiego trutnia i egoisty jak Ty - myslacego wylacznie o wlasnej pietruszce - jest sprawiedliwa forma rekompensaty i rozlozenia spolecznych kosztow "utrzymania" drzew..... :roll:

Calosc tej historii drzewnej ma podloze psychospoleczne i cus do czynienia z "tragedia wspolnego pastwiska"....Mozna tez mowic o kolektywnym pierdlocu ale to brzmi troche gorzej. :mg:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

DAKa pisze:Mozna argumentowac w ten sposob, ze oddychasz tlenem wyprodukowanym przez drzewa sasiada
A guzik! ja oddycham swoim zielem, a ta wredota sąsiad nochal przez sztachety przetyka i węszy za friko. Dzięki temu obrazki... to ja mam piękne, a nawet czasem pofruwać mogę z kumplami, bo króliki kwiatostanów nie spożywają, więc nietrafiona absolutnie teza zwłaszcza o egoizmie zazdrośniku jeden ;) W dodatku filtrowaniem zajmuję się płuca koleżeństwa i gospodarza, a nie jakieś krzaki... :P
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Capricorn pisze:
DAKa pisze:Mozna argumentowac w ten sposob, ze oddychasz tlenem wyprodukowanym przez drzewa sasiada
A guzik! ja oddycham swoim zielem, a ta wredota sąsiad nochal przez sztachety przetyka i węszy za friko. Dzięki temu obrazki... to ja mam piękne, a nawet czasem pofruwać mogę z kumplami, bo króliki kwiatostanów nie spożywają, więc nietrafiona absolutnie teza zwłaszcza o egoizmie zazdrośniku jeden ;) W dodatku filtrowaniem zajmuję się płuca koleżeństwa i gospodarza, a nie jakieś krzaki... :P
Gdyby tak bylo jak piszesz to juz dawno mielibysmy nakaz uprawy konopii a nie zakaz scinania drzew. :mg: Poza tym to jest kompletnie nienaukowa kontrargumentacja trutnia oddychajacego tlenem z cudzych drzew. :x

Wstyd... :mlotek:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

DAKa pisze:Gdyby tak bylo jak piszesz to juz dawno mielibysmy nakaz uprawy konopii a nie zakaz scinania drzew. :mg:
O przepraszam bardzo szanownego, ale moje zdanie jest moje i w dodatku całkiem się z nim nie zgadzam. Poza tym to jedynie przykład. Równie dobrze mógłbym uprawiać pszenicę, albo inny majeranek, a drzewa sąsiada cień rzucając mnie do strat doprowadzają. Tak więc nie dosyć, że za fanaberię sąsiada kasa mnie wycieka z ogródka to jeszcze mam płacić za jego zdrewniałe chwaściska... Moje roślinki też O2 produkują i czuję się dyskryminowany niedocenianiem onych... :cry:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

a drzewa sąsiada cień rzucając mnie do strat doprowadzają.
Czyli na cudzym cieniu tez zerujecie ? :| ....Wystarczy policzyc ile zaoszczedzanie na kupnie parasola przeciw slonecznego rzucajacego cien taki wielki jak drzewo sasiada... O korzystaniu z darmowej klimatyzacji - w cieniu jest chlodniej - juz nie wspominajac...

Moje roślinki też O2 produkują i czuję się dyskryminowany niedocenianiem onych...
Bo te roslinki sami wpierd...lacie. Urzytkujecie, korzystacie sam osobiscie....A somsiad co ?....Salatke z lisci topolowych :| -

Wartosc estetyczna majeranku i pietruszki tez jest ograniczona - taka topole to oglada cala wies. A pietruszke kto ?. No kto ?...


I tak mozna bez konca... :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

DAKa pisze:A somsiad co ?....Salatke z lisci topolowych :|
W sumie to ja jemu nie wróg, niech konsumuje jak lubi... Inna rzecz, że warczy gadzina, bo mu drogo za sałatę liczę (nie wypominając nawet rabarbara mu dałem za kompletną darmochę)..., a ja w życiu i w ogóle. Tylko za ten cień domiar liczę. No a poza tem wcale nie zabraniam co by sobie za liście drożej liczył topolowe. Niech sprzedaje... Ba, nawet nie żałuję mu, że jego chwaśisko korzenie pod płotem bezwstydnie wsadza i za friko magazynuje te swoje ceodwa, czy inne legniny nielegalnie pod moje maryjanki włośniki wprowadzając... :roll:
DAKa pisze:Wartosc estetyczna majeranku i pietruszki tez jest ograniczona
Coś tam było w temacie gustów i dyskusji... Maryjanek, pietruszka i wszystkie inne też magazynują. Ja konsumując zielsko przyrastam w kilogramy obywatela Rzeczypospolitej, więc magazynem węgla tyż jestem. Tak więc jako swoisty magazyn i magazynier w jednym powinienem być traktowany jako szczególne dobro przez gminę i z opłat wszelakich należy mnie zwolnić! Oraz wszystkich ważących nie mniej niż ja. O :!:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

To jest szczal prosto w lesna stope..
Maryjanek, pietruszka i wszystkie inne też magazynują. Ja konsumując zielsko przyrastam w kilogramy obywatela Rzeczypospolitej, więc magazynem węgla tyż jestem.
Sabotaz lesnych gospodarstw weglowych:


http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktua ... lowe-wideo

Subwersyjne podkopywanie nowatorskiej ideii!
Przecie gdy w ten sposob zaczna argumentowac wszycy, to bedziemy mieli ROLNE GOSPODARSTWA WEGLOWE, WODNE GOSPODARSTWA WEGLOWE. a nawet GARMAZERYJNE GOSPODARSTWA WEGLOWE. I kazdy knajpiarz bedzie wydawal certyfikaty CO2....... :|

Na manowce podazacie, uciekajac przed tymi podatkiem za bezdrzewie.... :x
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

DAKa pisze:I kazdy knajpiarz bedzie wydawal certyfikaty CO2....... :|
W sumie czemu nie? Ja tam pazerny nie jestem. Niechbyśmy stworzyli takie gospodarstwa i byłoby super. Wszystkie piniendze by nam unia dać musiała, a nawet więcej. Ten ich atom by im bokiem wylazł... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Capricorn pisze:
DAKa pisze:I kazdy knajpiarz bedzie wydawal certyfikaty CO2....... :|
W sumie czemu nie? Ja tam pazerny nie jestem. Niechbyśmy stworzyli takie gospodarstwa i byłoby super. Wszystkie piniendze by nam unia dać musiała, a nawet więcej. Ten ich atom by im bokiem wylazł... :roll:
:spoko:
jestem naturalnie za. :)
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67099
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

DAKa pisze: :spoko:
jestem naturalnie za. :)
A widzisz do jakich wniosków może doprowadzić zwykła uprawa zioła?! :lol: 8)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Capricorn pisze:
DAKa pisze: :spoko:
jestem naturalnie za. :)
A widzisz do jakich wniosków może doprowadzić zwykła uprawa zioła?! :lol: 8)
ale podatki i tak wzrosna. urzad skarbowy jest ZWASZE tym smiejacym sie na koncu.... :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ