Kara za dzięcioły

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Kara za dzięcioły

Post autor: Naj »

Skarb Państwa wypłaci odszkodowanie za zniszczenia wyrządzane przez ptaki w elewacji domu, bo minister środowiska nie podjął żadnych działań zapobiegających powstaniu szkody.
http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpop ... spartanntp[/quote]
Utopiec
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 353
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 21:32
Lokalizacja: Zwierzogród

Post autor: Utopiec »

Intrygujące. Po pierwsze zastanawia mnie z czego ta elewacja jest? (Zakładam, że bale drewniane, bo co innego by pomieściło gniazdo dzięcioła). Po drugie zaś nie istnieje możliwość w takich przypadkach zatrudnienia jakiegoś drapieżnika co by dzięcioły odstraszał? :|
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Utopiec pisze:Intrygujące. Po pierwsze zastanawia mnie z czego ta elewacja jest? (Zakładam, że bale drewniane, bo co innego by pomieściło gniazdo dzięcioła). Po drugie zaś nie istnieje możliwość w takich przypadkach zatrudnienia jakiegoś drapieżnika co by dzięcioły odstraszał? :|
To może być ocieplenie ze styropianu, z tynkiem, Ja tak mam. Na razie jedna dziura, ale po dzięciole są szpaki. Tyko cholera, tak wysoko, że nie mogę dostać... Zresztą szpaki miałem pod dachówką, koło okien... W budynku Biebrzańskiego PN takich dziur było kilka. No, i BPN był bezradny, bo jak ty straszyć dzięcioły... :583:) Drapieżnym to dzięcioł pokazuje..
Utopiec
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 353
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 21:32
Lokalizacja: Zwierzogród

Post autor: Utopiec »

Naj pisze:To może być ocieplenie ze styropianu
:shock:
W życiu bym nie pomyślał o styropianie. Naprawdę dzięcioł jest w stanie pogonić nie wiem kunę np.?
A propos dzięciołów i drapieżników, to w pamięci utknęło mi jedno zdjęcie :lol:

Obrazek
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Utopiec pisze:Intrygujące. Po pierwsze zastanawia mnie z czego ta elewacja jest? (Zakładam, że bale drewniane, bo co innego by pomieściło gniazdo dzięcioła). Po drugie zaś nie istnieje możliwość w takich przypadkach zatrudnienia jakiegoś drapieżnika co by dzięcioły odstraszał? :|
Z reguly zewnetrzna termoizolacja budynkow z roznego rodzaju warstwami izolujacymi (przewaznie styropian) pokryta plytami. Czasami niektore tynki.
Dziecioly nie sa wybredne i sa inteligente.

Gdzie znajdzie tak wspaniale rezonansujaca pwierzchnie ?. A gniazdo w styropianie ?. Same zalety. Potrzebuje 2-3 dni, zeby zrobic dziure we fasadzie a w drzewo musi napierdalac dwa tygodnie. Do takiego gniazda we fasadzie nie dostanie sie tez zaden kot albo kuna. Poza tym Szyszko wycial stare drzewa w miastach a lesnicy w okolicznych lasach.
Wiec gdzie ma siem ten bidny drob podziac ?. Idzie na latwizne.... (drzewa "usychajace" - starsze juz przed Szyszka byly usuwane....i beda usuwane po nim )

A dla wlasciciela budynku jest problem - raz ze dziury jak po ostrzale z II WS , a co gorsza przez te dziury dostaje sie woda = wilgoc = plesnie = grzyby itd.... Efekt jest taki ze trzeba latac, wymieniac plyty. Niby nie problem ale rusztowanie, malowanie i inne doooperele prowadza do tego, ze dzieciol jest wiekszym szkodnikiem niz dzik. Bo b. predko robi sie kilka - kilkanascie tysiecy ( czasem wiecej - fasade wypada niekiedy kompletnie odnowic ).

Naturalnie pomysl z odstrzalem jest idiotyczny - ktus moze myslal o Szyszce ?. Nie wiadomo. Po odstrzale mogloby zreszta byc duzo wiecej dziur we fasadzie, chociaz minister chwali siem, ze dobrze strzela....Nie wiadomo.

Nie ma 100 % zabezpieczen - poza nietynkowaniem, niebudowaniem, albo budowaniem z drewna. Mozna lagodzic sytuacje przez dodatkowe zabezpieczenia ( plyty plexi - idiotyczny pomysl (?)) , siatki ( jakis bluszcz potem puscic , dac szczurom mozliwosc pobiegania po dachach niejako ...). Sa urzadzenia emitujace poddzwieki ( ok 1000 - 1500 zlotych sztuka ?) , ktore - jesli dzialaja - odstraszaja wszystkie ptaszki....

W odniesieniu do regulacji prawnych problemik nieco szerszy, ale dziecioly raczej nie puszcza RDOSi z torbami..... :mg:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

To czasami funkcjonuje - dopuki sie nie przyzwyczaja....
Jakie sowy etc. Tyle ze musza "byc ruchu"... :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Utopiec pisze:Intrygujące. Po pierwsze zastanawia mnie z czego ta elewacja jest?
W mojej - styropianowej dziurę zrobił parę lat temu. Teraz córa przeżywa schizy, bo słyszy wiosną głosy w pokoju nie wiedząc czemu... :>
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:W mojej - styropianowej dziurę zrobił parę lat temu. Teraz córa przeżywa schizy, bo słyszy wiosną głosy w pokoju nie wiedząc czemu... :>
To jej zainstaluj kamerkę i będzie miała dzięcioły online... :D
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

DAKa pisze:To czasami funkcjonuje - dopuki sie nie przyzwyczaja....
Jakie sowy etc. Tyle ze musza "byc ruchu"... :roll:
Gdzie takie można nabyć ?
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Naj pisze:
Capricorn pisze:W mojej - styropianowej dziurę zrobił parę lat temu. Teraz córa przeżywa schizy, bo słyszy wiosną głosy w pokoju nie wiedząc czemu... :>
To jej zainstaluj kamerkę i będzie miała dzięcioły online... :D
:spoko:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

kimkolwiek pisze:
DAKa pisze:To czasami funkcjonuje - dopuki sie nie przyzwyczaja....
Jakie sowy etc. Tyle ze musza "byc ruchu"... :roll:
Gdzie takie można nabyć ?
https://tedan.pl/atrapy-ptakow-sport-pl ... /show/all/


Z tym, ze za te ceny mozna z dziecimi samemu pomajstrowac. Efekt bedzie podobny.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

kimkolwiek pisze:Gdzie takie można nabyć ?
Tylko nie kup sobie bociana. Bo nigdy nic nie wiadomo... :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Małż może wstrząsu doznać... :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Naj pisze:Tylko nie kup sobie bociana.
Dlaczego nie? Byłby to pierwszy w historii przypadek, gdy dziecko przyniosło bociana...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

DAKa pisze:Naturalnie pomysl z odstrzalem jest idiotyczny - ktus moze myslal o Szyszce ?. Nie wiadomo. Po odstrzale mogloby zreszta byc duzo wiecej dziur we fasadzie, chociaz minister chwali siem, ze dobrze strzela....Nie wiadomo.
a weź 8) dzięcioły ? są wilki , żubry , łosie , bażanty ..... kto by tam w dzięcioły prał , no chyba że solą ...... 8)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Człowiek zapyta o ptaszora a tu bociany, dziecko :shock: :lol: :lol: wiosenka :P
DAKa, dziękuję :flowers:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

kimkolwiek pisze:Człowiek zapyta o ... dziecko ... wiosenka ...
Bociany są ponoć przeciążone i żądają dodatków za 500+ :lol:
ODPOWIEDZ