WEBSILP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

znaki
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 09:32
Lokalizacja: zewsząd

WEBSILP

Post autor: znaki »

Pytanie może dziwne ale czy ktoś mi odpowie czy dostęp do SILP WEB raporty jest w jakiś sposób kontrolowany. Czy muszę prosić i prosić aby udostępniono mi dojście do raportów, z których chciałabym korzystać ?
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Raporty udostępnia administrator . W obiegu dokumentów jest zapisane jakie raporty mogą być udostępnione dla danego stanowiska pracy .
znaki
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 09:32
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: znaki »

Kuna lesna pisze:Raporty udostępnia administrator . W obiegu dokumentów jest zapisane jakie raporty mogą być udostępnione dla danego stanowiska pracy .
W obiegu dokumentów raczej nie znajduję nic o udostępnianiu raportów, przynajmniej w moim. Rozumiem, że w zależności od stanowiska jakie jest wykonywane ale są różne powiązania z innymi stanowiskami, to wówczas co??? jak administrator chce :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67130
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

znaki pisze:jak administrator chce
Przełożony. Administrator jedynie fizycznie nadaje te uprawnienia :)
znaki pisze:W obiegu dokumentów raczej nie znajduję nic o udostępnianiu raportów, przynajmniej w moim.
Wykonujesz rozliczenia, tworzysz plany, albo szkice, więc musisz mieć do nich dostęp, by wykonać swe obowiązki. W zależności od wykonywanych obowiązków dostęp nawet w obrębie tego samego stanowiska może być inny, bo też i inne będą zadania.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
znaki
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 09:32
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: znaki »

Capricorn pisze:
znaki pisze:jak administrator chce
Przełożony. Administrator jedynie fizycznie nadaje te uprawnienia :)
znaki pisze:W obiegu dokumentów raczej nie znajduję nic o udostępnianiu raportów, przynajmniej w moim.
Wykonujesz rozliczenia, tworzysz plany, albo szkice, więc musisz mieć do nich dostęp, by wykonać swe obowiązki. W zależności od wykonywanych obowiązków dostęp nawet w obrębie tego samego stanowiska może być inny, bo też i inne będą zadania.
To wszystko rozumiem ale co zrobić kiedy tego nie rozumie tego administrator udzielający dostępu- prowadzi dochodzenie dlaczego, i czy aby na pewno jest to konieczne. Jego zachowanie ostrożności budzi takie pytanie, czy jest jakieś zarządzenie regulujące sprawy dostępu. :help: :help:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105091
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jeśli nie masz na piśmie, do czego masz mieć dostęp, to ja rozumiem administratora, a ty powinieneś mieć pretensje do szefa a nie do niego.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Piszesz wniosek do nadleśniczego o udostępnienie:
SILPWeb:
Raporty
i tu wyszczególniasz raporty. Podpisujesz.
Z tym wnioskiem udajesz się do przełożonego, który ci akceptuje lub nie. Zaakceptowany wniosek zanosisz administratorowi i on wklepuje uprawnienia, a następnie z wnioskiem udaje się do Nadleśniczego który zatwierdza uprawnienia w SILP i podpisuje wniosek. Administrator wpina ten wniosek do teczki 0411.
Jak masz problem z administratorem to przepuść to przez pocztę i wtedy sobie może podochodzić kto i jak ustala

W mojej dyrekcji masz na serwerze dostępny wniosek, że tylko zaznaczasz co chcesz dostać i wydrukujesz gotowca do obiegu.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67130
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

znaki pisze:tego nie rozumie tego administrator
Tak jak pisze Piotrek. To nie administrator decyduje o nadaniu uprawnień. On jedynie wykonuje polecenia, a zakres uprawnień też otrzymuje na piśmie. Choćby dlatego, by w razie awarii mógł uprawnienia odtworzyć.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

g, z jedną uwagą, korespondencji wewnętrznej nie rejestruje się w dzienniku... jak już tacy formalności z nas...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Może chcesz dostępu do raportów z działu ĢK będąc np. Gajowym...☺. A na poważnie to o ograniczeniach nie słyszałem. Ale logiczne jest że lesniczy/podleśniczy "widzi" tylko własne leśnictwo.
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67130
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Fichtel pisze:Ale logiczne jest że lesniczy/podleśniczy "widzi" tylko własne leśnictwo.
Oraz czasami sąsiada jeśli ma przypisane zastępstwo :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105091
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ograniczenia, prawa dostępu, co komu i za co...
Jakież były to piękne czasy gdy mało kto wiedział jak to jest zbudowane, a ten co wiedział mógł sobie przez Microsoft Query wyciągnąć raport jaki chciał lub poprawić w tabelach to co chciał. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

I namieszać jak nie chciał... :lol:
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105091
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jaźwiec pisze:I namieszać jak nie chciał... :lol:
Mógł. Ale taki co nie chciał namieszać na ogół nie posiadał stosownej wiedzy aby cokolwiek mieszać :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Capricorn pisze:
Fichtel pisze:Ale logiczne jest że lesniczy/podleśniczy "widzi" tylko własne leśnictwo.
Oraz czasami sąsiada jeśli ma przypisane zastępstwo :)
Albo Go przenieśli i nie zabrali uprawnień... :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek pisze:...mógł sobie przez Microsoft Query wyciągnąć raport jaki chciał lub poprawić w tabelach to co chciał. :)
Ja tam miałem InfoMakera :P
Najlepszy był pliczek z powiązaniami tabel :roll:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105091
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fichtel pisze:Ja tam miałem InfoMakera :P
Ooo, to już późna sprawa. Gdy "władza" dopuściła samodzielne tworzenie raportów :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67130
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Fichtel pisze:Albo Go przenieśli i nie zabrali uprawnień... :wink:
Miałem czas jakiś dostęp gdzieś w świecie przez zbieżność nazwisk :) Zgłosiłem i zabrali :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Jaźwiec pisze:I namieszać jak nie chciał... :lol:
A to już nie wina tego co namieszał, kto udostępnia tak bazy w trybie RW?
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek pisze:
Fichtel pisze:Ja tam miałem InfoMakera :P
Ooo, to już późna sprawa. Gdy "władza" dopuściła samodzielne tworzenie raportów :)
Byli tacy co go mieli zanim władza dopuściła.
"Dopuszczenie" trwało krótko już wychodziły Raporty V... :wink:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
ODPOWIEDZ