Czy warto studiować???

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

jarekch11 pisze:studia w Polsce (przynajmniej leśne) są niestety po prostu za długie, za dużo w nich teorii a za mało praktyki, powinny trwać jakieś 3 lata a staż powinien być prowadzony na ostatnim roku studiów równolegle ze studiowaniem
Z niektórymi przedmiotami bywa różnie. Np. po co filozofia, socjologia,polityka społeczna?? Zbedny nakład godzin, chodzi sie po obecnośc tylko,a zeby sie nauczyc nie ma nawet co i zbędne są niektóre wiadomości.
Piegon
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 05 cze 2007, 20:08
Lokalizacja: xxxx

Post autor: Piegon »

Bardzo dziękuje:) Nadal się zastanawiam....W moim przypadku to troche szalony pomysł.. Jestem na fizjoterapii a to zupełnie w druga stronę. Jednak wydaje mi sie że na leśnictwo mnie poprostu coś ciągnie. To zamiłowanie do lasu, ciszy, zielonych kanciastych terenówek:) :jupi:
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Piegon pisze: Jednak wydaje mi sie że na leśnictwo mnie poprostu coś ciągnie. To zamiłowanie do lasu, ciszy, zielonych kanciastych terenówek:) :jupi:
Do tego nie potrzebujesz studiów :) A jeszcze Ci się nie spodobają i się zniechęcisz do lasu? :wink:
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Acer
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: piątek 27 kwie 2007, 14:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Acer »

Piegon pisze:ciszy, zielonych kanciastych terenówek

No coś mi tu nie pasuje :wink:
"Nic nie jest tym, czym się wydaje... "
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Acer pisze:
Piegon pisze:ciszy, zielonych kanciastych terenówek

No coś mi tu nie pasuje :wink:
A może to chodzi o mundur terenowy ze spodniami na kantkę :?: :wink:
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Acer pisze:Piegon napisał/a:
ciszy, zielonych kanciastych terenówek

No coś mi tu nie pasuje
Ani ciszy, ani kanciatych :lol:
Piły teraz chodzą nawet w niedzielę, a terenówki coraz bardziej zaokrąglone :D
Piegon
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 05 cze 2007, 20:08
Lokalizacja: xxxx

Post autor: Piegon »

Hi hi:) Ja marze o pracy gdziesz w głuchym lesie....Mam rozumieć ze to nie jest dobra droga ? :shock: Jak to?? :cry: Miasto to nie miejsce dla mnie:( Sama do końca nie wiem jak z tym leśnictwem teraz jest... Może zastanowie się jak dostać sie do strazy granicznej w Ustrzykach :) To by było coś:) :P
Zorro
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 11:03
Lokalizacja: Kalifornia

Post autor: Zorro »

Piegon pisze:Może zastanowie się jak dostać sie do strazy granicznej w Ustrzykach
to może kolega niech przemyśli to leśnictwo, bardziej mi kolega pasuje na komandosa niż leśnika
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

jarekch11 pisze:to może kolega niech przemyśli to leśnictwo, bardziej mi kolega pasuje na komandosa niż leśnika
Ależ to koleżanka :P
Awatar użytkownika
Patrycja_23
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2006, 17:23

Post autor: Patrycja_23 »

No właśnie...KOLEŻANKA :p !!!! A ładne to wszystko co piszecie i miłe :) Ważne, żeby pamietać o tych swoich przekonaniach do końca i nie pozwolić podciąć sobie skrzydeł bezwzględu na wszystko :) powo :)
Chciałbym tu leżeć w górskiej niszy
Niech mi katedrą będą drzewa
I niech tłum przyjdzie... Nie! Nie ludzi!
I niech w koronach cicho śpiewa...

I niech mi las wypije oczy
Gdy będę leżał w jego cieniu
Niech się nadzieją rozgałęziam
A troskę w szarą korę zmieniam

A ten co błądząc pośród życia
Nie znalazł jeszcze w nim swej drogi
Odnajdzie kiedyż moje serce
Jak krwawi jesieniami głogi
Piegon
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 05 cze 2007, 20:08
Lokalizacja: xxxx

Post autor: Piegon »

TAK... Jestem Maga, a nie jakiś kolega hihihi:) Polećcie może jakąś fajna strone na której będe mogła poczytać o leśnictwie? Może artykuły o młodych (tzn. prosto po szkole ) leśnikach? Skierujcie mnie, proszę w jakieś miejsce gdzie dowiem sie najwiecej na temat pracy w tym zawodzie :help:
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

http://www.men.gov.pl/prawo/rozp_165/zal_7.php
Tu masz taka łądna definicje. A w ogóle to na forum jest na ten temat ogromnie dużo informacji :-)
Piegon
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 05 cze 2007, 20:08
Lokalizacja: xxxx

Post autor: Piegon »

Supr:) Mniej więcej o to mi chodziło. A teraz do lekury... :]
Zorro
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 11:03
Lokalizacja: Kalifornia

Post autor: Zorro »

przepraszam za tego "kolegę", swoją drogą leśnictwo to chyba nie jest dzisiaj dobry kierunek studiów, więcej nadziei niż spełnionych marzeń, praktycznie jeden pracodawca, pieniądze może i nie najgorsze ale też i nie rewelacja, nie żebym jakoś szczególnie odradzał, choć może to i tak wygląda, ale trzeba mieć świadomość, że po studiach ze znalezieniem pracy w zawodzie leśnika (leśniczówka, terenówka, flinta itp.) może być bardzo trudno
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

jarekch11 pisze: po studiach ze znalezieniem pracy w zawodzie leśnika (leśniczówka, terenówka, flinta itp.) może być bardzo trudno
Nie "może być", jest bardzo trudno...
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

aga.kinsel pisze:Nie "może być", jest bardzo trudno...
... zdecydowana większość absolwentów wyższych szkół leśnych pracuje po za zawodem - niestety takie są realia :> ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Borsuk pisze:... zdecydowana większość absolwentów wyższych szkół leśnych pracuje po za zawodem - niestety takie są realia
No niestety masz rację. :( Od listopada zacznę stawać na rzęsach,żeby móc pracować w swoim zawodzie. I bardzo staram się wierzyć w to, że mi się uda....
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

aga.kinsel pisze:I bardzo staram się wierzyć w to, że mi się uda....
... mogę tylko życzyć szczęścia :) ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Borsuk pisze: ... mogę tylko życzyć szczęścia :) ...

8)
Żeby nie zapeszać nie powiem tego co powinnam :wink: Ale jak już się uda na pewno się pochwalę :) A co! :wink:
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Piegon pisze:TAK... Jestem Maga, a nie jakiś kolega hihihi:) Polećcie może jakąś fajna strone na której będe mogła poczytać o leśnictwie? Może artykuły o młodych (tzn. prosto po szkole ) leśnikach? Skierujcie mnie, proszę w jakieś miejsce gdzie dowiem sie najwiecej na temat pracy w tym zawodzie
Często jest problemem znaleźć wile rzetelnych informacji.
aga.kinsel pisze:Żeby nie zapeszać nie powiem tego co powinnam Ale jak już się uda na pewno się pochwalę A co!
Trzymam kciuki. Sam bede pytał jak posżło :wink:
ODPOWIEDZ