Odpowiedź na katastrofę 'Lex Szyszko'?

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77723
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Naj pisze:Obywatelowi?
... powoli zaczyna zwisać :D
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

drwalnik pisze:ludzie, pracownicy najemni zakładów usług leśnych
A to oni nie są leśnikami?
Sugerujesz że:
- ludzie obsługujący na polach pługi i siewniki nie są rolnikami, bo to miano zarezerwowane jest tylko dla urzędników w wielkoobszarowych gospodarstwach rolnych?
- ludzie obsługujący betoniarkę i kielnię nie są budowlańcami, bo na to miano zasługuje jedynie szef firmy budowlanej, deweloper i ich urzędnicy?
- górnikami nie są ci, którzy fedrują pod ziemią w chodniku, lecz tylko pracownicy umysłowi spółki węglowej?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77723
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Wiesław pisze:A to oni nie są leśnikami?
... nie są i nie zamierzam tłumaczyć się z mojego punktu widzenia
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

drwalnik pisze:nie są i nie zamierzam tłumaczyć się z mojego punktu widzenia
To przynajmniej zaznaczaj, że to twój punkt widzenia, nie mający wiele wspólnego z formalną definicją pojęcia...
Łatwiej zostać ekologiem niż leśnikiem, z twego punktu widzenia?
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Naj pisze:
DAKa pisze:...ta cala lesna propaganda w duzej mierze robiona jest przez urodzonych w peerelu dla urodzonych w peerelu...
Jeśli p. Malinowska jest urodzona w PRLu, to świetnie się trzyma... Tylko pozazdrościć. A z drugą częścią się nie zgadzam. Ona (ta propaganda) jest robiona dla lemingów urodzonych i wykształconych w Najjaśniejszej, jak najbardziej. PRLowskie zgredy na takie plewy nabrać się nie dadzą. Wiedza, wiedza, wiedza... :lol:
Urodzenie w peerelu jest stanem umyslu - nie stanem w metryce.

Ten News plantatorow desek z Prus jest w zasadzie " normalny" Od 200 lat jak przyjdzie wiosna to sie sadzi drzewa i kartofle. Zajebista potrzebe zakomunikowania obywatelom tego stanu rzeczy - oczywistej oczywistosci maja w zasdzie tylko Lasy Panstwowe - na dodatek w starym dobrym stylu etosu pracy socjalistycznej.Rolnicy mniej - choc sadza miliardy kartofli.....Dlaczego tak jest?....That is the question....Tego newsa i jego zawartosc 99,999 % czytelnikow i tak zapomni przed przeczytaniem. Wiec nie ma siem o co spierac Towarzyszki i Towarzysze Stachanowcy krzakowi. Lepiej siem posmiac.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Wiesław pisze:
drwalnik pisze:nie są i nie zamierzam tłumaczyć się z mojego punktu widzenia
To przynajmniej zaznaczaj, że to twój punkt widzenia, nie mający wiele wspólnego z formalną definicją pojęcia...
Łatwiej zostać ekologiem niż leśnikiem, z twego punktu widzenia?
Obiektywnie - nie tylko z czyjegos osobistego punktu widzenia - w tym kraju duuuuuuuzo latwiej zostac ekologiem niz lesnikiem. Po pierwsze jest w ch....j instytucji zatrudniajacych i oferujacych prace ekologom,zajmujacych sie ekologiom. Instytucja zatrudniajaca lesnikow jest tylko jedna i w zakresie pochodzenia stawiane sa wobec przyszlych lesnikow zdecydowanie wyzsze wymagania niz wobec przyszlych ekologow. Nie wystarczy tylko chec szczera....w zylach kandydatow musi tez plynac wlasciwa krew. Wtedy jest latwiej zostac lesnikiem. Nieprawdaz? :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67090
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wiesław pisze:ludzie obsługujący na polach pługi i siewniki nie są rolnikami
Za peerelu istniało pojęcie "robotnik rolny". Obejmowało ono osoby obsługujące np. ciągniki, czy siewniki. Mogli oni potrafić doskonale obsługiwać daną maszynę, ale nie musieli mieć wiedzy dlaczego orkę wykonuje się na taką, a nie inną głębokość. Trudno mi nazwać leśnikami ekologów, którzy raz w roku uczestniczą w akcji sadzenia lasu, podobnie jak nawet najlepszego traktorzystę trudno nazwać rolnikiem tylko dlatego, że potrafi obsłużyć ciągnik z pługiem. Natomiast niektórzy pracownicy ZULi bez szkół mobliby wiele nauczyć abolwentów techników leśnych, czy AR o czym mogłem się wielokrotnie przekonać naocznie.
Trudno jednoznacznie stwierdzić kiedy robotnik staje "czuć" swą pracę :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

DAKa pisze:Ten News plantatorow desek z Prus
G...uzik się znasz na geografii i historii.
Sprawdzić, czy nie "krzyżak" ;-)
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

drwalnik pisze:
Wiesław pisze:A to oni nie są leśnikami?
... nie są i nie zamierzam tłumaczyć się z mojego punktu widzenia
Moim zdaniem jesteś jak 'smok', nie, nie zamierzam Ci się tłumaczyć dlaczego, a co!

PS. Mnie też tak kiedyś powiedziano, bez tłumaczenia, za to ja potem przez kilka lat musiałem się tłumaczyć "dlaczego 'Smok'?"
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36235
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

DAKa pisze:Nie wystarczy tylko chec szczera....w zylach kandydatow musi tez plynac wlasciwa krew. Wtedy jest latwiej zostac lesnikiem. Nieprawdaz? :roll:
no co Ty... kiedyś wystarczyło pochodzenie rolnicze :lol:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

poreba pisze:
DAKa pisze:Ten News plantatorow desek z Prus
G...uzik się znasz na geografii i historii.
Sprawdzić, czy nie "krzyżak" ;-)
Warmia to tez Prusy.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Skumbria pisze:
DAKa pisze:Nie wystarczy tylko chec szczera....w zylach kandydatow musi tez plynac wlasciwa krew. Wtedy jest latwiej zostac lesnikiem. Nieprawdaz? :roll:
no co Ty... kiedyś wystarczyło pochodzenie rolnicze :lol:
Rolniczo - robotnicze.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

DAKa pisze:Instytucja zatrudniajaca lesnikow jest tylko jedna
Bzdura.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Naj pisze:Jeśli p. Malinowska jest urodzona w PRLu, to świetnie się trzyma...
Jest urodzona w PRLu i trzyma się normalnie, jak na swój wiek. A to, że cześć kobietek pod czterdziestkę się zapuściła i wygląda jak stare rury to temat na osobną dyskusję.
Naj pisze:propaganda) jest robiona dla lemingów urodzonych i wykształconych w Najjaśniejszej
To, że propaganda jest zrobiona dla lemingów to się zgodzę. Natomiast te lemingi to w 100% osoby urodzone w PRL. Dokładnie druga dekada pokolenia X i pierwsza pokolenia Y, czyli ludzie urodzeni w latach '70 i '80. Młodsi mają na wszystko wywalone. Nie ma w nich krzty chęci naprawiania świata, nie chodzą na wybory i nie rajcują sie wypowiedziami polityków. Żyją dla siebie.
Wiesław pisze:A to oni nie są leśnikami?
To kto to w końcu jest ten leśnik?

Bo jak ja mówię, że jestem leśnikiem to osoby postronne się mnie pytają po jakim technikum. A ja, że po liceum i po studiach leśnych. Cześć z nich się wtedy dziwi, że są w ogóle takie studia.
Dlatego się przedstawiam jako inżynier leśnik(pracowałem kilka lat w urządzaniu to się przedstawiałem jako "inżynier w państwowej firmie" bo mi się nie chciało tłumaczyć co robię).
A Ty mówisz, że robotnik sadzący las to też leśnik.
Pewien leśny bloger natomiast swego czasu napisał, że "pracownicy Lasów Państwowych to leśnicy" - księgowa po ekonomiku też.
Także jakby to wszystko podliczyć to wyjdzie, że leśnik to jeden z najpopularniejszych zawodów :lol:
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

3006hc pisze:wyjdzie, że leśnik to jeden z najpopularniejszych zawodów :lol:
W końcu lasy to prawie 1/3 powierzchni kraju, więc co w tym dziwnego?
Poza tym należy odróżniać:
- wykształcenie
- zawód wyuczony
- zawód wykonywany
- zajęcie wykonywane amatorsko/dorywczo

aktorami bywają ludzie bez ukończonych szkół aktorskich (często w teatrach amatorskich, a czasami bywają aktorami zawodowymi)
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

3006hc pisze: To, że propaganda jest zrobiona dla lemingów to się zgodzę. Natomiast te lemingi to w 100% osoby urodzone w PRL. Dokładnie druga dekada pokolenia X i pierwsza pokolenia Y, czyli ludzie urodzeni w latach '70 i '80.
Troche mataczysz :) . Jak stwierdziła pewna aktorka "... 4 czerwca 1989 skończył się w Polsce komunizm...", czyli urodzeni w latach '80 mieli najwyżej 9 lat, a '70 maks. 19. To było pokolenie JPII raczej niż PRLu. Tu nie można narysować granicy kreską na piasku. Ważniejsze niż kalendarzowa data urodzenia jest wychowanie, wykształcenie, przekonania, światopogląd. To właśnie urodzeni w latach, o których mówisz, mają wszystko w rzyci... Pani M. na pewno "pokoleniem PRLu nie jest...
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Brzost pisze:
DAKa pisze:Instytucja zatrudniajaca lesnikow jest tylko jedna
Bzdura.
Jakies inne argumenty ?.... :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Naj pisze:To było pokolenie JPII raczej niż PRLu
Pisałem o ludziach urodzonych w PRL, a nie o "pokoleniu PRL". I Ty też o tych ludziach wcześniej pisałeś - chyba, że użyłeś zbyt dużego skrótu myślowego.
Wiesław pisze:Poza tym należy odróżniać:
- wykształcenie
- zawód wyuczony
- zawód wykonywany
- zajęcie wykonywane amatorsko/dorywczo

aktorami bywają ludzie bez ukończonych szkół aktorskich (często w teatrach amatorskich, a czasami bywają aktorami zawodowymi)
W leśnictwie są dwa zawody:

- technik leśnik
- inżynier leśnictwa

Nie można zatem być leśnikiem nie będąc technikiem lub inżynierem leśnictwa. Byłoby to niezgodne z prawem.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

3006hc pisze:...W leśnictwie są dwa zawody:
- technik leśnik
- inżynier leśnictwa
Nie można zatem być leśnikiem nie będąc technikiem lub inżynierem leśnictwa. Byłoby to niezgodne z prawem.
Ani jedno, ani drugie nie jest zawodem. W niektórych dokumentach jest pytanie o "zawód wyuczony" - prawidłowa odpowiedź "leśnik", i zawód wykonywany - prawidłowa odpowiedź "leśnik". Dopiero na pytanie o wykształcenie można napisać "technik leśnik" lub "wyższe leśne".
A można by się dowiedzieć, na jaki to akt prawny się powołujesz? :wink:
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

3006hc pisze:W leśnictwie są dwa zawody:

- technik leśnik
- inżynier leśnictwa
Swego czasu mój dobry kolega na spotkaniu integracyjnym przedstawiając wszystkim swoją żonę, powiedział:
"a to Marianna, ona jest DUPA..."
wszyscy zamilkli speszeni, wtedy kolega wyjaśnił:
"DUPA" - Dyplomowany Urzędnik Prawno -Administracyjny..."
To chyba też nie był właściwie opisany jej zawód :wink:
ODPOWIEDZ