Przyroda wokol Czernobyla.

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Przyroda wokol Czernobyla.

Post autor: DAKa »

http://www.n-tv.de/mediathek/bilderseri ... 02052.html

Wokol czernobylskiej "zony" zyje duzo wilkow, ktorych futra zima sa szczegolnie geste.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
off-legal
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4893
Rejestracja: czwartek 05 cze 2014, 08:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: off-legal »

W relatywnie rozsądnej cenie można tam pojechać i samemu zobaczyć. Przy odrobinie cierpliwości, znajomości (i co to mówić pieniędzy) można nawet własnym autem wjechać. Problem, jeżeli przy wyjeździe po umyciu zacznie "ćwierkać" to samochodzik powiększy lokalne cmentarzysko wraków.
Nie ma za dużych opon - jest tylko za mały lift !
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

off-legal pisze:W relatywnie rozsądnej cenie można tam pojechać i samemu zobaczyć. Przy odrobinie cierpliwości, znajomości (i co to mówić pieniędzy) można nawet własnym autem wjechać. Problem, jeżeli przy wyjeździe po umyciu zacznie "ćwierkać" to samochodzik powiększy lokalne cmentarzysko wraków.
Futerka z niektorych z tych wilkow tez maja podobno same swiecic.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Jimmy
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 22:27
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Jimmy »

Z tego co oglądałem kiedyś na yt (sprawdziłem - Tube Raiders) to niebezpieczne stężenie jest już tylko bardzo blisko reaktora. W zasadzie po tych wszystkich opustoszałych miejscach można już chodzić :)

Ja się nie dziwię, że tam wilki zyją :P Chociaż jak się za daleko zapędzą to będą świecić :mg:
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Rzucił mi się w oczy bardzo praktyczny ubiór łowiecki, w którym pomyka ta pani, bądź pan - uroda jakaś taka nieokreślona :wink: :
Obrazek
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

RR pisze:Rzucił mi się w oczy bardzo praktyczny ubiór łowiecki, w którym pomyka ta pani, bądź pan - uroda jakaś taka nieokreślona
Ubiór coby z wilkiem albo i wilkołakiem nie pomylić... Moja intuicja mówi, że pani..
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Ubiór bardzo praktyczny, minimalizujący ryzyko postrzelenia przez pijanego współtowarzysza polowania ;-)
Też mi wygląda raczej na panią.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Ja się nie dziwię, że tam wilki zyją :P Chociaż jak się za daleko zapędzą to będą świecić :mg:
Jest pare ciekawych rzeczy na temat tych wilkow. Problem polega na tym, ze w oficjalnej propagandzie, zwanej publikacjami naukowymi nie liczy sie z zasady nic, co jest napisane w cyrylicy, a gdy jest po angielsku to tez sie nie liczy, poniewaz jest ze Wschodu... :roll: . Chyba ze chodzi o publikacje potwierdzajace "oficjalna linie" - nawet wyjete z kontekstu.
Jednak nawet "poprawne pszyrodniczo zrodla" wspominaja, iz tamtejsze wilki osiagaja stosunkowo mala mase, a ich spektrum pokarmowe zdominowane jest przez male zwierzeta
(glownie bobry). Jako zwierzeta z samej gory piramidy troficznej powinny (teoretycznie) kumulowac wiecej swiecacych rzeczy, ale tutaj trudno sie na cos konkretnego powolac. Ni ma......
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

off-legal pisze: Problem, jeżeli przy wyjeździe po umyciu zacznie "ćwierkać" to samochodzik powiększy lokalne cmentarzysko wraków.
Wsadź dorymetr do 15-to letniego kotła centralnego ogrzewania , zobacz jak "ćwierka" po co jeździć gdzieś daleko.
Jimmy
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 22:27
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Jimmy »

Ubiór bardzo praktyczny, minimalizujący ryzyko postrzelenia przez pijanego współtowarzysza polowania
W sumie najpierw pomyślałem, że z tym strojem i tymi kolorami sobie ktoś jaja robi. Ale jaki kraj taki ubiór łowiecki :lol:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

W sumie najpierw pomyślałem, że z tym strojem i tymi kolorami sobie ktoś jaja robi. Ale jaki kraj taki ubiór łowiecki :lol:
No ta pani dwururko to faktycznie - niecodzienie wyglonada....bylaby ozdoba i gwiazda kazdej naszej zbiorowki w najlepszym najtradycyjniejszym modelu myslistffa pod sloncem a na pewno i w Europie. (innego polskiego modelu myslistffa nie ma wlasciwie w calej galaktyce)


Z tym, ze z tym "tradycyjnym" polskim ubiorem mysliffffskim to tak troche.....tradycyjne. Powiedzmy. A ten kolorek wilkom z Czernobyla chyba nie przeszkada....
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
off-legal
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4893
Rejestracja: czwartek 05 cze 2014, 08:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: off-legal »

Dron pisze:
off-legal pisze: Problem, jeżeli przy wyjeździe po umyciu zacznie "ćwierkać" to samochodzik powiększy lokalne cmentarzysko wraków.
Wsadź dorymetr do 15-to letniego kotła centralnego ogrzewania , zobacz jak "ćwierka" po co jeździć gdzieś daleko.
Wystarczy przysunąć stary zegarek mojego dziadka do dozymetru.
Rosyjska produkcja, podajże 70 rok, fabrycznie świecące wskazówki ;)
Nie ma za dużych opon - jest tylko za mały lift !
ODPOWIEDZ