Realia w znalezieniu pracy w PGL LP, BULiGL i PN

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

inzParciak
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 16:14
Lokalizacja: Kurpie

Realia w znalezieniu pracy w PGL LP, BULiGL i PN

Post autor: inzParciak »

Witam. Ukończyłem technikum leśne, teraz kończę studia leśne (I stopień) i mam mały dylemat, ponieważ stoję na rozstaju dróg i nie wiem która droga będzie dla mnie lepsza: rozpoczęcie stażu + zaoczne studia magisterskie (2 lata), czy dzienne studia magisterskie (1,5 roku). Co byłoby lepszą opcją ? Chciałbym również się dowiedzieć jakie są realne szanse dostania pracy w PGL LP, BULiGL lub w PN ? Jeśli takie szanse istnieją to w której RDLP miałbym największe szanse ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169510
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie ma sztywnej reguły. Bez wątpienia w PN zarobisz mniej ... Śledź strony internetowe, choć takich jak Ty, jest całkiem sporo. Poczytaj wątki na forum w tym temacie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ja na twoim miejscu robił bym "siłą rozpędu" dzienną magisterkę.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

Teoretycznie największe szanse zatrudnienia będziesz mial na terenie RDLP w Poznaniu.
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Twierdzę podobnie jak Piotrek... zostałabym na dziennej mgr :)
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Bubo bubo pisze:Teoretycznie największe szanse zatrudnienia będziesz mial na terenie RDLP w Poznaniu.
A czemuż to, akurat tam ?
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Jestem tego samego zdania co Piotrek i Marta.
A w ogóle to ten cały system boloński jest do bani. Trzy stopnie studiów, z których dwa dają uprawnienia do wykonywania zawodu, a na drugi i trzeci można się dostać nie robiąc pierwszego. Trywializowanie kierunku i pole do popisu dla cwaniaków.
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

MartaBaranowska pisze:Twierdzę podobnie jak Piotrek... zostałabym na dziennej mgr :)
:spoko:

a u nas ciągle nowe twarze. Jedne znikają, drugie zostają :)
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

Blues Brothers pisze:
Bubo bubo pisze:Teoretycznie największe szanse zatrudnienia będziesz mial na terenie RDLP w Poznaniu.
A czemuż to, akurat tam ?
Jakiś czas temu przeglądałem raport z którego wynikało, że w przeciągu kilku lat w RDLP w Poznaniu bardzo wielu pracowników osiągnie wiek emerytalny (inna sprawa czy zdecydują się na przejście na emeryturę).
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

a u nas ciągle nowe twarze. Jedne znikają, drugie zostają :)
tzw zmiana dekoracji :P
taaa... ja zniknęłam, ale się pojawiłam i zostałam ;)
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

Jeżeli nie masz "załatwionej" roboty albo nie masz info o tym, że akurat ktoś gdzieś będzie szedł na emeryturę w momencie, gdy kończyłbyś staż, to raczej nie ma sensu się babrać z zaocznymi, lepiej iść siłą rozpędu na dzienne.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Jak wybierzesz zaocznie mgr, to różnie może być z pracodawcą. Nie zawsze będziesz mógł studiować z pomocą firmy, a wówczas wiąże się to chociażby z urlopami, gdzie cały urlop niemalże pójdzie Ci na studia, a pamiętaj, że na początku pracy urlopu jest mniej. Tak jak pisali przedmówcy: jak dasz radę, to ciągnij normalnie mgr; w PN zarobisz najmniej; w BULiGL teraz chyba trochę niepewna sytuacja się robi w związku ze zmianami w ministerstwach ...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

filipesku pisze:w BULiGL teraz chyba trochę niepewna sytuacja się robi w związku ze zmianami w ministerstwach ...
pod 3 (albo i 4ma ) różnymi pracowałam w ponad 30 letnim życiu zawodowym .
Ta sama mrówcza robota wg instrukcji :D .
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Cephalanthera
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 326
Rejestracja: wtorek 25 paź 2005, 11:02
Lokalizacja: z lasu i gór

Post autor: Cephalanthera »

filipesku pisze: w BULiGL teraz chyba trochę niepewna sytuacja się robi w związku ze zmianami w ministerstwach ...
się już ustabilizowało i jest Ok.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

No to dobrze. Bo sentymentalno-uczuciowo z BULem jestem związany :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

A komu teraz będzie podlegać, po likwidacji MSP?
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Dzięki.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

tak jest, znów pod MŚ :)
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Michał34
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 20:30

Post autor: Michał34 »

Według mnie lepiej iść na staż i ciągnąć zaoczne w tym czasie przez pierwszy rok pracodawca czyli LP na pewno zrozumie że studiujesz i nie będziesz miał problemu z urlopami. Poza tym będziesz miał większy ogląd na to czego się uczysz, o ile trafisz na fajnego leśniczego to zawsze będziesz mógł dopytać jak czegoś nie zrozumiesz na zajęciach. Poza tym szybciej znajdziesz się na rynku pracy twoi rówieśnicy dopiero po skończeniu mgr pójdą na staż, czyli rok później. Piszesz że zaoczne 2 lata więc pewnie SGGW,a w Krakowie inżnierka dzienna kończy się w semestrze zimowym a magisterka zaczyna się w semestrze letnim kilku moich znajomych zrobiło tak że poszło na pierwszy semestr magisterki dziennie od marca a na drugi semestr od października już na zaoczne i na staż ( ponieważ w dyrekcji Krakowskiej i Krośnieńskiej staż zaczyna się w październiku) w ten sposób kończyli staż i studia równocześnie. Co do pracy to nie ma się co oszukiwać poczytaj forum i dowiesz się że w pierwszej kolejności liczą się znajomości a nie umiejętności i wykształcenie choć czasem się udaje i bez znajomości. Jak będziesz uparty to prace w LP znajdziesz tylko gdzieś w kraju a nie pod nosem ( no chyba że masz znajomości) :P
Poszukiwania czas zacząć
ODPOWIEDZ