Wybór technikum leśnego

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Rafonix
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 14:34
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka

Wybór technikum leśnego

Post autor: Rafonix »

Gdzie lepiej isć zsl biłgoraj czy zagnańsk? :D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tak na marginesie, to nieśmiało zauważyć bym chciał, że pisze się wybór.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36249
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Wybór bo wybory
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Rafonix
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 14:34
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka

Post autor: Rafonix »

Przepraszam za Ortografie mam dyslekcje nie rozróżniam błędów ortograficznych :wink:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67103
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Obawiam się, że papier od lekarza nie bardzo pomoże, gdy będziesz składał podanie o pracę. Leśniczy sporo pisze i musi znać ortografię. Błąd poprawiłem.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A temacie wyboru to osobiście polecałbym Zagnańsk.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Rafonix
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 14:34
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka

Post autor: Rafonix »

Ok dzięki za opinie. A trudno dostać prace w LP po technikum?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Rafonix pisze:A trudno dostać prace w LP po technikum?
Bardzo.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Rafonix
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 14:34
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka

Post autor: Rafonix »

Piotrek pisze:
Rafonix pisze:A trudno dostać prace w LP po technikum?
Bardzo.
Jak się nie uda to sprubóje do innego kraju :D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak chcesz być leśnikiem, to zacznij myśleć o studiach, jak już skończysz szkołę średnią. Szanse zawsze będziesz mieć większe ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77737
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... studia leśne to podstawa w tej chwili
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Gość nie umie pisać, a Wy go na studia wysyłacie :lol: :lol: :lol:
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Rafonix
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 14:34
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka

Post autor: Rafonix »

3006hc pisze:Gość nie umie pisać, a Wy go na studia wysyłacie :lol: :lol: :lol:
Nie rozumiem dlaczego wykoncypowałeś kompromitację mojej osoby w percepcji osoby drugiej. Czy jest to przejaw indiosynkryzji do mnie? Twoje idiospektryzmy z moją charyzmą są emfatyczne, więc uważam,że twoje aforyzmy są mylne z powodu źle sformułowanej koncepcji.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

:smiech: :spoko:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Rafonix,

Albo ktoś umie pisać, albo nie. Tu nie ma żadnych idiosynkrazji(jak już, a nie jak napisałeś - indiosynkryzji). Dziś leśnictwo kończy tak wielu głąbów, że czasami wstyd się nazywać leśnikiem. Lepiej być "inżynierem w państwowej firmie". Bardziej to anonimowe i prestiżowe.

pozdro
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Rafonix
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 14:34
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka

Post autor: Rafonix »

Nie rozumiem afery z powodu 2 błędów :beer:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67103
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Rafonix pisze:Nie rozumiem dlaczego wykoncypowałeś kompromitację mojej osoby w percepcji osoby drugiej. Czy jest to przejaw indiosynkryzji do mnie? Twoje idiospektryzmy z moją charyzmą są emfatyczne, więc uważam,że twoje aforyzmy są mylne z powodu źle sformułowanej koncepcji.
Mimo wszysko kiedy chesz, to potrafisz napisać bez byków... :|
Jeśli chodzi o moje zdanie to znam parę osób robiących paskudne byki pisząc długopisem, ale kiedy pisze na komputerze już nie. Zwyczajnie zwraca uwagę na wyrazy podkreślone, bo kontrolę języka można sobie łatwo włączyć tak wedytorze tekstu, jak i w przeglądarkach.
Proponuję wziąć to sobie do serca, bo o ile dysleksja zdarzyć się może każdemu (jedno z moich dzieci też ma tę przypadłość) i wiem, że trudno to wyleczyć, o tyle szacunek dla osoby czytającej powinien być priorytetem i każdy przyszły szef zwróci na to uwagę, czy i jak dbasz o stylistykę i ortografię.
Wbrew temu, co pisze 3006hc, również proponuję wybrać się na studia. Wiedza zwiększy szanse znalezienia pracy, a jeśli pójdzie za tym błyskotliwość i operatywność to tym lepiej.

3006hc przy okazji zrobiłeś głupków z paru osób z powodu ich przypadłości. Obśmiałeś Einsteina, Edisona, Rodina, Andersena i parę innych osób. Rozumiem, że chciałbyś by pozbawiono ich szansy z powodu "niepełnosprawności" :P http://www.ortograffiti.pl/Strefa-Rodzi ... -dysleksja
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3742
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Ja też nie rozumiem, ale widząc co napisałeś (a co skopiował przedmówca powyżej) to prędzej dysortografię.
Rafonix pisze:Przepraszam za Ortografie mam dyslekcje nie rozróżniam błędów ortograficznych :wink:
Jeśli faktycznie masz dysleksję (i poradnia z pełnym poprawnym rozpoznaniem wydała takie zaświadczenie do popełnianych jedynie błędów ortograficznych, nie znaczeniowych i głoskowych), to wybór technikum nie ma znaczenia. Przy tak znacznych problemach w czytaniu i pisaniu będziesz miał trudności dostać pracę na stanowiskach Służby Leśnej (tym bardziej, że obecnie coraz rzadziej pracę taką dostają tylko osoby po studiach). Oczywiście nie mówię, że dyslektyk jest tumanem - ale dyslektyk ma co zauważyłem problem w przyswajaniu wiedzy, bo do niego nie dociera łatwo. Może dużo pracować i te trudności przezwyciężyć swym uporem i dociekliwością (jakbyś był uparty i dociekliwy to już w tym wieku starałbyś się sprawdzać swoje teksty przed publikowaniem o czym też powyżej).

Jeśli zadowala cię robotnik leśny - sugeruj się lepiej możliwością szkolenia na maszynach wielooperacyjnych.

Swoją drogą kiedyś czytałem o Einsteinie, że bardzo denerwowały go nowe prace naukowe jego kolegów - bo jemu trzeba było poznawać fakty tam zapisane wolno, kilkakrotnie i w skrócony sposób, a nowa praca często mogła oznaczać pogwałcenie znanych mu twierdzeń. Nie lubił też liczyć - choć potrafił rozpisywać wielkie wzory (tyle, że zajmowało mu to sporo czasu).
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3742
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

3006hc pisze:Gość nie umie pisać, a Wy go na studia wysyłacie :lol: :lol: :lol:
Zdaje się z tego samego powodu studiów nie ukończył Adam Wajrak.
Rafonix
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 14:34
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka

Post autor: Rafonix »

Wiecie może czy można dostać prace dorywczą (Mógłbym pracować za free) w Lasach Państwowych, dla niepełnoletniej osoby żeby trochę doświadczenia złapać?
ODPOWIEDZ