Pomocy - ugotowaliśmy się z wydajnością przy przecierani

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
romanewas
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 24 mar 2017, 23:42

Pomocy - ugotowaliśmy się z wydajnością przy przecierani

Post autor: romanewas »

Witam

Wraz z kolegą uruchomiłem tartak. Niestety nie mieliśmy w tym za bardzo doświadczenia no i pierwsze zlecenie które przyjęliśmy opiewało na przetarcie deski sosnowej. Wszystko by było dobrze gdyby wydajność wynosiła w okolicach 2,5 (czyli z 2,5m3 drewna okrągłego wychodzi 1m3 deski). Niestety wydajność wyniosła w rzeczywistości 4 i w efekcie zamiast zarobić mamy straty! Czy jest tutaj może na tym forum doświadczony tartacznik który mógłby pomóc jak z tego wybrnąć?? Bierzemy najprzeróżniejsze opcje pod uwagę - zmiana profilu produkcji a nawet wymiana maszyn (mamy m.in. obecnie pilarkę tarczową TD 500 Waltera i wielopiłę jednowałową - w efekcie rzaz jest bardzo duży i pewnie stąd też te straty...). Bardzo proszę o pomoc.

pzdr
Roman
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy - ugotowaliśmy się z wydajnością przy przecie

Post autor: Naj »

romanewas pisze:Witam

Wraz z kolegą uruchomiłem tartak. ...
Spróbuj raczej na forach tartaczników. Np. tu:
http://www.drewno.pl/forum/1-608-Mam+TARTAK+++Co+dalej+
Awatar użytkownika
GospodarkaLesna
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 21 lut 2017, 22:03
Kontakt:

Post autor: GospodarkaLesna »

Roman muszę przyznać że problem jaki opisałeś jest lekko źle ujęty. Nie pozwala odpowiedzieć jednoznacznie. Powiem szczerze że nawet nie wiem dokładnie o co Ci chodzi. Domyślam się że za mało jedynki masz po przetarciu ? Z czego przecierasz. Co robisz z dwójką z oflisem. Jak robisz balik na wielopiłę. Czy masz deskownicę. Czy robisz segregacje trocin. Ile przecierasz na partię. Czy masz trak taśmowy także. Bez niego to szczerze ... kiepsko, przy zmiennej produkcji. etc.
To temat bardziej na telefon/skype niż pisanie.
Tak w ogóle jeśli świadczysz tylko usługę przecierania drewna (w co wątpię, bo byś zbankrutował) to klient dostanie to co dostarczył minus trociny. Z wielopiły jest więcej , ale jaka jest jakość deski , coś za coś. Zależy na co ma być deska. Jak na dach to po co wielopiła. Połączenie traka tarczowego i wielopiły jest dobre. Natomiast jaka to wielopiła nie wiadomo i czy "łańcuchówka" też ma być , tego nie wiemy, bo nie napisałeś.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5591
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Z tą wydajnością to jakiś przekręt :roll: kto i jak mierzy drewno okrągłe ? Radzę zacząć od tego :wink: Nawet wasza zakładana wydajność jest dość asekuracyjna, chyba że nie tylko przetarcie ale też i dalsza obróbka wchodzi w grę, no i zależy jaki surowiec przecieracie.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5591
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

o ktoś mnie uprzedził :lol:
ODPOWIEDZ