Zielona Góra: kolejne drzewa zostały wycięte

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:
Zaraz przyleci Piotrek i Ci definicji DG kilka zacytuje...
Nie przylecę i nie zacytuję.
To nie było napastliwe a cień wspomnienia jakiejś dyskusji, w której owe definicje przytaczałeś(a może to był niejaki GSN na psp?)
Piotrek pisze:jeśli jakikolwiek urząd chce mi udowodnić, że na wycinkę potrzebuje zezwolenia to niech mi najpierw udowodni, ze owa wycinka ma związek z działalnością gospodarczą.
I ja się z tym zgadzam, powtórze jednakże: diabli wiedzą jaką interpretację wyłączenia z zakresu zgód w cytowanym pkt.3a przyjmą. W podobnych przypadkach np. z ustawy ogril czy o podatku Ls, czy też w naszych rozważaniach o drogach leśnych spotkałem się z nast. tokiem rozumowania: jest zasada ogólna, powszechnie obowiązująca i wyjątki od tej zasady; kto chce skorzystać z/zastosować wyjątek (zwolnienia, ulgi) musi udowodnić; ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat - czy jakoś tak. Skarbówka dzielnie tę zasadę cywilna rozszerza na postępowanie administracyjne. Nie żebym mącił, skądże...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105148
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Rzeczywiście art. 3 kpc jest szeroko wykorzystywany przez US ale Bogu dzięki w sprawie zezwoleń US nie ma nic do gadania. :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Naj pisze:Jeśli ja dobrze odczytuję nowelę
Naj, ustaw nie można czytać dosłownie, zapoznaj się z uzasadnieniem do zmiany ustawy.

Jeżeli to co napisałem powyżej Ciebie nie przekonuje, to poproś RDOŚ o pisemne wyjaśnienie. Urzędnicy w gminach mogą być jeszcze nie przeszkoleni w zakresie noweli i często robią wielkie oczy dowiadując się jak interpretować przepisy.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

RR pisze:
Naj pisze:Jeśli ja dobrze odczytuję nowelę
Naj, ustaw nie można czytać dosłownie, zapoznaj się z uzasadnieniem do zmiany ustawy.

Jeżeli to co napisałem powyżej Ciebie nie przekonuje, to poproś RDOŚ o pisemne wyjaśnienie. Urzędnicy w gminach mogą być jeszcze nie przeszkoleni w zakresie noweli i często robią wielkie oczy dowiadując się jak interpretować przepisy.
No.... Nie bardzo mi to trafia do przekonania właśnie. Dla sądu to jednak brzmienie ustawy jest wiążące. A o ile się orientuję, to sąd nie pyta RDOŚ o interpretację. Może zapytać tylko SN.
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

RR pisze:
Naj pisze:Jeśli ja dobrze odczytuję nowelę
Naj, ustaw nie można czytać dosłownie, zapoznaj się z uzasadnieniem do zmiany ustawy.
Znaczysia Tobie się rozchodzi o to, że gdy osoba fizyczna usuwa drzewa z terenu zwykłego, to o tym, czy usuwanie było - czy nie, na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej decyduje późniejsza sprzedaż pozyskanego drewna? Czy dobrze rozumiem Twoje stanowisko?
A jeżeli drewno jest przedmiotem darowizny, a jeżeli drewno jest przedmiotem zastawu, a jeżeli drewno jest przedmiotem aportu w spółce prawa handlowego, a jeżeli... to co?
ODPOWIEDZ